Menu

Generel info om Old Boys afdelingen

Oldboys består af 5 hold 32+, 40+, 47+, 53+, 59+ (1). 59+ (2).
32+ og 40+ spiller i DBU turneringen. Øvrige hold i en privat turnering under Aalborg Freja.

Opslag 03. juni kl. 20:36
Vores dygtige U13 piger bliver ved med at imponere!
Opslag
12. marts kl. 12:09 Mandag d. 27. marts kl. 17.00 - "Velkommen Små Nye Fødder"
Opslag
10. marts kl. 12:52 Standerhejsning Lerumbakken lørdag d. 18. marts kl. 11.00 - 13.00
Opslag
24. februar kl. 15:50 Tak!
Opslag
11. februar kl. 11:32 I august skal Henning Jensens Plads indvies på Stigsborg og skulpturen af Henning Jensen afsløres.
Opslag
22. januar kl. 14:58 Nørresundby FB - DBU fodboldskole i uge 26 – 2023
Opslag
15. januar kl. 12:42 Nyt hold trænere på internet DBU C1 trænerkursus.
Opslag
15. januar kl. 12:28 STANDERHEJSNING PÅ VOERBJERGVEJ LØRDAG D. 4. FEBRUAR KL 13 FOR SENIOR, OLDBOYS, U19, U16, og U15
Opslag
15. januar kl. 12:20 INDKALDELSE - ORDINÆR GENERALFORSAMLING ONSDAG D. 8. FEBRUAR KL. 19.00 - KLUBHUSET VOERBJERGVEJ.

Hovedsponsor

Live-score
NFB kampe
Juni 2023
8.
torsdag
18.30
Team Østvendsyssel
-
Herrer
U19
U19 Drenge Liga 3 (2004-05) 11M - forår 2023 • Pulje 321
Sparekassen Danmark Arena (Asaa)
Nørresundby FB
Sparekassen Danmark Arena (Asaa)
8.
torsdag
19.00
Vodskov IF
-
Kvinder
U16
U16 Piger Liga 3 (2007) 11M/9M - forår 2023 • Pulje 841
Luksusbaby Arena (Vodskov)
Nørresundby FB
Luksusbaby Arena (Vodskov)
8.
torsdag
19.00
Øster Hornum IF
-
Herrer
M+40
M+40 - 11M/9M - Forår 2023 • Pulje 405
Øster Hornum Hallen
Nørresundby FB
Øster Hornum Hallen
9.
fredag
19.10
VRI
-
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 1 (2007) 11M - forår 2023 • Pulje 451
NES Park
Kunstgræs
Nørresundby FB
NES Park
Kunstgræs
10.
lørdag
09.30
Nørresundby FB
4
-
Kvinder
U11
U11 Piger C/Begynder (12) 8M - Forår 2023 • Pulje 74
Baneanlæg Lerumbakken (Nørresundby)
1B Lerumbakken
Dommeromk.: Dommerrum
Vodskov IF
5
Baneanlæg Lerumbakken (Nørresundby)
1B Lerumbakken
Dommeromk. Dommerrum
10.
lørdag
10.00
Aalborg KFUM
Omklædning 4
-
Kvinder
U13
U13 Piger Liga 2 (2010) 11M/9M - forår 2023 • Pulje 981
Nordjyske Bank Arena (KFUM)
Bane 2
Nørresundby FB (1)
Omklædning 5
Nordjyske Bank Arena (KFUM)
Bane 2
10.
lørdag
10.00
Skibsby-Højene IF
D
-
Herrer
U11
U11 Drenge A2 (12) 8M - Forår 2023 • Pulje 75
Højene Hallen
88
Nørresundby FB
F
Højene Hallen
88
10.
lørdag
10.00
Dronninglund IF
-
Herrer
U10
U10 Drenge B (13) 5M - Weekend/Forår 2023 • Pulje 113
Dronninglund Ny Stadion
Bane 15
Nørresundby FB
Dronninglund Ny Stadion
Bane 15
10.
lørdag
10.00
Nørresundby FB
-
Herrer
U10
U10 Drenge C/Begynder (13) 5M - Weekend/Forår 2023 • Pulje 119
Baneanlæg Lerumbakken (Nørresundby)
Thise IF
Baneanlæg Lerumbakken (Nørresundby)
10.
lørdag
10.00
Nørresundby FB
-
Herrer
U8
U8 Drenge A (15) 5M - Weekend/Forår 2023 • Pulje 178
B52/AFC’s anlæg
Aalborg KFUM (2)
B52/AFC’s anlæg
10.
lørdag
10.00
GVL Løkken
-
Kvinder
U8
U8 Piger(15) 5M - Begynder/C - 2.stævne 10/6 • Pulje 805
Løkken Stadion
Nørresundby FB
Løkken Stadion
10.
lørdag
10.00
Poulstrup Vrejlev 81
-
Herrer
U9
U9 Drenge (14) 5M - Begynder/C - 2.stævne 10/6 • Pulje 809
Vrejlev/Hæstrup Hallen
Nørresundby FB
Vrejlev/Hæstrup Hallen
10.
lørdag
10.00
Aalborg Chang
-
Kvinder
U9
U9 Piger(14) 5M - Begynder/C - 2.stævne 10/6 • Pulje 810
Arena Kop & Kande (Brønderslev)
Nørresundby FB
Arena Kop & Kande (Brønderslev)
10.
lørdag
10.00
Nørresundby FB (2)
3
-
Herrer
U7
U7 Drenge (16) 3M/3.stævne - Lørdag/Forår 2023 • Pulje 221
Skalborg Stadion
Bane 11
Vejgaard B (2)
4
Skalborg Stadion
Bane 11
10.
lørdag
10.00
RKG
OMKLÆDNING 1
-
Herrer
U5
U5 Mix (18) 3M/3.stævne - Lørdag/Forår 2023 • Pulje 251
Støvring Stadion
Bane 1C
Nørresundby FB (1)
OMKLÆDNING 1
Støvring Stadion
Bane 1C
10.
lørdag
10.00
Støvring IF (1)
OMKLÆDNING 1
-
Herrer
U5
U5 Mix (18) 3M/3.stævne - Lørdag/Forår 2023 • Pulje 251
Støvring Stadion
Bane 1D
Nørresundby FB (2)
OMKLÆDNING 1
Støvring Stadion
Bane 1D
10.
lørdag
10.15
St. Restrup IF (5)
3
-
Herrer
U7
U7 Drenge (16) 3M/3.stævne - Lørdag/Forår 2023 • Pulje 220
Skalborg Stadion
Bane 11
Nørresundby FB (1)
3
Skalborg Stadion
Bane 11
10.
lørdag
10.15
Nørresundby FB (2)
OMKLÆDNING 1
-
Herrer
U5
U5 Mix (18) 3M/3.stævne - Lørdag/Forår 2023 • Pulje 251
Støvring Stadion
Bane 1C
RKG
OMKLÆDNING 1
Støvring Stadion
Bane 1C
10.
lørdag
10.15
Nørresundby FB (1)
OMKLÆDNING 1
-
Herrer
U5
U5 Mix (18) 3M/3.stævne - Lørdag/Forår 2023 • Pulje 251
Støvring Stadion
Bane 1D
Støvring IF (2)
OMKLÆDNING 1
Støvring Stadion
Bane 1D
10.
lørdag
10.30
B52/Aalborg
-
Herrer
U8
U8 Drenge A (15) 5M - Weekend/Forår 2023 • Pulje 178
B52/AFC’s anlæg
Nørresundby FB
B52/AFC’s anlæg
10.
lørdag
10.30
Nørresundby FB
-
Kvinder
U8
U8 Piger(15) 5M - Begynder/C - 2.stævne 10/6 • Pulje 805
Løkken Stadion
St. Restrup IF
Løkken Stadion
10.
lørdag
10.30
Svenstrup-Godthåb IF (7)
5 - Piger
-
Herrer
U7
U7 Drenge (16) 3M/3.stævne - Lørdag/Forår 2023 • Pulje 221
Skalborg Stadion
Bane 11
Nørresundby FB (2)
3
Skalborg Stadion
Bane 11
10.
lørdag
10.30
Nørresundby FB (2)
OMKLÆDNING 1
-
Herrer
U5
U5 Mix (18) 3M/3.stævne - Lørdag/Forår 2023 • Pulje 251
Støvring Stadion
Bane 1D
Støvring IF (2)
OMKLÆDNING 1
Støvring Stadion
Bane 1D
10.
lørdag
10.40
Brønderslev IF (1)
-
Herrer
U10
U10 Drenge C/Begynder (13) 5M - Weekend/Forår 2023 • Pulje 119
Baneanlæg Lerumbakken (Nørresundby)
Nørresundby FB
Baneanlæg Lerumbakken (Nørresundby)
10.
lørdag
10.40
Nørresundby FB
-
Kvinder
U10
U10 Piger B (13) 5M - Weekend/Forår 2023 • Pulje 127
NUBI's Stadion
Aabybro IF
NUBI's Stadion
10.
lørdag
10.40
Nørresundby FB
-
Kvinder
U9
U9 Piger(14) 5M - Begynder/C - 2.stævne 10/6 • Pulje 810
Arena Kop & Kande (Brønderslev)
Brønderslev IF
Arena Kop & Kande (Brønderslev)
10.
lørdag
10.45
Nørresundby FB (1)
3
-
Herrer
U7
U7 Drenge (16) 3M/3.stævne - Lørdag/Forår 2023 • Pulje 220
Skalborg Stadion
Bane 9
Skalborg SK (1)
2
Skalborg Stadion
Bane 9
10.
lørdag
10.45
Støvring IF (1)
OMKLÆDNING 1
-
Herrer
U5
U5 Mix (18) 3M/3.stævne - Lørdag/Forår 2023 • Pulje 251
Støvring Stadion
Bane 1C
Nørresundby FB (1)
OMKLÆDNING 1
Støvring Stadion
Bane 1C
10.
lørdag
11.00
Nørresundby FB
-
Herrer
U19
U19 Drenge Liga 3 (2004-05) 11M - forår 2023 • Pulje 321
Lindholm Høje Stadion
AaB
Lindholm Høje Stadion
10.
lørdag
11.00
Nørresundby FB
-
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 3 (2009) 11M - forår 2023 • Pulje 621
Lindholm Høje Stadion
Hjørring FK
Lindholm Høje Stadion
10.
lørdag
11.00
Mønsted/Stoholm
-
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 3 (2010) 11M - forår 2023 • Pulje 732
Stoholm Fritidscenter
Nørresundby FB
Stoholm Fritidscenter
10.
lørdag
11.00
Nørresundby FB
6
-
Herrer
U11
U11 Drenge C/Begynder (12) 8M - Forår 2023 • Pulje 83
Baneanlæg Lerumbakken (Nørresundby)
1A Lerumbakken
Dommeromk.: Dommerrum
Biersted/Nørhalne/Vadum
7
Baneanlæg Lerumbakken (Nørresundby)
1A Lerumbakken
Dommeromk. Dommerrum
10.
lørdag
11.00
Nørresundby FB
-
Herrer
U10
U10 Drenge B (13) 5M - Weekend/Forår 2023 • Pulje 113
Dronninglund Ny Stadion
Bane 16
LKB/Gistrup (1)
Dronninglund Ny Stadion
Bane 16
10.
lørdag
11.00
Nørresundby FB (1)
3
-
Herrer
U7
U7 Drenge (16) 3M/3.stævne - Lørdag/Forår 2023 • Pulje 220
Skalborg Stadion
Bane 10
Støvring IF (1)
1
Skalborg Stadion
Bane 10
10.
lørdag
11.00
Nørresundby FB (2)
3
-
Herrer
U7
U7 Drenge (16) 3M/3.stævne - Lørdag/Forår 2023 • Pulje 221
Skalborg Stadion
Bane 12
St. Restrup IF (1)
3
Skalborg Stadion
Bane 12
10.
lørdag
11.00
Nørresundby FB
-
Kvinder
U7
U7 Piger (16) 3M/3.stævne - Lørdag/Forår 2023 • Pulje 228
Dronninglund Ny Stadion
Bane 13
Holtet IF
Dronninglund Ny Stadion
Bane 13
10.
lørdag
11.15
Vodskov IF (1)
-
Kvinder
U7
U7 Piger (16) 3M/3.stævne - Lørdag/Forår 2023 • Pulje 228
Dronninglund Ny Stadion
Bane 12
Nørresundby FB
Dronninglund Ny Stadion
Bane 12
10.
lørdag
11.20
NUBI
-
Kvinder
U10
U10 Piger B (13) 5M - Weekend/Forår 2023 • Pulje 127
NUBI's Stadion
Nørresundby FB
NUBI's Stadion
10.
lørdag
11.30
Dronninglund IF (3)
-
Kvinder
U7
U7 Piger (16) 3M/3.stævne - Lørdag/Forår 2023 • Pulje 228
Dronninglund Ny Stadion
Bane 12
Nørresundby FB
Dronninglund Ny Stadion
Bane 12
10.
lørdag
13.00
VHG/GS
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Forår 2023 • Pulje 53
Kenta Arena (Gandrup)
Nørresundby fB
Kenta Arena (Gandrup)
10.
lørdag
13.30
Nørresundby FB
-
Herrer
Senior
Herre-DS 2022-23 Kvalifikationsspil • Pulje 4
Nordjyske Bank Arena (Nørresundby)
Viby IF
Nordjyske Bank Arena (Nørresundby)
11.
søndag
09.30
Nørresundby FB
1
-
Herrer
U11
U11 Drenge B (12) 8M - Forår 2023 • Pulje 78
Baneanlæg Lerumbakken (Nørresundby)
1C Lerumbakken
Dommeromk.: 3
Skjold Sæby/Voersaa IF
2
Baneanlæg Lerumbakken (Nørresundby)
1C Lerumbakken
Dommeromk. 3
11.
søndag
11.00
Nørresundby FB
-
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 3 (2008) 11M - forår 2023 • Pulje 521
Lindholm Høje Stadion
Hjørring FK
Lindholm Høje Stadion
11.
søndag
11.00
Nørresundby FB
-
Kvinder
U16
U16 Piger Liga 3 (2007) 11M/9M - forår 2023 • Pulje 841
Lindholm Høje Stadion
Klokkerholm IF
Lindholm Høje Stadion
11.
søndag
11.00
Nørresundby fB (2)
4
-
Kvinder
U13
U13 Piger Liga 2 (2010) 11M/9M - forår 2023 • Pulje 982
Baneanlæg Lerumbakken (Nørresundby)
1
Dommeromk.: 3
Terndrup/Bælum
5
Baneanlæg Lerumbakken (Nørresundby)
1
Dommeromk. 3
11.
søndag
11.00
Nørresundby FB
6
-
Herrer
U12
U12 Drenge C/Begynder (11) 8M - Forår 2023 • Pulje 67
Baneanlæg Lerumbakken (Nørresundby)
1D Lerumbakken
Dommeromk.: 3
Fjerritslev IF
7
Baneanlæg Lerumbakken (Nørresundby)
1D Lerumbakken
Dommeromk. 3
11.
søndag
13.00
Nørresundby FB
-
Kvinder
Senior
Kvinder Serie 2 11M/9M - Forår 2023 • Pulje 266
Lindholm Høje Stadion
FC Vesterbro, Aalborg
Lindholm Høje Stadion
12.
mandag
18.30
Nørresundby FB
-
Herrer
U13
U13 Drenge C (10) 8M - Forår 2023 • Pulje 26
Baneanlæg Lerumbakken (Nørresundby)
SIV
Baneanlæg Lerumbakken (Nørresundby)
12.
mandag
18.30
Nørresundby FB
-
Herrer
U12
U12 Drenge B (11) 8M - Forår 2023 • Pulje 61
Baneanlæg Lerumbakken (Nørresundby)
Biersted/Nørhalne/Vadum
Baneanlæg Lerumbakken (Nørresundby)
12.
mandag
18.30
Nørresundby FB
-
Herrer
U16
U16 Drenge C / Regional 11:11 - Forår • Pulje 600
Lindholm Høje Stadion
TSV
Lindholm Høje Stadion
12.
mandag
19.00
Nørresundby FB
-
Herrer
M+32
M+32 A - 11M/9M - Forår/Efterår 2023 • Pulje 400
Lindholm Høje Stadion
Aalborg KFUM
Lindholm Høje Stadion
12.
mandag
19.00
Aabybro IF (2)
-
Herrer
Senior
Herrer C (16+) 7M - Forår 2023 • Pulje 2
Aabybro Idrætscenter
Nørresundby FB (2)
Aabybro Idrætscenter
13.
tirsdag
17.30
Nørresundby FB
-
Herrer
U10
U10 Drenge B (13) 5M - Hverdag/Forår 2023 • Pulje 117
Baneanlæg Lerumbakken (Nørresundby)
Bindslev/Tversted IF
Baneanlæg Lerumbakken (Nørresundby)
13.
tirsdag
17.30
Kongerslev IF
-
Herrer
U8
U8 Drenge B (15) 5M - Hverdag/Forår 2023 • Pulje 186
Spar Nord Arena (Vejgaard B)
Nørresundby FB
Spar Nord Arena (Vejgaard B)
13.
tirsdag
17.30
Skalborg SK
1
-
Herrer
U6
U6 Drenge (17) 3M/3.stævne - Tirsdag/Forår 2023 • Pulje 233
Skalborg Stadion
Bane 11
Nørresundby FB (2)
2
Skalborg Stadion
Bane 11
13.
tirsdag
17.30
Nørresundby FB (3)
2
-
Herrer
U6
U6 Drenge (17) 3M/3.stævne - Tirsdag/Forår 2023 • Pulje 233
Skalborg Stadion
Bane 12
Bælum/Solbjerg IF
3
Skalborg Stadion
Bane 12
13.
tirsdag
17.30
Nørresundby FB (1)
-
Herrer
U6
U6 Drenge (17) 3M/3.stævne - Tirsdag/Forår 2023 • Pulje 234
Storvorde Sejlflod Stadion
3 mands baner
LKB/Gistrup (1)
Storvorde Sejlflod Stadion
3 mands baner
13.
tirsdag
17.45
Nørresundby FB (2)
2
-
Herrer
U6
U6 Drenge (17) 3M/3.stævne - Tirsdag/Forår 2023 • Pulje 233
Skalborg Stadion
Bane 12
Birkelse IF
4
Skalborg Stadion
Bane 12
13.
tirsdag
17.50
LKB/Gistrup (2)
-
Herrer
U6
U6 Drenge (17) 3M/3.stævne - Tirsdag/Forår 2023 • Pulje 234
Storvorde Sejlflod Stadion
3 mands baner
Nørresundby FB (1)
Storvorde Sejlflod Stadion
3 mands baner
13.
tirsdag
18.00
Nørresundby FB
-
Herrer
U8
U8 Drenge B (15) 5M - Hverdag/Forår 2023 • Pulje 186
Spar Nord Arena (Vejgaard B)
Vejgaard B (1)
Spar Nord Arena (Vejgaard B)
13.
tirsdag
18.00
Skalborg SK
1
-
Herrer
U6
U6 Drenge (17) 3M/3.stævne - Tirsdag/Forår 2023 • Pulje 233
Skalborg Stadion
Bane 11
Nørresundby FB (3)
2
Skalborg Stadion
Bane 11
13.
tirsdag
18.10
Storvorde/Sejlflod B
-
Herrer
U6
U6 Drenge (17) 3M/3.stævne - Tirsdag/Forår 2023 • Pulje 234
Storvorde Sejlflod Stadion
3 mands baner
Nørresundby FB (1)
Storvorde Sejlflod Stadion
3 mands baner
13.
tirsdag
18.15
Nørresundby FB (3)
2
-
Herrer
U6
U6 Drenge (17) 3M/3.stævne - Tirsdag/Forår 2023 • Pulje 233
Skalborg Stadion
Bane 12
Nørresundby FB (2)
2
Skalborg Stadion
Bane 12
13.
tirsdag
18.30
Hals FS
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 3 - Forår 2023 • Pulje 26
Hals Stadion - Spar D Arena
Nørresundby FB
Hals Stadion - Spar D Arena
13.
tirsdag
18.30
Nørresundby FB
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 5.2 11M/9M ombrydning - Forår 2023 • Pulje 259
Lindholm Høje Stadion
Vejgaard B
Lindholm Høje Stadion
13.
tirsdag
18.50
Brønderslev IF
-
Herrer
U10
U10 Drenge B (13) 5M - Hverdag/Forår 2023 • Pulje 117
Baneanlæg Lerumbakken (Nørresundby)
Nørresundby FB
Baneanlæg Lerumbakken (Nørresundby)
13.
tirsdag
19.00
LKB/Gistrup (S1/6)
Omklædningsrum 8
-
Herrer
Senior
Pokalen 2023/24 • Pulje 1
Gistrup Idrætscenter
Bane 1
Dommeromk.: Omklædningsrum 11
Nørresundby FB (DS/4)
Omklædningsrum 7
Gistrup Idrætscenter
Bane 1
Dommeromk. Omklædningsrum 11
13.
tirsdag
19.00
Thise IF
-
Herrer
Senior
Herrer C (16+) 7M - Forår 2023 • Pulje 3
Bruuns Arena, Thise
Nørresundby FB (1)
Bruuns Arena, Thise
13.
tirsdag
19.00
Hals FS
-
Herrer
Senior
Herrer C (16+) 7M - Forår 2023 • Pulje 4
Hals Stadion - Spar D Arena
Nørresundby FB (3)
Hals Stadion - Spar D Arena
14.
onsdag
18.00
Nørresundby U12 drenge
-
Herrer
Senior
60 minutter / Træningskamp • Træningskamp
Lindholm Høje Stadion
Aabybro 11 mands (1)
Lindholm Høje Stadion
14.
onsdag
18.00
Nørresundby Forenede Boldklubber U12
-
Herrer
Senior
60 minutter / Træningskamp • Træningskamp
Lindholm Høje Stadion
Aabybro 11 mands (2)
Lindholm Høje Stadion
14.
onsdag
18.10
Aalborg Freja
-
Herrer
U9
U9 Drenge B (14) 5M - Hverdag/Forår 2023 • Pulje 150
Hjørring IF's Anlæg
Nørresundby FB
Hjørring IF's Anlæg
14.
onsdag
18.30
Nørresundby FB
-
Herrer
U15
U15 Drenge C / Regional 11:11 - Forår • Pulje 500
Lindholm Høje Stadion
Arden IF
Lindholm Høje Stadion
14.
onsdag
18.50
Nørresundby FB
-
Herrer
U9
U9 Drenge B (14) 5M - Hverdag/Forår 2023 • Pulje 150
Hjørring IF's Anlæg
Hjørring IF
Hjørring IF's Anlæg
15.
torsdag
17.30
NUBI
-
Kvinder
U10
U10 Piger A/B (13) Intro/8M - Tors.15.juni • Pulje 810
NUBI's Stadion
Nørresundby FB
NUBI's Stadion
15.
torsdag
18.10
Nørresundby FB
-
Kvinder
U10
U10 Piger A/B (13) Intro/8M - Tors.15.juni • Pulje 810
NUBI's Stadion
Skørping IF Frem
NUBI's Stadion
15.
torsdag
19.00
Nørresundby FB
-
Herrer
M+40
M+40 - 11M/9M - Forår 2023 • Pulje 405
Baneanlæg Lerumbakken (Nørresundby)
Nibe B
Baneanlæg Lerumbakken (Nørresundby)
15.
torsdag
19.00
Nørresundby FB (S2/266)
-
Kvinder
Senior
Kvindepokalen 2023/24 • Pulje 1
Lindholm Høje Stadion
RKG (S1/258)
Lindholm Høje Stadion
16.
fredag
18.30
Nørresundby FB
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 5.2 11M/9M ombrydning - Forår 2023 • Pulje 259
Lindholm Høje Stadion
Vadum IF
Lindholm Høje Stadion
17.
lørdag
10.00
AaB
-
Herrer
U12
U12 Drenge B (11) 8M - Forår 2023 • Pulje 61
AaB's Anlæg
Bane 8A
Nørresundby FB
AaB's Anlæg
Bane 8A
17.
lørdag
10.00
Vejgaard B
-
Herrer
U11
U11 Drenge B (12) 8M - Forår 2023 • Pulje 78
Spar Nord Arena (Vejgaard B)
Nørresundby FB
Spar Nord Arena (Vejgaard B)
17.
lørdag
10.00
Nørresundby FB
-
Herrer
U10
U10 Drenge B (13) 5M - Weekend/Forår 2023 • Pulje 113
Arena Kop & Kande (Brønderslev)
Aalborg Chang
Arena Kop & Kande (Brønderslev)
17.
lørdag
10.00
St. Restrup IF
-
Herrer
U9
U9 Drenge C/Begynder (14) 5M - Weekend/Forår 2023 • Pulje 155
Chang's Baner
Bane 11
Nørresundby FB
Chang's Baner
Bane 11
17.
lørdag
10.00
Nørresundby FB
-
Kvinder
U9
U9 Piger A (14) 5M - Weekend/Forår 2023 • Pulje 162
Baneanlæg Lerumbakken (Nørresundby)
Brønderslev IF
Baneanlæg Lerumbakken (Nørresundby)
17.
lørdag
10.00
Nørresundby FB
-
Kvinder
U7
U7 Piger (16) 5M - Introstævne Lørdag 17/6 • Pulje 805
Lindholm Høje Stadion
Hals FS
Lindholm Høje Stadion
17.
lørdag
10.40
Skibsby-Højene IF (1)
-
Herrer
U10
U10 Drenge B (13) 5M - Weekend/Forår 2023 • Pulje 113
Arena Kop & Kande (Brønderslev)
Nørresundby FB
Arena Kop & Kande (Brønderslev)
17.
lørdag
10.40
Nørresundby FB
-
Herrer
U9
U9 Drenge C/Begynder (14) 5M - Weekend/Forår 2023 • Pulje 155
Chang's Baner
Bane 12
Aalborg Chang
Chang's Baner
Bane 12
17.
lørdag
11.00
Nørresundby FB
-
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 1 (2007) 11M - forår 2023 • Pulje 451
Lindholm Høje Stadion
Aalborg KFUM
Lindholm Høje Stadion
17.
lørdag
11.00
Nørresundby FB
-
Herrer
U12
U12 Drenge A2 (11) 8M - Forår 2023 • Pulje 56
Baneanlæg Lerumbakken (Nørresundby)
Brønderslev IF
Baneanlæg Lerumbakken (Nørresundby)
17.
lørdag
11.00
Nørresundby FB
-
Herrer
Senior
Herrer C - Regionsmesterskab 2023 • Pulje 1
Skjøtt Arena (Gug B)
FC Ljiljan, Ålborg
Skjøtt Arena (Gug B)
17.
lørdag
11.15
B52/Aalborg
-
Herrer
U11
U11 Drenge C/Begynder (12) 8M - Forår 2023 • Pulje 83
B52/AFC’s anlæg
Nørresundby FB
B52/AFC’s anlæg
17.
lørdag
11.20
Langholt SK
-
Kvinder
U9
U9 Piger A (14) 5M - Weekend/Forår 2023 • Pulje 162
Baneanlæg Lerumbakken (Nørresundby)
Nørresundby FB
Baneanlæg Lerumbakken (Nørresundby)
17.
lørdag
11.45
Aabybro IF
-
Herrer
Senior
Herrer C - Regionsmesterskab 2023 • Pulje 1
Skjøtt Arena (Gug B)
Nørresundby FB
Skjøtt Arena (Gug B)
17.
lørdag
13.00
Nørresundby FB
-
Kvinder
Senior
Kvinder Serie 2 11M/9M - Forår 2023 • Pulje 266
Lindholm Høje Stadion
IF Fremad Nørhalne
Lindholm Høje Stadion
17.
lørdag
14.00
AaB
1
-
Herrer
Senior
Herre-DS 2022-23 Kvalifikationsspil • Pulje 4
AaB's Anlæg
Bane 1 alt opvarmning på bane 14-15-16-17, undtaget det sidste med indlæg med målmænd
Nørresundby FB
2
AaB's Anlæg
Bane 1 alt opvarmning på bane 14-15-16-17, undtaget det sidste med indlæg med målmænd
17.
lørdag
14.30
Nørresundby FB
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 3 - Forår 2023 • Pulje 26
Lindholm Høje Stadion
Voersaa IF
Lindholm Høje Stadion
17.
lørdag
15.00
Nørresundby fB
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Forår 2023 • Pulje 53
Lindholm Høje Stadion
Aalborg Chang (1)
Lindholm Høje Stadion
18.
søndag
09.30
Nørresundby FB
-
Herrer
U11
U11 Drenge A2 (12) 8M - Forår 2023 • Pulje 75
Baneanlæg Lerumbakken (Nørresundby)
TSV
Baneanlæg Lerumbakken (Nørresundby)
18.
søndag
10.00
Nørresundby FB
-
Herrer
U10
U10 Drenge C/Begynder (13) 5M - Weekend/Forår 2023 • Pulje 119
Chang's Baner
Bane 14
Aalborg Chang
Chang's Baner
Bane 14
18.
søndag
10.00
Aabybro IF
-
Herrer
U9
U9 Drenge A (14) 5M - Weekend/Forår 2023 • Pulje 141
Baneanlæg Lerumbakken (Nørresundby)
Nørresundby FB
Baneanlæg Lerumbakken (Nørresundby)
18.
søndag
10.00
Aalborg Freja
-
Kvinder
U8
U8 Piger (15) 5M - Weekend/Forår 2023 • Pulje 171
Steka Bolig Park (Aalborg Freja)
Nørresundby FB
Steka Bolig Park (Aalborg Freja)
18.
søndag
10.00
Nørresundby FB
-
Herrer
U8
U8 Drenge A (15) 5M - Weekend/Forår 2023 • Pulje 178
Spar Nord Arena (Vejgaard B)
Aalborg Chang
Spar Nord Arena (Vejgaard B)
18.
søndag
10.00
Nørresundby FB
-
Herrer
U8
U8 Drenge C/Begynder (15) 5M - Weekend/Forår 2023 • Pulje 193
Bixen Arena (Klarup Stadion)
Hals FS
Bixen Arena (Klarup Stadion)
18.
søndag
10.30
Nørresundby FB
-
Kvinder
U8
U8 Piger (15) 5M - Weekend/Forår 2023 • Pulje 171
Steka Bolig Park (Aalborg Freja)
Langholt SK
Steka Bolig Park (Aalborg Freja)
18.
søndag
10.30
Gug B
-
Herrer
U8
U8 Drenge A (15) 5M - Weekend/Forår 2023 • Pulje 178
Spar Nord Arena (Vejgaard B)
Nørresundby FB
Spar Nord Arena (Vejgaard B)
18.
søndag
10.30
NUBI
-
Herrer
U8
U8 Drenge C/Begynder (15) 5M - Weekend/Forår 2023 • Pulje 193
Bixen Arena (Klarup Stadion)
Nørresundby FB
Bixen Arena (Klarup Stadion)
18.
søndag
10.40
Aabybro IF (1)
-
Herrer
U10
U10 Drenge C/Begynder (13) 5M - Weekend/Forår 2023 • Pulje 119
Chang's Baner
Bane 13
Nørresundby FB
Chang's Baner
Bane 13
18.
søndag
10.40
Vejgaard B
-
Kvinder
U10
U10 Piger B (13) 5M - Weekend/Forår 2023 • Pulje 127
Nordjyske Bank Arena (KFUM)
5-mands (bag volden)
Nørresundby FB
Nordjyske Bank Arena (KFUM)
5-mands (bag volden)
18.
søndag
10.40
Nørresundby FB
-
Herrer
U9
U9 Drenge A (14) 5M - Weekend/Forår 2023 • Pulje 141
Baneanlæg Lerumbakken (Nørresundby)
IF Fremad Nørhalne
Baneanlæg Lerumbakken (Nørresundby)
18.
søndag
11.00
Nørresundby FB
-
Kvinder
U12
U12 Piger C/Begynder (11) 8M - Forår 2023 • Pulje 55
Baneanlæg Lerumbakken (Nørresundby)
VGH
Baneanlæg Lerumbakken (Nørresundby)
18.
søndag
11.20
Nørresundby FB
-
Kvinder
U10
U10 Piger B (13) 5M - Weekend/Forår 2023 • Pulje 127
Nordjyske Bank Arena (KFUM)
5-mands (bag volden)
Aalborg KFUM (1)
Nordjyske Bank Arena (KFUM)
5-mands (bag volden)
19.
mandag
17.30
Aalborg KFUM
-
Herrer
U12
U12 Drenge C/Begynder (11) 8M - Forår 2023 • Pulje 67
Nordjyske Bank Arena (KFUM)
Nørresundby FB
Nordjyske Bank Arena (KFUM)
19.
mandag
19.00
B52/Aalborg
-
Herrer
M+32
M+32 A - 11M/9M - Forår/Efterår 2023 • Pulje 400
B52/AFC’s anlæg
Nørresundby FB
B52/AFC’s anlæg
21.
onsdag
18.30
Nørresundby FB
UHT
Herrer
U15
U15 Drenge C / Regional 11:11 - Forår • Pulje 500
Lindholm Høje Stadion
Arden IF
Lindholm Høje Stadion
22.
torsdag
19.00
B52/Aalborg
-
Herrer
M+40
M+40 - 11M/9M - Forår 2023 • Pulje 405
B52/AFC’s anlæg
Nørresundby FB
B52/AFC’s anlæg
August 2023
17.
torsdag
19.00
Sønderup/Suldrup IK Frem
-
Herrer
M+40
M+40 - 11M/9M - Forår 2023 • Pulje 405
Suldrup Stadion
Nørresundby FB
Suldrup Stadion
21.
mandag
19.00
Nørresundby FB
-
Herrer
M+32
M+32 A - 11M/9M - Forår/Efterår 2023 • Pulje 400
Lindholm Høje Stadion
AaB
Lindholm Høje Stadion
21.
mandag
19.15
Aalborg Chang
-
Herrer
M+32
M+32 / M+40 - 60 min. 7-mands • Træningskamp
Chang's Baner
Nørresundby FB
Chang's Baner
24.
torsdag
19.00
Nørresundby FB
-
Herrer
M+40
M+40 - 11M/9M - Forår 2023 • Pulje 405
Baneanlæg Lerumbakken (Nørresundby)
Aalborg KFUM
Baneanlæg Lerumbakken (Nørresundby)
28.
mandag
19.00
Aalborg Chang
-
Herrer
M+32
M+32 A - 11M/9M - Forår/Efterår 2023 • Pulje 400
Chang's Baner
Nørresundby FB
Chang's Baner
31.
torsdag
19.00
Støvring IF
-
Herrer
M+40
M+40 - 11M/9M - Forår 2023 • Pulje 405
Støvring Stadion
Nørresundby FB
Støvring Stadion
September 2023
4.
mandag
19.00
Nørresundby FB
-
Herrer
M+32
M+32 A - 11M/9M - Forår/Efterår 2023 • Pulje 400
Lindholm Høje Stadion
Vejgaard B
Lindholm Høje Stadion
7.
torsdag
19.00
Aalborg Freja
-
Herrer
M+40
M+40 - 11M/9M - Forår 2023 • Pulje 405
Steka Bolig Park (Aalborg Freja)
Nørresundby FB
Steka Bolig Park (Aalborg Freja)
11.
mandag
19.00
Aalborg Freja
-
Herrer
M+32
M+32 A - 11M/9M - Forår/Efterår 2023 • Pulje 400
Steka Bolig Park (Aalborg Freja)
Nørresundby FB
Steka Bolig Park (Aalborg Freja)
14.
torsdag
19.00
Nørresundby FB
-
Herrer
M+40
M+40 - 11M/9M - Forår 2023 • Pulje 405
Baneanlæg Lerumbakken (Nørresundby)
Øster Hornum IF
Baneanlæg Lerumbakken (Nørresundby)
18.
mandag
19.00
Nørresundby FB
-
Herrer
M+32
M+32 A - 11M/9M - Forår/Efterår 2023 • Pulje 400
Lindholm Høje Stadion
Aars IK
Lindholm Høje Stadion
21.
torsdag
18.00
Aalborg Chang (7)
-
Herrer
M+32
M+32 / M+40 - 60 min. 7-mands • Træningskamp
Chang's Baner
Bane 8
Nørresundby FB (2)
Chang's Baner
Bane 8
21.
torsdag
19.00
Nibe B
-
Herrer
M+40
M+40 - 11M/9M - Forår 2023 • Pulje 405
Nibe B Kunstgræs
Nørresundby FB
Nibe B Kunstgræs
25.
mandag
19.00
Vodskov IF
-
Herrer
M+32
M+32 A - 11M/9M - Forår/Efterår 2023 • Pulje 400
Luksusbaby Arena (Vodskov)
Nørresundby FB
Luksusbaby Arena (Vodskov)
28.
torsdag
19.00
Nørresundby FB
-
Herrer
M+40
M+40 - 11M/9M - Forår 2023 • Pulje 405
Baneanlæg Lerumbakken (Nørresundby)
B52/Aalborg
Baneanlæg Lerumbakken (Nørresundby)
Oktober 2023
2.
mandag
19.00
Nørresundby FB
-
Herrer
M+32
M+32 A - 11M/9M - Forår/Efterår 2023 • Pulje 400
Lindholm Høje Stadion
Støvring IF
Lindholm Høje Stadion
5.
torsdag
19.00
Nørresundby FB
-
Herrer
M+40
M+40 - 11M/9M - Forår 2023 • Pulje 405
Baneanlæg Lerumbakken (Nørresundby)
Sønderup/Suldrup IK Frem
Baneanlæg Lerumbakken (Nørresundby)
9.
mandag
19.00
Aalborg KFUM
-
Herrer
M+32
M+32 A - 11M/9M - Forår/Efterår 2023 • Pulje 400
Nordjyske Bank Arena (KFUM)
Nørresundby FB
Nordjyske Bank Arena (KFUM)
12.
torsdag
19.00
Aalborg KFUM
-
Herrer
M+40
M+40 - 11M/9M - Forår 2023 • Pulje 405
Nordjyske Bank Arena (KFUM)
Nørresundby FB
Nordjyske Bank Arena (KFUM)
26.
torsdag
19.00
Nørresundby FB
-
Herrer
M+40
M+40 - 11M/9M - Forår 2023 • Pulje 405
Baneanlæg Lerumbakken (Nørresundby)
Støvring IF
Baneanlæg Lerumbakken (Nørresundby)
Luk