Menu

U15 Drenge (2007)

Velkommen til denne  årgang og afdelingsholdside på Nørresundby FB’s hjemmesiden.
Denne side indeholder information om trænerne og deres kontakt informationer.  Siden indeholder information om træningstider og på hvilke baner der skal trænes ligesom der er information om kampe og kampprogrammet for sæsonen.  Hvis afdelingen gør brug af aktivitetskalenderen vil man også her på siden kunne se de aktiviteter der er planlagt og lagt ind i kalenderen.

Alle er velkommen til at kontakte trænerne eller klubben hvis I ønsker flere oplysninger.    
Vi glæder os til at se jer til træning og på træningsbanerne.  

 

Holdets stab

Træner
profil
Peter Hagsholm Pedersen
Træner
profil
Niels Jørgen Larsen
Træner
profil
Mogens Andreassen
Træner
profil
Kristoffer Nielsen
Trinleder
profil
Martin Østerbæk
Holdleder
profil
Jacob Carlsen

StillingU15 Drenge/11 (2007) - DBU Jylland Pokal • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Randers Freja FC (Liga) 4 4 0 0 12
2 Silkeborg IF (Liga) 4 4 0 0 12
3 FS Holstebro (L2A/513) 4 3 0 1 9
4 SønderjyskE (Liga) 4 3 0 1 9
5 FC Midtjylland (Liga) 4 3 0 1 9
6 Nørresundby FB (L1/511) 4 3 0 1 9
7 Hasle B (L4/536) 4 3 0 1 9
8 FC Århus Syd (L2A/Fyn) 3 2 0 1 6
9 AaB (Liga) 3 2 0 1 6
10 Vinding SF (L3/526) 3 2 0 1 6
11 AC Horsens (Liga) 3 2 0 1 6
12 Helle FC (L3/527) 3 2 0 1 6
13 Ringkøbing IF (L1/511) 2 1 0 1 3
14 RK07 (L2A/513) 2 1 0 1 3
15 FC Sønderborg (L2A/Fyn) 2 1 0 1 3
16 Aalborg KFUM (L2A/513) 2 1 0 1 3
17 FC Skanderborg (L2B/516) 2 1 0 1 3
18 FK Viborg (L1/511) 2 1 0 1 3
19 ASA, Aarhus (L2A/Fyn) 2 1 0 1 3
20 FC Horsens (L2B/516) 2 1 0 1 3
21 Jetsmark IF (L2B/515) 2 1 0 1 3
22 SGI/SSK (L2B/Fyn) 2 1 0 1 3
23 Esbjerg fB (Liga) 2 1 0 1 3
24 Varde IF (L3/527) 2 1 0 1 3
25 Vejle B (Liga) 2 1 0 1 3
26 HEI (L2A/Fyn) 2 1 0 1 3
27 Frederikshavn fI (L3/521) 2 1 0 1 3
28 VRI (L1/511) 2 1 0 1 3
29 Thisted FC (L2A/513) 2 1 0 1 3
30 FC Kolding Nord (L3/526) 2 1 0 1 3
31 Kolding B (L3/526) 2 1 0 1 3
32 Gug B (L3/522) 2 1 0 1 3
33 Svenstrup-Godthåb IF (L3/522) 2 1 0 1 3
34 FC Salling (L2A/513) 2 1 0 1 3
35 AGF/IF Lyseng (L1/511) 2 1 0 1 3
36 Lemvig GF (L3/523) 2 1 0 1 3
37 Løgum IF (L3/527) 2 1 0 1 3
38 Måbjerg IF (L3/523) 2 1 0 1 3
39 Ommersyssel IF (L5/663) 2 1 0 1 3
40 Vinder kamp 566517 Silkeborg IF - SønderjyskE 0 0 0 0 0
41 Vinder kamp 599424 Kolding IF - AC Horsens 0 0 0 0 0
42 Vinder kamp 786908 Helle FC - Esbjerg FB 0 0 0 0 0
43 Vinder kamp 786911 Lemvig - FS Holstebro 0 0 0 0 0
44 Grenaa IF (L2B/515) 1 0 0 1 0
45 AGF (Liga) 1 0 0 1 0
46 Kolding IF (L1/511) 1 0 0 1 0
47 Stavtrup/Viby IF (L5/561) 1 0 0 1 0
48 Herning Fremad (L2B/516) 1 0 0 1 0
49 TSF/HIF/BIF (L4/540) 1 0 0 1 0
50 Spangsbjerg IF (L2B/Fyn) 1 0 0 1 0
51 Vejgaard B (L3/521) 1 0 0 1 0
52 Sorring/Voel (L4/537) 1 0 0 1 0
53 Viborg Sdrm. IK (L2B/516) 1 0 0 1 0
54 Bredballe IF (L2B/516) 1 0 0 1 0
55 Skjern GF (L2B/516) 1 0 0 1 0
56 Stensballe IK (L3/525) 1 0 0 1 0
57 TRIF (L4/535) 1 0 0 1 0
58 Skødstrup SF (L5/560) 1 0 0 1 0
59 Strandby-Elling-Nielstrup IF (L4/531) 1 0 0 1 0
60 Aabenraa BK (L4/540) 1 0 0 1 0
61 Jerne IF (L5/564) 1 0 0 1 0
62 HOG Hinnerup (L3/524) 1 0 0 1 0
63 B52/Aalborg (L5/552) 1 0 0 1 0
64 Gesten IF (L4/539) 1 0 0 1 0
65 Lunderskov B (L5/564) 1 0 0 1 0
66 Team BFO (L5/558) 1 0 0 1 0

StillingU15 Drenge Liga 1 (2007) 11M - forår 2022 • Pulje 511

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 S.f.B.-Oure FA 10 6 3 1 21
2 FK Viborg 9 6 2 1 20
3 FS Holstebro 7 6 0 1 18
4 Aalborg KFUM 9 5 1 3 16
5 MG & BK 9 5 0 4 15
6 Nørresundby FB 10 4 3 3 15
7 VRI 9 4 2 3 14
8 ASA, Aarhus 10 4 2 4 14
9 Hobro IK 9 4 0 5 12
10 Ringkøbing IF 9 3 1 5 10
11 Næsby BK 8 2 3 3 9
12 FC Sønderborg 8 1 2 5 5
13 Kolding IF 10 1 2 7 5
14 AGF/IF Lyseng 9 0 3 6 3

StillingU15 Drenge Liga 5 (2007) 11M/9M - forår 2022 • Pulje 552

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Biersted/Nørhalne/Vadum 6 5 1 0 16
2 Team Østvendsyssel 6 4 0 2 12
3 Nørresundby FB 6 3 2 1 11
4 Øster Han Herred 5 1 1 3 4
5 Aabybro IF 5 1 0 4 3
6 DHF 6 1 0 5 3

KampprogramU15 Drenge/11 (2007) - DBU Jylland Pokal • Pulje 1

November 2021

Svenstrup-Godthåb IF (L3/522)
0 - 3
livescore
Ude
Svenstrup Stadion

Nørresundby FB (L1/511)

Jetsmark IF (L2B/515)
0 - 4
livescore
Ude
Sparekassen Danmark Arena (Pandrup)

Nørresundby FB (L1/511)
Februar 2022

Nørresundby FB (L1/511)
5 - 3
livescore
Hjemme
NFB Kunstgræs Lindholm

Esbjerg fB (Liga)
Marts 2022

Nørresundby FB (L1/511)
1 - 4
livescore
Hjemme
NFB Kunstgræs Lindholm

Randers Freja FC (Liga)

KampprogramU15 Drenge Liga 1 (2007) 11M - forår 2022 • Pulje 511

Marts 2022

Kolding IF
1 - 2
livescore
Ude
Metropolis Arena (kunst)

Nørresundby FB

Nørresundby FB
1 - 1
livescore
Hjemme
NFB Kunstgræs Lindholm

FC Sønderborg

FK Viborg
3 - 0
livescore
Ude
Viborg FF´s anlæg

Nørresundby FB
April 2022

Nørresundby FB
2 - 1
livescore
Hjemme
NFB Kunstgræs Lindholm

Aalborg KFUM

Ringkøbing IF
2 - 3
livescore
Ude
Alkjær Stadion

Nørresundby FB

Nørresundby FB
0 - 1
livescore
Hjemme
Lindholm Høje Stadion

FS Holstebro

Nørresundby FB
3 - 1
livescore
Hjemme
Lindholm Høje Stadion

AGF/IF Lyseng
Maj 2022

S.f.B.-Oure FA
2 - 2
livescore
Ude
S.f.B. Ryttervej

Nørresundby FB

Nørresundby FB
2 - 2
livescore
Hjemme
Lindholm Høje Stadion

ASA, Aarhus

MG & BK
1 - 0
livescore
Ude
MG & BK.s anlæg

Nørresundby FB
Juni 2022

Nørresundby FB
4. jun
Kl. 11.00
Hjemme
Lindholm Høje Stadion

VRI

Næsby BK
11. jun
Kl. 12.00
Ude
ALPI Arena Næsby

Nørresundby FB

Nørresundby FB
18. jun
Kl. 11.00
Hjemme
Lindholm Høje Stadion

Hobro IK

KampprogramU15 Drenge Liga 5 (2007) 11M/9M - forår 2022 • Pulje 552

April 2022

Biersted/Nørhalne/Vadum
1 - 0
Ude
Nord & Norre Arena

Nørresundby FB

Nørresundby FB
8 - 2
Hjemme
Lindholm Høje Stadion

Team Østvendsyssel

Aabybro IF
0 - 3
Ude
Aabybro Idrætscenter

Nørresundby FB
Maj 2022

Nørresundby FB
UHT
Hjemme
Lindholm Høje Stadion

DHF

Øster Han Herred
1 - 1
livescore
Ude
Brovst IF's Anlæg

Nørresundby FB

Nørresundby FB
2 - 2
livescore
Hjemme
Lindholm Høje Stadion

Biersted/Nørhalne/Vadum

Team Østvendsyssel
23. maj
Kl. 18.00
Ude
Sparekassen Danmark Arena (Asaa)

Nørresundby FB

Nørresundby FB
30. maj
Kl. 18.30
Hjemme
Lindholm Høje Stadion

Aabybro IF
Juni 2022

DHF
6. jun
Kl. 11.00
Ude
Dybvad Stadion

Nørresundby FB

Nørresundby FB
12. jun
Kl. 11.00
Hjemme
Lindholm Høje Stadion

Øster Han Herred

Spillerliste

ingen img
Andreas Riis Pedersen
ingen img
Andreas Simoni
profil
Asger Nør
profil
Carl Molsgaard Johannesen
profil
Christian Mørch
profil
Darwesh Sherzaman
ingen img
David Wilson Nielsen
ingen img
Ebbe Rosa
profil
Elias Dons
ingen img
Eran Menachem
ingen img
Farhan Yuusef
ingen img
Frederik Nielsen
profil
Hadi Mohamad
profil
Hannibal Weldeabzhgi
profil
Hjalte Laursen
profil
Jonas Hagsholm Pedersen
ingen img
Jonas Kildahl
profil
Karl Schürer
profil
Luca Lacarriere
profil
Mads Freundlich
ingen img
Mads Østerbæk
ingen img
Malthe Rosa
ingen img
Marcus Bøgh
ingen img
Marius Sanders-Guldbæk
profil
Mathias Laursen
profil
Noah Torp-Steffensen
profil
Noah Vad
profil
Oliver Bach Carlsen
profil
Oliver Jakobsen
ingen img
Oscar Cort
ingen img
Oscar Holt Pedersen
profil
William Andersen

Holdstatistik - spillereU15 Drenge/11 (2007) - DBU Jylland Pokal • Pulje 1

Navn Kampe Mål Assists Gule kort Røde kort Kampens spiller
Andreas Riis Pedersen 3 3 0 0 0 0
Asger Nør 4 0 0 0 0 0
Carl Molsgaard Johannesen 3 1 2 0 0 0
Darwesh Sherzaman 2 0 0 0 0 0
David Wilson Nielsen 4 0 0 0 0 0
Elias Dons 4 0 0 0 0 0
Eran Menachem 2 0 0 0 0 0
Hadi Mohamad 4 2 3 0 0 0
Jonas Hagsholm Pedersen 2 0 0 0 0 0
Karl Schürer 3 0 0 0 0 0
Mads Freundlich 4 0 0 0 0 0
Mads Østerbæk 2 0 0 0 0 0
Marcus Bøgh 4 1 0 0 0 0
Mathias Laursen 3 1 0 0 0 0
Noah Vad 2 1 0 0 0 0
Oliver Jakobsen 3 0 1 0 0 0
Oliver Bach Carlsen 4 0 2 0 0 0
William Andersen 3 0 0 0 0 0

Holdstatistik - spillereU15 Drenge Liga 1 (2007) 11M - forår 2022 • Pulje 511

Navn Kampe Mål Assists Gule kort Røde kort Kampens spiller
Andreas Riis Pedersen 10 5 0 0 0 0
Asger Nør 10 1 0 0 0 0
Carl Molsgaard Johannesen 5 0 0 0 0 0
Darwesh Sherzaman 4 0 0 0 0 0
David Wilson Nielsen 10 0 0 0 0 0
Elias Dons 10 0 5 0 0 0
Eran Menachem 8 0 0 0 0 0
Hadi Mohamad 10 3 1 0 0 0
Jonas Hagsholm Pedersen 10 1 2 0 0 0
Karl Schürer 6 0 0 0 0 0
Mads Freundlich 8 0 0 0 0 0
Marcus Bøgh 9 1 1 0 0 0
Mathias Laursen 4 0 0 0 0 0
Noah Torp-Steffensen 7 0 1 0 0 0
Noah Vad 9 2 0 0 0 0
Oliver Bach Carlsen 10 2 4 0 0 0
William Andersen 10 0 0 0 0 0

Holdstatistik - spillereU15 Drenge Liga 5 (2007) 11M/9M - forår 2022 • Pulje 552

Navn Kampe Mål Assists Gule kort Røde kort Kampens spiller
Andreas Simoni 2 0 0 0 0 0
Anton Schürer 1 1 0 0 0 0
Carl Molsgaard Johannesen 2 0 0 0 0 0
Christian Mørch 5 0 0 0 0 0
Darwesh Sherzaman 4 0 1 0 0 0
Ebbe Rosa 4 0 0 0 0 0
Frederik Nielsen 2 0 0 0 0 0
Frederik Toksig 2 0 0 0 0 0
Hannibal Weldeabzhgi 1 0 0 0 0 0
Hjalte Laursen 5 0 0 0 0 0
Jonas Kildahl 4 0 0 0 0 0
Karl Schürer 1 0 0 0 0 0
Luca Lacarriere 3 0 0 0 0 0
Mads Freundlich 2 1 0 0 0 0
Mads Østerbæk 5 0 0 0 0 0
Malthe Mørch 1 0 0 0 0 0
Malthe Rosa 5 0 0 0 0 0
Mathias Laursen 4 1 0 0 0 0
Noah Torp-Steffensen 1 0 0 0 0 0
Oliver Jakobsen 5 0 0 0 0 0
Oliver Jakobsen 1 0 1 0 0 0
Oscar Cort 3 0 0 0 0 0
Oscar Holt Pedersen 5 0 0 0 0 0