Menu

Børneattest

Børneattest

Der skal indhentes børneattest på alle der har noget at gøre med børn og unge - uanset om man er træner eller leder/frivillig og omgås børn og unge på anden måde.
Det er i dag lovpligtigt, at alle med tilknytning til klubben og som arbejder med børn- og unge udfylder en samtykkeerklæring til børneattest, som udleveres / afleveres af / til sekretæren.
Det hele foregår i dag digitalt via eboks og man godkender og samtykker over for klubben og politiet via e-boks.
Ingen kan arbejde med klubbens børn- og unge hvis ikke klubben har modtaget en børneattest.
Seksuelle overgreb mod børn er et svært emne og et område, som vækker meget stærke følelser. Derfor anbefaler NFB, at tonen og adfærden, trænere, spillere og forældre imellem holdes på et niveau, som ikke kan misforstås.

Trænere, holdledere m.fl. må ikke færdes i omklædningsrum, der er forbeholdt det modsatte køn, ligesom der i forbindelse med omklædningen altid skal være to træneren / ledere / forældre i omklædningsrummet.
Det anbefales ligeledes at trænerne ikke klæder om sammen med spillerne.

 

 

Opslag 15. september kl. 14:06
Børge Lemvig - pris som en af Hele Fodbold Danmarks Frivillige
Opslag
10. juli kl. 13:59 Baneopdeling Lerumbakken fra 1. august.
Opslag
18. maj kl. 00:42 Nørresundby FB og "genåbning" - Corona status d. 18. maj 2020.
Opslag
18. maj kl. 00:09 NFB midlertidig Covid-19 baneinddeling, fordeling og træningstider - Voerbjergvej.
Opslag
17. maj kl. 23:40 NFB midlertidig Covid-19 baneinddeling, fordeling og træningstider - Lerumbakken.

Hovedsponsor

NFB kampe
Oktober 2020
24.
lørdag
11.00
Nørresundby FB
Herrer
Senior
Herrer Serie 6 11M/9M ombrydning - Efterår 2020 • Pulje 280
Lindholm Høje Stadion
Aalborg Chang (1)
Lindholm Høje Stadion
24.
lørdag
11.00
Nørresundby FB
1
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 4 (2008) 8M - efterår 2020 • Pulje 773
Baneanlæg Lerumbakken
1B
Aalborg Chang
2
Baneanlæg Lerumbakken
1B
Dommeromk. Dommerrum
24.
lørdag
13.00
Nørresundby FB
Herrer
Senior
Herrer Serie 2 - Efterår 2020 • Pulje 12
Lindholm Høje Stadion
Aalborg Freja
Lindholm Høje Stadion
24.
lørdag
13.00
Nørresundby fB
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Efterår 2020 • Pulje 50
Lindholm Høje Stadion
Hune B
Lindholm Høje Stadion
24.
lørdag
13.00
Aalborg KFUM
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 3 (2005) 11M - efterår 2020 • Pulje 461
Nordjyske Bank Arena (KFUM)
Nørresundby FB
Nordjyske Bank Arena (KFUM)
24.
lørdag
13.30
Nørresundby FB (1)
Herrer
Senior
eFodbold U17-Senior - Efterår 2020 • Pulje 5
Vejgaard Østre Skole
Aalborg Fremad (3)
Vejgaard Østre Skole
24.
lørdag
14.00
Nørresundby FB (2)
Herrer
Senior
eFodbold U17-Senior - Efterår 2020 • Pulje 5
Vejgaard Østre Skole
Aalborg Fremad (1)
Vejgaard Østre Skole
24.
lørdag
14.00
Aarhus Fremad
Herrer
Senior
Herre-DS • Pulje 4
tst Kunstgræsbane
Nørresundby FB
tst Kunstgræsbane
24.
lørdag
14.30
Aalborg Fremad (3)
Herrer
Senior
eFodbold U17-Senior - Efterår 2020 • Pulje 5
Vejgaard Østre Skole
Nørresundby FB (2)
Vejgaard Østre Skole
24.
lørdag
15.00
Aalborg Fremad (1)
Herrer
Senior
eFodbold U17-Senior - Efterår 2020 • Pulje 5
Vejgaard Østre Skole
Nørresundby FB (1)
Vejgaard Østre Skole
25.
søndag
11.00
Nørresundby FB
Kvinder
U16
U16 Piger Liga 3 (2005) 11M/9M - efterår 2020 • Pulje 832
Lindholm Høje Stadion
ASV
Lindholm Høje Stadion
25.
søndag
11.00
Vodskov IF
Kvinder
U14
U14 Piger Liga 3 (2007) 11M/9M - efterår 2020 • Pulje 941
Vodskov Stadion
Nørresundby FB
Vodskov Stadion
25.
søndag
11.00
RK07
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 2B (2007) 11M - efterår 2020 • Pulje 613
RMS Park Romalt
Nørresundby FB
RMS Park Romalt
25.
søndag
13.00
Nørresundby FB
Kvinder
Senior
Kvinder Serie 1 - Efterår 2020 • Pulje 277
Lindholm Høje Stadion
Fortuna Hjørring
Lindholm Høje Stadion
25.
søndag
13.00
Nørresundby FB
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 5 (2005) 11M/9M - efterår 2020 • Pulje 483
Lindholm Høje Stadion
Støvring IF
Lindholm Høje Stadion
25.
søndag
13.00
St. Restrup IF
Omklædning 4
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 4 (2007) 11M - efterår 2020 • Pulje 642
Frejlev Stadion
11.2
Nørresundby FB
Omklædning 6
Frejlev Stadion
11.2
Dommeromk. Omklædning 8
25.
søndag
13.00
Vadum IF
Herrer
U19
U19 Drenge Liga 4 (2002-03) 11M/9M - efterår 2020 • Pulje 360
Vadum Hallen
Nørresundby FB
Vadum Hallen
27.
tirsdag
19.00
Nørresundby FB
Herrer
Senior
Herrer Serie 2 - Efterår 2020 • Pulje 12
NFB Kunstgræs Lindholm
Birkelse IF
NFB Kunstgræs Lindholm
28.
onsdag
19.30
Nørresundby FB
Kvinder
U16
U16 Piger Liga 3 (2005) 11M/9M - efterår 2020 • Pulje 832
NFB Kunstgræs Lindholm
St. Restrup IF
NFB Kunstgræs Lindholm
31.
lørdag
11.00
Nørresundby FB
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 2B (2007) 11M - efterår 2020 • Pulje 613
NFB Kunstgræs Lindholm
Skagen IK
NFB Kunstgræs Lindholm
31.
lørdag
13.00
VRI
Herrer
Senior
Herre-DS • Pulje 4
NES Park
Nørresundby FB
NES Park
31.
lørdag
13.30
Storvorde/Sejlflod B
Omklædning 1
Herrer
Senior
Herrer Serie 2 - Efterår 2020 • Pulje 12
Storvorde Sejlflod Stadion
Kunstgræsbanen
Nørresundby FB
Omklædning 6
Storvorde Sejlflod Stadion
Kunstgræsbanen
November 2020
1.
søndag
13.00
Nørresundby FB
Herrer
U19
U19 Drenge Liga 4 (2002-03) 11M/9M - efterår 2020 • Pulje 360
NFB Kunstgræs Lindholm
Skibsby-Højene IF
NFB Kunstgræs Lindholm
7.
lørdag
11.00
Nørresundby FB
Herrer
U12
U12 Drenge kunstgræsturnering - 1. stævne • Pulje 13
NFB Kunstgræs Lindholm
VUGH (1)
NFB Kunstgræs Lindholm
7.
lørdag
11.00
Nørresundby FB (1)
Herrer
Senior
eFodbold U17-Senior - Efterår 2020 • Pulje 5
Lindholm Høje Stadion
Nørresundby FB (2)
Lindholm Høje Stadion
7.
lørdag
11.40
Aalborg Chang
Herrer
U12
U12 Drenge kunstgræsturnering - 1. stævne • Pulje 13
NFB Kunstgræs Lindholm
Nørresundby FB
NFB Kunstgræs Lindholm
7.
lørdag
12.15
Nørresundby FB
Herrer
U11
U11 Drenge A1 (2010) 8M - Vinter 2020/21 • Pulje 13
NFB Kunstgræs Lindholm
Løgstør IF
NFB Kunstgræs Lindholm
7.
lørdag
12.20
Nørresundby FB
Herrer
U12
U12 Drenge kunstgræsturnering - 1. stævne • Pulje 13
NFB Kunstgræs Lindholm
TSV
NFB Kunstgræs Lindholm
7.
lørdag
12.30
Aalborg Fremad (3)
Herrer
Senior
eFodbold U17-Senior - Efterår 2020 • Pulje 5
Lindholm Høje Stadion
Nørresundby FB (1)
Lindholm Høje Stadion
7.
lørdag
12.30
Nørresundby FB (2)
Herrer
Senior
eFodbold U17-Senior - Efterår 2020 • Pulje 5
Lindholm Høje Stadion
Aalborg Fremad (1)
Lindholm Høje Stadion
7.
lørdag
15.00
Nørresundby FB
Herrer
Senior
Herre-DS • Pulje 4
Nordjyske Bank Arena (NFB)
Silkeborg KFUM
Nordjyske Bank Arena (NFB)
8.
søndag
11.00
Nørresundby FB
Kvinder
U11
U11 Piger kunstgræsturnering - 1. stævne • Pulje 104
NFB Kunstgræs Lindholm
Team Viborg (1)
NFB Kunstgræs Lindholm
8.
søndag
12.20
Vejgaard B (1)
Kvinder
U11
U11 Piger kunstgræsturnering - 1. stævne • Pulje 104
NFB Kunstgræs Lindholm
Nørresundby FB
NFB Kunstgræs Lindholm
14.
lørdag
11.30
Skibsby-Højene IF
1
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 2B (2007) 11M - efterår 2020 • Pulje 613
Højene Hallen
1
Nørresundby FB
5
Højene Hallen
1
Dommeromk. 9
14.
lørdag
14.00
Herning Fremad
Herrer
Senior
Herre-DS • Pulje 4
Herning Fremad's Kunstgræsbane 1
Nørresundby FB
Herning Fremad's Kunstgræsbane 1
28.
lørdag
10.00
Nibe B (U13)
Kvinder
U14
U13/14 Piger - Vinterturnering (2007/08) 11M • Pulje 10
Nibe B Kunstgræs
Nørresundby FB (U13)
Nibe B Kunstgræs
28.
lørdag
10.30
Helsted Fremad IF
Herrer
U11
U11 Drenge A1 (2010) 8M - Vinter 2020/21 • Pulje 13
Quickpoint Park Helsted Kunstgræsbane
Nørresundby FB
Quickpoint Park Helsted Kunstgræsbane
28.
lørdag
12.00
Nørresundby FB
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 4 - Vinterturnering (2008) 11M • Pulje 12
Lindholm Høje Stadion
SHI/BTI
Lindholm Høje Stadion
December 2020
19.
lørdag
11.00
Nørresundby FB (U13)
Kvinder
U14
U13/14 Piger - Vinterturnering (2007/08) 11M • Pulje 10
Lindholm Høje Stadion
SSK/SGIF (U13)
Lindholm Høje Stadion
19.
lørdag
12.00
Brovst IF
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 4 - Vinterturnering (2008) 11M • Pulje 12
Brovst IF´s Anlæg
Nørresundby FB
Brovst IF´s Anlæg
19.
lørdag
12.15
Nørresundby FB
Herrer
U11
U11 Drenge A1 (2010) 8M - Vinter 2020/21 • Pulje 13
NFB Kunstgræs Lindholm
Skødstrup SF
NFB Kunstgræs Lindholm