Menu

U9 Drenge (2016)

Velkommen til denne  årgang og afdelingsholdside på Nørresundby FB’s hjemmesiden.
Denne side indeholder information om trænerne og deres kontakt informationer.  Siden indeholder information om træningstider og på hvilke baner der skal trænes ligesom der er information om kampe og kampprogrammet for sæsonen.  Hvis afdelingen gør brug af aktivitetskalenderen vil man også her på siden kunne se de aktiviteter der er planlagt og lagt ind i kalenderen.

Alle er velkommen til at kontakte trænerne eller klubben hvis I ønsker flere oplysninger.    
Vi glæder os til at se jer til træning og på træningsbanerne.  

Holdets stab

Træner
ingen pic
Line Hyldgaard
Træner
profil
Søren Strandskov Sørensen
Træner
profil
Michael Turn Pedersen

KampprogramU9 Drenge A (16) 5:5 - Efterår 2024 • Pulje 177

August 2024

Nørresundby FB
24. aug
Kl. 10.00
Hjemme
Baneanlæg Lerumbakken (Nørresundby)

Brønderslev IF

Skibsby-Højene IF
24. aug
Kl. 10.40
Ude
Baneanlæg Lerumbakken (Nørresundby)

Nørresundby FB

Nørresundby FB
31. aug
Kl. 10.00
Hjemme
Skalborg Stadion

Aalborg Freja

Aabybro IF
31. aug
Kl. 10.40
Ude
Skalborg Stadion

Nørresundby FB
September 2024

Nørresundby FB
21. sep
Kl. 10.00
Hjemme
Frejlev Stadion

Vejgaard B (2)

St. Restrup IF (2)
21. sep
Kl. 10.40
Ude
Frejlev Stadion

Nørresundby FB
Oktober 2024

Nørresundby FB
5. okt
Kl. 10.00
Hjemme
Arena Kop & Kande (Brønderslev)

Skalborg SK

Skibsby-Højene IF
5. okt
Kl. 10.40
Ude
Arena Kop & Kande (Brønderslev)

Nørresundby FB

KampprogramU9 Drenge C/Beg. (16) 5:5 - Efterår 2024 • Pulje 189

August 2024

Gjøl/Birkelse
24. aug
Kl. 10.00
Ude
Gjøl B`s Baner

Nørresundby FB

Nørresundby FB
24. aug
Kl. 10.40
Hjemme
Gjøl B`s Baner

Aalborg Chang

Aalborg KFUM
31. aug
Kl. 10.00
Ude
Ulsted El Arena (Ulsted)

Nørresundby FB

Nørresundby FB
31. aug
Kl. 10.40
Hjemme
Ulsted El Arena (Ulsted)

Vejgaard B
September 2024

Nørresundby FB
21. sep
Kl. 10.00
Hjemme
Sparekassen Danmark Park, Dronninglund

Dronninglund IF

Vester Hassing GF
21. sep
Kl. 10.40
Ude
Sparekassen Danmark Park, Dronninglund

Nørresundby FB
Oktober 2024

Nørresundby FB
5. okt
Kl. 10.00
Hjemme
Baneanlæg Lerumbakken (Nørresundby)

Ulsted B

Aalborg Chang
5. okt
Kl. 10.40
Ude
Baneanlæg Lerumbakken (Nørresundby)

Nørresundby FB

Spillerliste

ingen img
Aksel Ovesen
ingen img
Anton Overgaard Knudsen
ingen img
Emil Skov
profil
Felix Lund Strandskov Sørensen
ingen img
Gabriel Turn
ingen img
Johannes Sommerlund
ingen img
Lauge Stidsing Hansen
ingen img
Mathias Tesfamariam Yohannes
ingen img
Milian Gashi
ingen img
Noah Andreasen
ingen img
Sauod Sipan
profil
Storm Byrgesen
ingen img
Victor Guldager Mortensen
ingen img
Vilfred Berg Kjeldsen
ingen img
Villads Christian Willock Fogh
ingen img
Yohannes Merih Ghebremedhin
Luk