Menu

Børneattest

Børneattest

Der skal indhentes børneattest på alle der har noget at gøre med børn og unge - uanset om man er træner eller leder/frivillig og omgås børn og unge på anden måde.
Det er i dag lovpligtigt, at alle med tilknytning til klubben og som arbejder med børn- og unge udfylder en samtykkeerklæring til børneattest, som udleveres / afleveres af / til sekretæren.
Det hele foregår i dag digitalt via eboks og man godkender og samtykker over for klubben og politiet via e-boks.
Ingen kan arbejde med klubbens børn- og unge hvis ikke klubben har modtaget en børneattest.
Seksuelle overgreb mod børn er et svært emne og et område, som vækker meget stærke følelser. Derfor anbefaler NFB, at tonen og adfærden, trænere, spillere og forældre imellem holdes på et niveau, som ikke kan misforstås.

Trænere, holdledere m.fl. må ikke færdes i omklædningsrum, der er forbeholdt det modsatte køn, ligesom der i forbindelse med omklædningen altid skal være to træneren / ledere / forældre i omklædningsrummet.
Det anbefales ligeledes at trænerne ikke klæder om sammen med spillerne.

 

 

Opslag I går kl. 16:26
Tidligere divisionstræner bliver ny cheftræner i Nørresundby FB fra årsskiftet.
Opslag
13. juli kl. 11:43 Bold og Bevægelse for U3 og U4, onsdag d. 12 august kl. 16.45 - noget helt nyt for de allermindste!
Opslag
10. juli kl. 13:59 Baneopdeling Lerumbakken fra 1. august.
Opslag
18. maj kl. 00:42 Nørresundby FB og "genåbning" - Corona status d. 18. maj 2020.
Opslag
18. maj kl. 00:09 NFB midlertidig Covid-19 baneinddeling, fordeling og træningstider - Voerbjergvej.

Hovedsponsor

NFB kampe
Oktober 2020
28.
onsdag
19.30
Nørresundby FB
Kvinder
U16
U16 Piger Liga 3 (2005) 11M/9M - efterår 2020 • Pulje 832
NFB Kunstgræs Lindholm
St. Restrup IF
NFB Kunstgræs Lindholm
31.
lørdag
11.00
Nørresundby FB
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 2B (2007) 11M - efterår 2020 • Pulje 613
NFB Kunstgræs Lindholm
Skagen IK
NFB Kunstgræs Lindholm
31.
lørdag
13.30
Storvorde/Sejlflod B
Omklædning 1
Herrer
Senior
Herrer Serie 2 - Efterår 2020 • Pulje 12
Storvorde Sejlflod Stadion
Kunstgræsbanen
Nørresundby FB
Omklædning 6
Storvorde Sejlflod Stadion
Kunstgræsbanen
November 2020
1.
søndag
13.00
Nørresundby FB
Herrer
U19
U19 Drenge Liga 4 (2002-03) 11M/9M - efterår 2020 • Pulje 360
NFB Kunstgræs Lindholm
Skibsby-Højene IF
NFB Kunstgræs Lindholm
2.
mandag
19.30
Nørresundby FB
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 3 (2005) 11M - efterår 2020 • Pulje 461
NFB Kunstgræs Lindholm
Aabybro IF
NFB Kunstgræs Lindholm
7.
lørdag
11.00
Nørresundby FB
Herrer
U12
U12 Drenge kunstgræsturnering - 1. stævne • Pulje 13
NFB Kunstgræs Lindholm
VUGH (1)
NFB Kunstgræs Lindholm
7.
lørdag
11.00
Nørresundby FB (1)
Herrer
Senior
eFodbold U17-Senior - Efterår 2020 • Pulje 5
Lindholm Høje Stadion
Nørresundby FB (2)
Lindholm Høje Stadion
7.
lørdag
11.40
Aalborg Chang
Herrer
U12
U12 Drenge kunstgræsturnering - 1. stævne • Pulje 13
NFB Kunstgræs Lindholm
Nørresundby FB
NFB Kunstgræs Lindholm
7.
lørdag
12.15
Nørresundby FB
Herrer
U11
U11 Drenge A1 (2010) 8M - Vinter 2020/21 • Pulje 13
NFB Kunstgræs Lindholm
Løgstør IF
NFB Kunstgræs Lindholm
7.
lørdag
12.20
Nørresundby FB
Herrer
U12
U12 Drenge kunstgræsturnering - 1. stævne • Pulje 13
NFB Kunstgræs Lindholm
TSV
NFB Kunstgræs Lindholm
7.
lørdag
12.30
Aalborg Fremad (3)
Herrer
Senior
eFodbold U17-Senior - Efterår 2020 • Pulje 5
Lindholm Høje Stadion
Nørresundby FB (1)
Lindholm Høje Stadion
7.
lørdag
12.30
Nørresundby FB (2)
Herrer
Senior
eFodbold U17-Senior - Efterår 2020 • Pulje 5
Lindholm Høje Stadion
Aalborg Fremad (1)
Lindholm Høje Stadion
7.
lørdag
13.00
Nørresundby Forenede Boldklubber
Kvinder
U14
U14 Piger Liga 3 / Træningskamp • Træningskamp
NFB Kunstgræs Lindholm
Vejgaard B
NFB Kunstgræs Lindholm
8.
søndag
11.00
Nørresundby FB
Kvinder
U11
U11 Piger kunstgræsturnering - 1. stævne • Pulje 104
NFB Kunstgræs Lindholm
Team Viborg (1)
NFB Kunstgræs Lindholm
8.
søndag
12.20
Vejgaard B (1)
Kvinder
U11
U11 Piger kunstgræsturnering - 1. stævne • Pulje 104
NFB Kunstgræs Lindholm
Nørresundby FB
NFB Kunstgræs Lindholm
14.
lørdag
11.30
Skibsby-Højene IF
1
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 2B (2007) 11M - efterår 2020 • Pulje 613
Højene Hallen
1
Nørresundby FB
5
Højene Hallen
1
Dommeromk. 9
15.
søndag
09.00
Nørresundby FB
Herrer
U10
Futsal - U10 Drenge (11) • Pulje 961
Astrup/Sønderskov Hallen (inde)
Skibsby-Højene IF (1)
Astrup/Sønderskov Hallen (inde)
15.
søndag
09.18
Nørresundby FB
Kvinder
U10
Futsal - U10 Piger (11) • Pulje 966
Aalborg Hus Idræthal
St. Restrup IF
Aalborg Hus Idræthal
15.
søndag
09.36
Vejgaard B
Kvinder
U10
Futsal - U10 Piger (11) • Pulje 966
Aalborg Hus Idræthal
Nørresundby FB
Aalborg Hus Idræthal
15.
søndag
09.54
TSV
Herrer
U10
Futsal - U10 Drenge (11) • Pulje 961
Astrup/Sønderskov Hallen (inde)
Nørresundby FB
Astrup/Sønderskov Hallen (inde)
15.
søndag
10.12
Nørresundby FB
Herrer
U10
Futsal - U10 Drenge (11) • Pulje 961
Astrup/Sønderskov Hallen (inde)
Hjørring IF (1)
Astrup/Sønderskov Hallen (inde)
15.
søndag
10.12
Aalborg KFUM
Kvinder
U10
Futsal - U10 Piger (11) • Pulje 966
Aalborg Hus Idræthal
Nørresundby FB
Aalborg Hus Idræthal
15.
søndag
14.00
TSV (2)
Herrer
U9
Futsal - U9 Drenge (12) • Pulje 968
Nørresundby Gymnasium - Idrætshallen
Nørresundby FB
Nørresundby Gymnasium - Idrætshallen
15.
søndag
14.36
Nørresundby FB
Herrer
U9
Futsal - U9 Drenge (12) • Pulje 968
Nørresundby Gymnasium - Idrætshallen
TSV (1)
Nørresundby Gymnasium - Idrætshallen
15.
søndag
15.30
Nørresundby FB
Herrer
U9
Futsal - U9 Drenge (12) • Pulje 968
Nørresundby Gymnasium - Idrætshallen
Hals FS
Nørresundby Gymnasium - Idrætshallen
28.
lørdag
10.00
Nibe B (U13)
Kvinder
U14
U13/14 Piger - Vinterturnering (2007/08) 11M • Pulje 10
Nibe B Kunstgræs
Nørresundby FB (U13)
Nibe B Kunstgræs
28.
lørdag
10.30
Helsted Fremad IF
Herrer
U11
U11 Drenge A1 (2010) 8M - Vinter 2020/21 • Pulje 13
Quickpoint Park Helsted Kunstgræsbane
Nørresundby FB
Quickpoint Park Helsted Kunstgræsbane
28.
lørdag
12.00
Nørresundby FB
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 4 - Vinterturnering (2008) 11M • Pulje 12
Lindholm Høje Stadion
SHI/BTI
Lindholm Høje Stadion
December 2020
5.
lørdag
12.18
Skibsby-Højene IF (1)
Herrer
U10
Futsal - U10 Drenge (11) • Pulje 961
Lundergård Hallen (Inde)
Nørresundby FB
Lundergård Hallen (Inde)
5.
lørdag
12.54
Nørresundby FB
Herrer
U10
Futsal - U10 Drenge (11) • Pulje 961
Lundergård Hallen (Inde)
TSV
Lundergård Hallen (Inde)
5.
lørdag
13.30
Hjørring IF (1)
Herrer
U10
Futsal - U10 Drenge (11) • Pulje 961
Lundergård Hallen (Inde)
Nørresundby FB
Lundergård Hallen (Inde)
6.
søndag
11.36
Nørresundby FB
Herrer
U9
Futsal - U9 Drenge (12) • Pulje 968
Sulsted Hallen
TSV (2)
Sulsted Hallen
6.
søndag
11.54
TSV (1)
Herrer
U9
Futsal - U9 Drenge (12) • Pulje 968
Sulsted Hallen
Nørresundby FB
Sulsted Hallen
6.
søndag
12.30
Hals FS
Herrer
U9
Futsal - U9 Drenge (12) • Pulje 968
Sulsted Hallen
Nørresundby FB
Sulsted Hallen
6.
søndag
14.00
St. Restrup IF
Kvinder
U10
Futsal - U10 Piger (11) • Pulje 966
Nørresundby Gymnasium - Idrætshallen
Nørresundby FB
Nørresundby Gymnasium - Idrætshallen
6.
søndag
14.36
Nørresundby FB
Kvinder
U10
Futsal - U10 Piger (11) • Pulje 966
Nørresundby Gymnasium - Idrætshallen
Vejgaard B
Nørresundby Gymnasium - Idrætshallen
6.
søndag
15.30
Nørresundby FB
Kvinder
U10
Futsal - U10 Piger (11) • Pulje 966
Nørresundby Gymnasium - Idrætshallen
Aalborg KFUM
Nørresundby Gymnasium - Idrætshallen
19.
lørdag
11.00
Nørresundby FB (U13)
Kvinder
U14
U13/14 Piger - Vinterturnering (2007/08) 11M • Pulje 10
Lindholm Høje Stadion
SSK/SGIF (U13)
Lindholm Høje Stadion
19.
lørdag
12.00
Brovst IF
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 4 - Vinterturnering (2008) 11M • Pulje 12
Brovst IF´s Anlæg
Nørresundby FB
Brovst IF´s Anlæg
19.
lørdag
12.15
Nørresundby FB
Herrer
U11
U11 Drenge A1 (2010) 8M - Vinter 2020/21 • Pulje 13
NFB Kunstgræs Lindholm
Skødstrup SF
NFB Kunstgræs Lindholm