Menu

U16 Drenge (2007)

Velkommen til denne  årgang og afdelingsholdside på Nørresundby FB’s hjemmesiden.
Denne side indeholder information om trænerne og deres kontakt informationer.  Siden indeholder information om træningstider og på hvilke baner der skal trænes ligesom der er information om kampe og kampprogrammet for sæsonen.  Hvis afdelingen gør brug af aktivitetskalenderen vil man også her på siden kunne se de aktiviteter der er planlagt og lagt ind i kalenderen.

Alle er velkommen til at kontakte trænerne eller klubben hvis I ønsker flere oplysninger.    
Vi glæder os til at se jer til træning og på træningsbanerne.  

 

Holdets stab

Træner
profil
Tommy Lund Christensen
Træner
profil
Niels Jørgen Larsen
Trinleder
profil
Martin Østerbæk
Holdleder
profil
Jacob Carlsen
Hjælper
profil
Kristoffer Nielsen

StillingU16 Drenge/11 (2007) - DBU Jylland Pokal • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Vejle B (C) 3 3 0 0 9
2 Bramming B/Tjæreborg IF (L3/466) 3 3 0 0 9
3 Lystrup IF/Virup IF (L3/462) 3 3 0 0 9
4 Viborg Sdrm. IK (L2/455) 3 3 0 0 9
5 ASA, Aarhus (L1/451) 2 2 0 0 6
6 FC Silkeborg (L2/456) 3 2 0 1 6
7 FC Djursland (L2/456) 3 2 0 1 6
8 FC Skanderborg (L2/456) 2 2 0 0 6
9 Ry Fodbold (L3/464) 3 2 0 1 6
10 Varde IF (L3/466) 3 2 0 1 6
11 Nørresundby FB (L1/451) 1 1 0 0 3
12 Aalborg KFUM (L1/451) 1 1 0 0 3
13 Hobro IK (L1/451) 1 1 0 0 3
14 Måbjerg IF (L3/463) 2 1 0 1 3
15 Jetsmark IF (L2/455) 2 1 0 1 3
16 Skibsby-Højene IF (L1/451) 2 1 0 0 3
17 Esbjerg fB (L1/Fyn) 1 1 0 0 3
18 FC Sydvest (L3/466) 2 1 0 1 3
19 AGF, Aarhus (L3/463) 2 1 0 1 3
20 Aabyhøj IF (L2/456) 2 1 0 1 3
21 Sjørring/Midtthy/Koldby Hørdum (L4/473) 2 1 0 1 3
22 Stensballe IK (L3/464) 2 1 0 1 3
23 RK07 (L2/455) 2 1 0 1 3
24 Vejgaard B (L3/461) 3 1 0 1 3
25 Vinding SF (L3/465) 2 1 0 1 3
26 Støvring IF (L4/472) 2 1 0 1 3
27 TRIF (L4/474) 2 1 0 1 3
28 Hatting-Torsted Fodbold (L3/464) 2 1 0 1 3
29 Vinder kamp 198671 RK07 - Hobro IK 0 0 0 0 0
30 Vinder kamp 198691 Ikast FC - ASA 0 0 0 0 0
31 Vinder kamp 198920 Ry - FC Silkeborg 0 0 0 0 0
32 Vinder kamp 308337 RK07 - SIF Assentoft 0 0 0 0 0
33 AaB (L1/451) 0 0 0 0 0
34 Aabenraa BK (L3/466) 1 0 0 1 0
35 Odder IGF (L4/478) 1 0 0 1 0
36 Skødstrup SF (L5/487) 1 0 0 1 0
37 Aalborg Chang (L3/461) 1 0 0 1 0
38 Hørning IF (L4/477) 1 0 0 1 0
39 SIF Assentoft (L2/456) 1 0 0 1 0
40 VUGH (L2/455) 1 0 0 1 0
41 HEI (L1/451) 1 0 0 1 0
42 FC Fredericia (L2/Fyn) 1 0 0 1 0
43 Ikast FC (L1/Fyn) 1 0 0 1 0
44 Herning Fremad (L2/456) 1 0 0 1 0
45 Randers Freja (L1/451) 1 0 0 1 0
46 Kolding B (L3/465) 1 0 0 1 0
47 IF Lyseng (L2/456) 1 0 0 1 0
48 Jerne IF (L5/492) 1 0 0 1 0
49 BK 22 (L5/489) 1 0 0 1 0
50 Bredballe IF (L1/Fyn) 1 0 0 1 0
51 IF Midtdjurs (L4/474) 1 0 0 1 0
52 MorsØ FC (L5/485) 1 0 0 1 0
53 Spangsbjerg IF (L3/466) 1 0 0 1 0
54 Øster Starup/Vester Nebel IF (L4/477) 1 0 0 1 0
55 FC Kolding Nord (L3/465) 1 0 0 1 0
56 Frederikshavn fI (L2/455) 1 0 0 1 0
57 EIF/NSG (L5/486) 1 0 0 1 0
58 SGI/SSK (L2/Fyn) 1 0 0 1 0

StillingU16 Drenge Liga 1 (2007) 11M - forår 2023 • Pulje 451

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 ASA, Aarhus 0 0 0 0 0
2 HEI 0 0 0 0 0
3 Jetsmark IF 0 0 0 0 0
4 Nørresundby FB 0 0 0 0 0
5 Skibsby-Højene IF 0 0 0 0 0
6 Viborg Sdrm. IK 0 0 0 0 0
7 VRI 0 0 0 0 0
8 Aalborg KFUM 0 0 0 0 0

KampprogramU16 Drenge/11 (2007) - DBU Jylland Pokal • Pulje 1

November 2022

Jetsmark IF (L2/455)
11 - 12
livescore
Ude
Kunstgræsbanen Jetsmark

Nørresundby FB (L1/451)
Marts 2023

Lystrup IF/Virup IF (L3/462)
3. mar
Kl. 18.30
Ude
Lystrup Kunstbane

Nørresundby FB (L1/451)

KampprogramU16 Drenge Liga 1 (2007) 11M - forår 2023 • Pulje 451

Marts 2023

HEI
12. mar
Kl. 13.00
Ude
Invita Park Kunstgræs, Skæring

Nørresundby FB

Nørresundby FB
19. mar
Kl. 11.15
Hjemme
NFB Kunstgræs Lindholm

ASA, Aarhus

Jetsmark IF
26. mar
Kl. 00.00
Ude
Sparekassen Danmark Arena (Jetsmark)

Nørresundby FB
April 2023

Nørresundby FB
1. apr
Kl. 11.15
Hjemme
NFB Kunstgræs Lindholm

Skibsby-Højene IF

Viborg Sdrm. IK
10. apr
Kl. 16.00
Ude
Liseborgcentret

Nørresundby FB

Nørresundby FB
15. apr
Kl. 11.00
Hjemme
Lindholm Høje Stadion

VRI

Aalborg KFUM
22. apr
Kl. 14.00
Ude
Nordjyske Bank Arena (KFUM)

Nørresundby FB

Nørresundby FB
29. apr
Kl. 11.00
Hjemme
Lindholm Høje Stadion

HEI
Maj 2023

ASA, Aarhus
5. maj
Kl. 19.00
Ude
Koncenton Park (ASA)

Nørresundby FB

Nørresundby FB
13. maj
Kl. 11.00
Hjemme
Lindholm Høje Stadion

Jetsmark IF

Skibsby-Højene IF
24. maj
Kl. 18.30
Ude
Højene Hallen

Nørresundby FB
Juni 2023

Nørresundby FB
3. jun
Kl. 11.00
Hjemme
Lindholm Høje Stadion

Viborg Sdrm. IK

VRI
10. jun
Kl. 11.00
Ude
NES Park

Nørresundby FB

Nørresundby FB
17. jun
Kl. 11.00
Hjemme
Lindholm Høje Stadion

Aalborg KFUM

Spillerliste

ingen img
Andreas Riis Pedersen
ingen img
Andreas Simoni
profil
Asger Nør
ingen img
Ayad Al Abadi
profil
Carl Molsgaard Johannesen
profil
Christian Mørch
profil
Darwesh Sherzaman
ingen img
David Wilson Nielsen
ingen img
Ebbe Rosa
profil
Elias Dons
ingen img
Eran Menachem
ingen img
Farhan Yuusef
profil
Hadi Mohamad
profil
Hjalte Laursen
profil
Jonas Hagsholm Pedersen
profil
Jonas Kildahl
profil
Karl Schürer
ingen img
Luca Lacarriere
profil
Mads Freundlich
ingen img
Mads Østerbæk
ingen img
Malthe Rosa
ingen img
Marcus Bøgh
ingen img
Marius Sanders-Guldbæk
profil
Mathias Laursen
profil
Noah Torp-Steffensen
profil
Noah Vad
profil
Oliver Bach Carlsen
ingen img
Oscar Holt Pedersen
ingen img
Taus Rahimi
profil
William Andersen
ingen img
Yacqub Warsame

Holdstatistik - spillereU16 Drenge/11 (2007) - DBU Jylland Pokal • Pulje 1

Navn Kampe Mål Assists Gule kort Røde kort Kampens spiller
Andreas Riis Pedersen 1 1 0 0 0 0
Darwesh Sherzaman 1 0 0 0 0 0
David Wilson Nielsen 1 0 0 0 0 0
Elias Dons 1 0 2 0 0 0
Eran Menachem 1 0 0 0 0 0
Hadi Mohamad 1 0 0 0 0 0
Jonas Hagsholm Pedersen 1 1 0 0 0 0
Mads Freundlich 1 0 0 0 0 0
Mads Østerbæk 1 0 0 0 0 0
Marcus Bøgh 1 1 0 0 0 0
Noah Torp-Steffensen 1 0 0 0 0 0
Noah Vad 1 0 0 0 0 0
Oliver Bach Carlsen 1 0 1 0 0 0
William Andersen 1 0 0 0 0 0