Menu
Nyheder og Opslag 18. november kl. 11:56
Opstart Jyllandserien 2018
Nyheder og Opslag
7 – mandsholdet i Damesenior vinder puljen...
Nyheder og Opslag
U14 drenge fejrer oprykning med en speciel kage
Nyheder og Opslag
U16 Pigerne og U17 drengene til Verona Cup i Italien i efterårsferien.
Nyheder og Opslag
U12 drenge til VB CUP og overnatter i klubhuset på Lerumbakken.
Nyheder og Opslag
Efter brag af en kamp sikre U17 Drenge 2. plads i puljen
Nyheder og Opslag
U13 pigerne vinder deres pulje!!
Nyheder og Opslag
Formanden for NFB siger tak for hjælpen
Nyheder og Opslag
DBU fodboldskolen på Lerumbakken havde 25 års jubilæum.

Hovedsponsor

NFB Kampprogram
November 2017
25.
lørdag
09.30
Nørresundby FB
Herrer
U15
Futsal - U15 Drenge B (03) • Pulje 922
Aalborg Stadion Hal
SVIF (2)
Aalborg Stadion Hal
25.
lørdag
10.00
B52/Aalborg
Herrer
U15
Futsal - U15 Drenge B (03) • Pulje 922
Aalborg Stadion Hal
Nørresundby FB
Aalborg Stadion Hal
25.
lørdag
10.45
Aalborg Futsal Klub
Herrer
U15
Futsal - U15 Drenge B (03) • Pulje 922
Aalborg Stadion Hal
Nørresundby FB
Aalborg Stadion Hal
25.
lørdag
11.15
Nørresundby FB
Herrer
U15
Futsal - U15 Drenge B (03) • Pulje 922
Aalborg Stadion Hal
NUBI
Aalborg Stadion Hal
25.
lørdag
12.00
Nørresundby FB
Herrer
U13
Vinterserie - U13 Drenge L2 (05) 11M • Pulje 11
NFB Kunstgræs Lindholm
Aalborg Freja
NFB Kunstgræs Lindholm
25.
lørdag
13.30
Aalborg Freja
Kvinder
U13
U13 Piger Liga 2 / Træningskamp 11:11 • Privat
Frejaparken
Udehold
Frejaparken
25.
lørdag
13.30
Bangsbo Freja
Herrer
U13
Vinterserie - U13 Drenge L4 (05) 11M • Pulje 14
Kunstgræsbane Bjerget (Bangsbo)-Jyske Bank Arena
Nørresundby FB
Kunstgræsbane Bjerget (Bangsbo)-Jyske Bank Arena
25.
lørdag
13.45
Aalborg Futsal Klub (1)
Herrer
U14
Futsal - U14 Drenge B (04) • Pulje 931
Aalborg Stadion Hal
Nørresundby FB
Aalborg Stadion Hal
25.
lørdag
14.30
Nørresundby FB
Herrer
U14
Futsal - U14 Drenge B (04) • Pulje 931
Aalborg Stadion Hal
Aalborg Chang (1)
Aalborg Stadion Hal
25.
lørdag
14.40
Nørresundby FB
Kvinder
U16
Futsal - U16 Piger B (02) • Pulje 916
Gistrup Idrætscenter
Løgstør IF
Gistrup Idrætscenter
25.
lørdag
15.00
Nørresundby FB
Herrer
U17
Futsal - U17 Drenge B (01) • Pulje 909
Båndby Hallen
Jetsmark IF
Båndby Hallen
25.
lørdag
15.15
Nørresundby FB
Herrer
U14
Futsal - U14 Drenge B (04) • Pulje 931
Aalborg Stadion Hal
Aabybro IF (2)
Aalborg Stadion Hal
25.
lørdag
15.30
IK Rosendal
Kvinder
U16
Futsal - U16 Piger B (02) • Pulje 916
Gistrup Idrætscenter
Nørresundby FB
Gistrup Idrætscenter
25.
lørdag
16.00
Støvring IF (1)
Herrer
U14
Futsal - U14 Drenge B (04) • Pulje 931
Aalborg Stadion Hal
Nørresundby FB
Aalborg Stadion Hal
25.
lørdag
16.15
Nørresundby FB
Herrer
U17
Futsal - U17 Drenge B (01) • Pulje 909
Båndby Hallen
Storvorde/Sejlflod B
Båndby Hallen
25.
lørdag
16.20
SVIF
Kvinder
U16
Futsal - U16 Piger B (02) • Pulje 916
Gistrup Idrætscenter
Nørresundby FB
Gistrup Idrætscenter
25.
lørdag
17.10
Nørresundby FB
Kvinder
U16
Futsal - U16 Piger B (02) • Pulje 916
Gistrup Idrætscenter
LKB/Gistrup
Gistrup Idrætscenter
25.
lørdag
17.30
Terndrup IF
Herrer
U17
Futsal - U17 Drenge B (01) • Pulje 909
Båndby Hallen
Nørresundby FB
Båndby Hallen
December 2017
2.
lørdag
09.00
Nørresundby FB
Herrer
U10
Futsal - U10 Drenge C (08) • Pulje 972
Jetsmark Idrætscenter - Hal A/B
Aalborg Chang
Jetsmark Idrætscenter - Hal A/B
2.
lørdag
09.15
Nørresundby FB
Herrer
U12
Futsal - U12 Drenge C (06) • Pulje 953
Dybvad Hallen
SVIF/TUI
Dybvad Hallen
2.
lørdag
09.30
Brønderslev IF
Herrer
U12
Futsal - U12 Drenge C (06) • Pulje 953
Dybvad Hallen
Nørresundby FB
Dybvad Hallen
2.
lørdag
09.45
Nørresundby FB
Herrer
U10
Futsal - U10 Drenge C (08) • Pulje 972
Jetsmark Idrætscenter - Hal A/B
KB 81 Aalborg
Jetsmark Idrætscenter - Hal A/B
2.
lørdag
10.00
Nørresundby FB
Herrer
U12
Futsal - U12 Drenge C (06) • Pulje 953
Dybvad Hallen
DHF&K
Dybvad Hallen
2.
lørdag
10.30
Jetsmark IF (1)
Herrer
U10
Futsal - U10 Drenge C (08) • Pulje 972
Jetsmark Idrætscenter - Hal A/B
Nørresundby FB
Jetsmark Idrætscenter - Hal A/B
2.
lørdag
13.00
Nørresundby FB
Herrer
U11
Futsal - U11 Drenge B (07) • Pulje 960
Hals Hallen
Hals FS
Hals Hallen
2.
lørdag
13.30
Nørresundby FB
Herrer
U11
Futsal - U11 Drenge B (07) • Pulje 960
Hals Hallen
VUG
Hals Hallen
2.
lørdag
14.15
Nørresundby FB
Herrer
U11
Futsal - U11 Drenge B (07) • Pulje 960
Hals Hallen
Aalborg Chang
Hals Hallen
2.
lørdag
14.48
Vejgaard B
Kvinder
Senior
Kvinder B (15+) INDE • Pulje 28
Arena Himmerland
Nørresundby FB (1)
Arena Himmerland
2.
lørdag
15.12
NUBI
Kvinder
Senior
Kvinder B (15+) INDE • Pulje 28
Arena Himmerland
Nørresundby FB (1)
Arena Himmerland
2.
lørdag
16.00
Nørresundby FB (1)
Kvinder
Senior
Kvinder B (15+) INDE • Pulje 28
Arena Himmerland
Aalborg Freja
Arena Himmerland
2.
lørdag
17.15
Aalborg Futsal Klub
Herrer
U10
Futsal - U10 Drenge B (08) • Pulje 969
Klarup Hallen
Nørresundby FB
Klarup Hallen
2.
lørdag
17.45
Nørresundby FB
Herrer
U10
Futsal - U10 Drenge B (08) • Pulje 969
Klarup Hallen
Aalborg Chang
Klarup Hallen
2.
lørdag
19.00
Storvorde/Sejlflod B
Herrer
U10
Futsal - U10 Drenge B (08) • Pulje 969
Klarup Hallen
Nørresundby FB
Klarup Hallen
3.
søndag
09.15
Svenstrup-Godthåb IF
Herrer
U11
Futsal - U11 Drenge C (07) • Pulje 963
Tornhøj Hallen
Nørresundby FB
Tornhøj Hallen
3.
søndag
09.45
Støvring IF
Herrer
U11
Futsal - U11 Drenge C (07) • Pulje 963
Tornhøj Hallen
Nørresundby FB
Tornhøj Hallen
3.
søndag
10.15
KB 81 Aalborg
Herrer
U11
Futsal - U11 Drenge C (07) • Pulje 963
Tornhøj Hallen
Nørresundby FB
Tornhøj Hallen
3.
søndag
11.24
Sulsted IF
Kvinder
Senior
Kvinder B (15+) INDE • Pulje 26
Sulsted Hallen
Nørresundby FB (2)
Sulsted Hallen
3.
søndag
12.00
Aabybro IF (2)
Kvinder
Senior
Kvinder B (15+) INDE • Pulje 26
Sulsted Hallen
Nørresundby FB (2)
Sulsted Hallen
3.
søndag
12.36
Nørresundby FB (2)
Kvinder
Senior
Kvinder B (15+) INDE • Pulje 26
Sulsted Hallen
IF Skjold Sæby
Sulsted Hallen
3.
søndag
12.45
Hjørring Futsal Klub
Herrer
U12
Futsal - U12 Drenge B (06) • Pulje 950
Nordjyllands Hallen
Nørresundby FB
Nordjyllands Hallen
3.
søndag
13.12
Kanonkuglerne
Herrer
Senior
Herrer C (16+) INDE • Pulje 18
Hals Hallen
Nørresundby FB
Hals Hallen
3.
søndag
13.15
VUG
Herrer
U12
Futsal - U12 Drenge B (06) • Pulje 950
Nordjyllands Hallen
Nørresundby FB
Nordjyllands Hallen
3.
søndag
13.30
Nørresundby FB
Herrer
U11
Futsal - U11 Drenge A (07) • Pulje 958
Arena Himmerland
Svenstrup-Godthåb IF
Arena Himmerland
3.
søndag
13.45
SVIF/TUI (1)
Herrer
U12
Futsal - U12 Drenge B (06) • Pulje 950
Nordjyllands Hallen
Nørresundby FB
Nordjyllands Hallen
3.
søndag
13.48
Nørresundby FB
Herrer
Senior
Herrer C (16+) INDE • Pulje 18
Hals Hallen
Moseby B (1)
Hals Hallen
3.
søndag
14.30
Støvring IF
Herrer
U11
Futsal - U11 Drenge A (07) • Pulje 958
Arena Himmerland
Nørresundby FB
Arena Himmerland
3.
søndag
14.45
Nørresundby FB
Herrer
U11
Futsal - U11 Drenge A (07) • Pulje 958
Arena Himmerland
IK Rosendal
Arena Himmerland
3.
søndag
14.48
Nørresundby FB
Herrer
Senior
Herrer B (16+) INDE - Kval. række • Pulje 9
Sulsted Hallen
B52/Aalborg (2)
Sulsted Hallen
3.
søndag
14.48
Thise IF
Herrer
Senior
Herrer C (16+) INDE • Pulje 18
Hals Hallen
Nørresundby FB
Hals Hallen
3.
søndag
15.24
Nørresundby FB
Herrer
Senior
Herrer B (16+) INDE - Kval. række • Pulje 9
Sulsted Hallen
NUBI (1)
Sulsted Hallen
3.
søndag
15.24
Nørresundby FB
Herrer
Senior
Herrer C (16+) INDE • Pulje 18
Hals Hallen
Hals FS
Hals Hallen
3.
søndag
15.48
SIV (2)
Herrer
Senior
Herrer B (16+) INDE - Kval. række • Pulje 9
Sulsted Hallen
Nørresundby FB
Sulsted Hallen
3.
søndag
16.36
IF Fremad Nørhalne
Herrer
Senior
Herrer B (16+) INDE - Kval. række • Pulje 9
Sulsted Hallen
Nørresundby FB
Sulsted Hallen
Live-score
Der er ingen livekampe på nuværende tidspunkt

Tøjsponsor

DBU Jylland Nyheder

Klubaktiviteter