U15 Drenge (2009)
Velkommen til denne årgang og afdelingsholdside på Nørresundby FB’s hjemmesiden.
Denne side indeholder information om trænerne og deres kontakt informationer. Siden indeholder information om træningstider og på hvilke baner der skal trænes ligesom der er information om kampe og kampprogrammet for sæsonen. Hvis afdelingen gør brug af aktivitetskalenderen vil man også her på siden kunne se de aktiviteter der er planlagt og lagt ind i kalenderen.
Alle er velkommen til at kontakte trænerne eller klubben hvis I ønsker flere oplysninger.
Vi glæder os til at se jer til træning og på træningsbanerne.
Holdets stab
KampprogramU15 Drenge/11:11 (2009) - DBU Jylland Pokal • Pulje 1
September 2023
November 2023
KampprogramU15 Drenge Liga 2 (2009) 11:11 - forår 2024 • Pulje 511
Marts 2024
April 2024
Maj 2024
Juni 2024
KampprogramU15 Drenge Liga 5 (2009) 11:11/9:9 - forår 2024 • Pulje 552
April 2024
Maj 2024
Juni 2024
Spillerliste
Albert Thorhauge
Ali Badili
August Kallehauge
Bastian Sandager Randa
Christoffer Larsen
Daniel Beck
Elias Hansen
Elias Rosenbeck
Gustav Bangsbo Andreasen
Ibrahim Al-Ghandour
Karl Oskar Hasager
Kasper Christensen
Kasper Gregersen Bak
Lasse Bækgaard Kristensen
Loui Hamid
Mads - Thabang Cassebaum
Magnus Ruby Schack
Magnus Sund
Matiss Lembergs
Mikkel Dollerup
Mikkel Lykholt-Ustrup
Oskar Vanderskrog
Peter Juhl
Rafael Basim
Salim Abdullatif
Sebastian Kjærsgaard Møller
Sebastian Odmar Poulsen
Trésor Mupier
Victor Tilsted Jørgensen
StillingU15 Drenge/11:11 (2009) - DBU Jylland Pokal • Pulje 1
Pos. | Hold | Kampe | V | U | T | Point | |
1 | Vejle B (Liga) | 4 | 4 | 0 | 0 | 12 | |
2 | Randers Freja (Liga) | 3 | 3 | 0 | 0 | 9 | |
3 | AGF (Liga) | 4 | 3 | 0 | 1 | 9 | |
4 | AC Horsens (Liga) | 3 | 3 | 0 | 0 | 9 | |
5 | FC Sydvest (L2/514) | 4 | 3 | 0 | 1 | 9 | |
6 | VRI (L2/512) | 4 | 3 | 0 | 1 | 9 | |
7 | Thisted FC (L2/513) | 4 | 3 | 0 | 1 | 9 | |
8 | Kolding IF (L1/511) | 3 | 2 | 0 | 1 | 6 | |
9 | Hjørring FK (L2/512) | 3 | 2 | 0 | 1 | 6 | |
10 | AaB (Liga) | 3 | 2 | 0 | 1 | 6 | |
11 | FC Horsens (L3/527) | 3 | 2 | 0 | 1 | 6 | |
12 | Kolind/Perstrup IF (L4/538) | 3 | 2 | 0 | 1 | 6 | |
13 | Bramming B (L3/529) | 3 | 2 | 0 | 1 | 6 | |
14 | Sejs Svejbæk IF (L2/513) | 3 | 2 | 0 | 1 | 6 | |
15 | Nørresundby FB (L3/521) | 3 | 2 | 0 | 1 | 6 | |
16 | FS Holstebro (L2/513) | 3 | 2 | 0 | 1 | 6 | |
17 | Hornbæk SF (L4/537) | 3 | 2 | 0 | 1 | 6 | |
18 | Silkeborg IF (Liga) | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | |
19 | Team Horne Hirtshals (L2/512) | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | |
20 | Esbjerg fB (Liga) | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | |
21 | FC Fredericia (L2/514) | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | |
22 | FK Viborg (L1/511) | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | |
23 | Bredballe IF (L2/513) | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | |
24 | VSK Aarhus (L2/512) | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | |
25 | Viborg Sdrm. IK (L3/523) | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | |
26 | Aabyhøj IF (L4/538) | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | |
27 | Holstebro B (L3/524) | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | |
28 | Vejgaard B (L3/522) | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | |
29 | Aalborg KFUM (L3/522) | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | |
30 | Nørremarkens fS (L3/528) | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | |
31 | Herning Fremad (L3/529) | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | |
32 | Lemvig GF (L3/524) | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | |
33 | Vinding SF (L3/528) | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | |
34 | FC Kolding Nord (L3/530) | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | |
35 | FC Silkeborg (L3/523) | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | |
36 | SønderjyskE (Liga) | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | |
37 | IF Lyseng (L1/511) | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | |
38 | Varde IF (L3/529) | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | |
39 | HOG Hinnerup (L3/526) | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | |
40 | Dronningborg B (L4/537) | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | |
41 | Skjern GF (L3/529) | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | |
42 | Frederikshavn fI (L2/512) | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | |
43 | Nibe B (L4/533) | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | |
44 | Vonsild FK (L3/530) | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 |
|
45 | Vinder kamp 534291 Thisted - Randers Freja | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
46 | Vinder kamp 843937 Holstebro B - Viborg Sdr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
47 | Vinder kamp 844420 Lemvig GF - Thisted FC | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
48 | Vinder kamp 871259 Vinding SF - FC Fredericia | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
49 | Vinder kamp 885009 Silkeborg IF (Liga) - AGF (Liga | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
50 | Skødstrup SF (L2/513) | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | |
51 | FC Midtjylland (Liga) | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | |
52 | Ebeltoft IF (L5/559) | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | |
53 | SMIFF (L3/525) | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | |
54 | Stavtrup/Viby (L2/512) | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | |
55 | Vildbjerg SF (L2/513) | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | |
56 | Hobro IK (L1/511) | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | |
57 | SGI/SSK (L2/514) | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | |
58 | Gødvad GIF (L4/539) | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | |
59 | Jetsmark IF (l4/532) | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | |
60 | Hedensted IF (L3/528) | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | |
61 | Ry Fodbold (L3/527) | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | |
62 | FC Skanderborg (L2/513) | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | |
63 | Løsning IF (L3/528) | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | |
64 | Rødekro/Ensted (L4/543) | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | |
65 | Uldum IF (L4/540) | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | |
66 | Viborg FF (L4/535) | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | |
67 | Lund IF (L5/562) | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | |
68 | Tjørring IF (L5/555) | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | |
69 | Aalborg Chang (L4/532) | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | |
70 | Dall/Ferslev IF (L5/552) | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | |
71 | Spjald IF (L5/556) | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | |
72 | ASA, Aarhus (L5/560) | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | |
73 | BK 22 (L5/561) | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 |
|
74 | Bylderup/Burkal IF (L5/566) | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 |
|
75 | Galten FS (L4/539) | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 |
|
76 | Lystrup IF (L3/525) | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 |
|
77 | Vindblæs B (L5/553) | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 |
|
StillingU15 Drenge Liga 2 (2009) 11:11 - forår 2024 • Pulje 511
Pos. | Hold | Kampe | V | U | T | Point | |
1 | AaB | 8 | 7 | 1 | 0 | 22 | |
2 | Frederikshavn fI | 8 | 7 | 0 | 1 | 21 | |
3 | Thisted FC | 8 | 5 | 0 | 3 | 15 | |
4 | Aalborg KFUM | 8 | 4 | 2 | 2 | 14 | |
5 | Nørresundby FB | 9 | 3 | 1 | 5 | 10 | |
6 | VSK Aarhus | 8 | 2 | 1 | 5 | 7 | |
7 | Randers Freja | 9 | 1 | 1 | 7 | 4 | |
8 | Hammel GF | 8 | 1 | 0 | 7 | 3 |
StillingU15 Drenge Liga 5 (2009) 11:11/9:9 - forår 2024 • Pulje 552
Pos. | Hold | Kampe | V | U | T | Point | |
1 | Aalborg Chang | 4 | 3 | 1 | 0 | 10 | |
2 | Ørebro - Thorup/Klim | 3 | 3 | 0 | 0 | 9 | |
3 | Øster Han Herred | 3 | 1 | 1 | 1 | 4 |
|
4 | Nørresundby FB | 4 | 1 | 1 | 2 | 4 |
|
5 | Brønderslev IF | 4 | 1 | 0 | 3 | 3 | |
6 | Thise-TSI/Stenum | 4 | 0 | 1 | 3 | 1 |
|