Menu

Herrer senior Danmarksserien

Velkommen til Danmarksseriens holdside på Nørresundby FB’s hjemmesiden.
Denne side indeholder information om trænerne og deres kontakt informationer.  Siden indeholder information om træningstider og på hvilke baner der skal trænes ligesom der er information om kampe og kampprogrammet for sæsonen.  Hvis afdelingen gør brug af aktivitetskalenderen vil man også her på siden kunne se de aktiviteter der er planlagt og lagt ind i kalenderen.

Alle er velkommen til at kontakte trænerne eller klubben hvis I ønsker flere oplysninger.    
Vi glæder os til at se jer til træning og på træningsbanerne.  

 

velkommen til hjemmesiden for Danmarksserien i NFB

 

 

 

 

 

 

Holdets stab

Cheftræner
profil
Kasper Studsbjerg Stiller
Assistenttræner
profil
Peter Hagsholm Pedersen
Målmandstræner
profil
Peter Redder
Holdleder
ingen pic
Tonni Blaabjerg Petersen
Holdleder
profil
Niels Jacob Juul Jacobsen
Holdleder
profil
Erik Flindt
Trinleder
profil
Claus Ottosen
Trinleder
ingen pic
Thomas Pilegaard

KampprogramHerre-DS 2024-25 • Pulje 4

August 2024

Hobro IK
11. aug
Kl. 13.00
Ude
DS Arena - Kunstgræs (Hobro)

Nørresundby FB

Nørresundby FB
17. aug
Kl. 13.30
Hjemme
Nordjyske Bank Arena (Nørresundby)

Vejgaard B

ASA, Aarhus
24. aug
Kl. 13.00
Ude
Koncenton Park (ASA græsbaner)

Nørresundby FB

Nørresundby FB
31. aug
Kl. 13.30
Hjemme
Nordjyske Bank Arena (Nørresundby)

Vorup FB
September 2024

Kjellerup IF
7. sep
Kl. 13.00
Ude
XL-BYG ARENA

Nørresundby FB

Nørresundby FB
14. sep
Kl. 13.30
Hjemme
Nordjyske Bank Arena (Nørresundby)

Viby IF

Nørresundby FB
21. sep
Kl. 13.30
Hjemme
Nordjyske Bank Arena (Nørresundby)

Aarhus Fremad

Grenaa IF
28. sep
Kl. 13.00
Ude
HSM Arena Grenå

Nørresundby FB
Oktober 2024

Nørresundby FB
5. okt
Kl. 13.30
Hjemme
Nordjyske Bank Arena (Nørresundby)

Ringkøbing

Nørresundby FB
11. okt
Kl. 18.30
Hjemme
Nordjyske Bank Arena (Nørresundby)

Hobro IK

Vejgaard B
19. okt
Kl. 13.00
Ude
Spar Nord Arena (Vejgaard B)

Nørresundby FB

Nørresundby FB
26. okt
Kl. 13.30
Hjemme
Nordjyske Bank Arena (Nørresundby)

ASA, Aarhus
November 2024

Vorup FB
2. nov
Kl. 14.00
Ude
XL Park, Vorup - Kunstgræsbane Ulvehøj

Nørresundby FB

Nørresundby FB
9. nov
Kl. 13.30
Hjemme
Nordjyske Bank Arena (Nørresundby)

Kjellerup IF
Marts 2025

Viby IF
15. mar
Kl. 13.30
Ude
Viby Idrætspark

Nørresundby FB

Aarhus Fremad
22. mar
Kl. 14.00
Ude
Riisvangen Stadion

Nørresundby FB

Nørresundby FB
29. mar
Kl. 13.30
Hjemme
Nordjyske Bank Arena (Nørresundby)

Grenaa IF
April 2025

Ringkøbing
5. apr
Kl. 14.00
Ude
Green Arena (Ringkøbing)

Nørresundby FB

KampprogramOddset Pokalen 2024/25 • Pulje 1

August 2024

Nørresundby FB
7. aug
Kl. 18.15
Hjemme
Nordjyske Bank Arena (Nørresundby)

Young Boys FD

StillingHerre-DS 2024-25 • Pulje 4

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 ASA, Aarhus 0 0 0 0 0
2 Grenaa IF 0 0 0 0 0
3 Hobro IK 0 0 0 0 0
4 Kjellerup IF 0 0 0 0 0
5 Nørresundby FB 0 0 0 0 0
6 Ringkøbing 0 0 0 0 0
7 Vejgaard B 0 0 0 0 0
8 Viby IF 0 0 0 0 0
9 Vorup FB 0 0 0 0 0
10 Aarhus Fremad 0 0 0 0 0

StillingOddset Pokalen 2024/25 • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 AB 0 0 0 0 0
2 AB Tårnby 0 0 0 0 0
3 AC Horsens 0 0 0 0 0
4 ACFC (S1/9) 0 0 0 0 0
5 Allerød FK 0 0 0 0 0
6 ASA, Aarhus 0 0 0 0 0
7 Avarta 0 0 0 0 0
8 B 1908 0 0 0 0 0
9 B 1909 0 0 0 0 0
10 B.1960 0 0 0 0 0
11 B.93 0 0 0 0 0
12 B1913 0 0 0 0 0
13 Bagsværd BK 0 0 0 0 0
14 BBB 0 0 0 0 0
15 Brabrand 0 0 0 0 0
16 Brønshøj 0 0 0 0 0
17 Christiansbjerg IF (S1/9) 0 0 0 0 0
18 Dalum IF 0 0 0 0 0
19 Esbjerg fB 0 0 0 0 0
20 F.C. Gladsaxe 0 0 0 0 0
21 FA 2000 0 0 0 0 0
22 FB 0 0 0 0 0
23 FC BiH Odense 0 0 0 0 0
24 FC ESPM 0 0 0 0 0
25 FC Fredericia 0 0 0 0 0
26 FC Helsingør 0 0 0 0 0
27 FC Nakskov 0 0 0 0 0
28 FC Roskilde 0 0 0 0 0
29 Fredericia fF 0 0 0 0 0
30 Frem 0 0 0 0 0
31 Fremad Amager 0 0 0 0 0
32 Give Fremad (JS1/2) 0 0 0 0 0
33 Gug B (JS2/3) 0 0 0 0 0
34 Gørslev IF 0 0 0 0 0
35 HB Køge 0 0 0 0 0
36 Herlev IF 0 0 0 0 0
37 Herlufsholm GF 0 0 0 0 0
38 HIK 0 0 0 0 0
39 Hillerød Fodbold 0 0 0 0 0
40 Hobro IK 0 0 0 0 0
41 Holbæk B&I 0 0 0 0 0
42 Holstebro B 0 0 0 0 0
43 Hvidovre 0 0 0 0 0
44 Hørsholm-Usserød IK 0 0 0 0 0
45 IF Lyseng 0 0 0 0 0
46 IF Skjold Birkerød 0 0 0 0 0
47 Ishøj IF 0 0 0 0 0
48 Jyllinge FC 0 0 0 0 0
49 Karlslunde IF 0 0 0 0 0
50 Kastrup Bk 0 0 0 0 0
51 Kjellerup IF 0 0 0 0 0
52 Kolding B 0 0 0 0 0
53 Kolding IF 0 0 0 0 0
54 Lemming IF (JS2/4) 0 0 0 0 0
55 LKB/Gistrup (JS2/3) 0 0 0 0 0
56 LUIF 0 0 0 0 0
57 Middelfart 0 0 0 0 0
58 MorudVeflinge 0 0 0 0 0
59 NB Bornholm 0 0 0 0 0
60 Nerashté, Ballerup 0 0 0 0 0
61 NFB 0 0 0 0 0
62 Nykøbing FC 0 0 0 0 0
63 Næsby BK 0 0 0 0 0
64 Næstved 0 0 0 0 0
65 Nørresundby FB 0 0 0 0 0
66 OB 0 0 0 0 0
67 Odder 0 0 0 0 0
68 OKS 0 0 0 0 0
69 Ringkøbing 0 0 0 0 0
70 Ringsted IF 0 0 0 0 0
71 SfB-Oure FA 0 0 0 0 0
72 Skive 0 0 0 0 0
73 Skjern GF (S1/8) 0 0 0 0 0
74 Solrød FC 0 0 0 0 0
75 Sundby Bk. 0 0 0 0 0
76 Svebølle BI 2016 0 0 0 0 0
77 Sædding/G IF (JS2/5) 0 0 0 0 0
78 Sønderborg Fremad (S1/11) 0 0 0 0 0
79 Tarup/Paarup IF 0 0 0 0 0
80 Thisted FC 0 0 0 0 0
81 Vanløse 0 0 0 0 0
82 Varde (DS/4) 0 0 0 0 0
83 Vatanspor (JS2/4) 0 0 0 0 0
84 Vejgaard B 0 0 0 0 0
85 Vendsyssel FF 0 0 0 0 0
86 Vigerslev Bk. 0 0 0 0 0
87 VSK Århus 0 0 0 0 0
88 Young Boys FD 0 0 0 0 0
89 ØB 0 0 0 0 0
90 Aalborg Chang 0 0 0 0 0
91 Aalborg Freja 0 0 0 0 0
92 Aarhus Fremad 0 0 0 0 0
Luk