Menu

Herre Old Boys 53+

Velkommen til NFB Grand Old Boys 53+

Venligst kontakt Palle Søbygge på telefon 60771558 for træningstider, steder m.v. 

Opslag 15. september kl. 14:06
Børge Lemvig - pris som en af Hele Fodbold Danmarks Frivillige
Opslag
10. juli kl. 13:59 Baneopdeling Lerumbakken fra 1. august.
Opslag
18. maj kl. 00:42 Nørresundby FB og "genåbning" - Corona status d. 18. maj 2020.
Opslag
18. maj kl. 00:09 NFB midlertidig Covid-19 baneinddeling, fordeling og træningstider - Voerbjergvej.
Opslag
17. maj kl. 23:40 NFB midlertidig Covid-19 baneinddeling, fordeling og træningstider - Lerumbakken.

Hovedsponsor

NFB kampe
Oktober 2020
19.
mandag
18.00
Nørresundby FB
livescore
4 - 1
Kvinder
U14
U14 Piger Liga 3 (2007) 11M/9M - efterår 2020 • Pulje 941
Lindholm Høje Stadion
Fortuna Hjørring
Lindholm Høje Stadion
19.
mandag
19.00
Hjørring AIK Frem (3)
livescore
1 - 4
Herrer
Senior
Herrer C (16+) 7M - Efterår 2020 • Pulje 35
Frem Parken
Nørresundby FB (2)
Frem Parken
21.
onsdag
18.45
Nørresundby FB
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 4 (2007) 11M - efterår 2020 • Pulje 642
NFB Kunstgræs Lindholm
Aalborg KFUM
NFB Kunstgræs Lindholm
21.
onsdag
18.45
Støvring IF
Kvinder
U16
U16 Piger Liga 3 (2005) 11M/9M - efterår 2020 • Pulje 832
Støvring Kunstgræsbane
BANE 3 Kunstgræs
Nørresundby FB
Støvring Kunstgræsbane
BANE 3 Kunstgræs
24.
lørdag
11.00
Nørresundby FB
Herrer
Senior
Herrer Serie 6 11M/9M ombrydning - Efterår 2020 • Pulje 280
Lindholm Høje Stadion
Aalborg Chang (1)
Lindholm Høje Stadion
24.
lørdag
11.00
Nørresundby FB
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 4 (2008) 8M - efterår 2020 • Pulje 773
Baneanlæg Lerumbakken
Aalborg Chang
Baneanlæg Lerumbakken
24.
lørdag
13.00
Nørresundby FB
Herrer
Senior
Herrer Serie 2 - Efterår 2020 • Pulje 12
Lindholm Høje Stadion
Aalborg Freja
Lindholm Høje Stadion
24.
lørdag
13.00
Nørresundby fB
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Efterår 2020 • Pulje 50
Lindholm Høje Stadion
Hune B
Lindholm Høje Stadion
24.
lørdag
13.00
Aalborg KFUM
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 3 (2005) 11M - efterår 2020 • Pulje 461
Nordjyske Bank Arena (KFUM)
Nørresundby FB
Nordjyske Bank Arena (KFUM)
24.
lørdag
13.30
Nørresundby FB (1)
Herrer
Senior
eFodbold U17-Senior - Efterår 2020 • Pulje 5
Vejgaard Østre Skole
Aalborg Fremad (3)
Vejgaard Østre Skole
24.
lørdag
14.00
Nørresundby FB (2)
Herrer
Senior
eFodbold U17-Senior - Efterår 2020 • Pulje 5
Vejgaard Østre Skole
Aalborg Fremad (1)
Vejgaard Østre Skole
24.
lørdag
14.00
Aarhus Fremad
Herrer
Senior
Herre-DS • Pulje 4
tst Kunstgræsbane
Nørresundby FB
tst Kunstgræsbane
24.
lørdag
14.30
Aalborg Fremad (3)
Herrer
Senior
eFodbold U17-Senior - Efterår 2020 • Pulje 5
Vejgaard Østre Skole
Nørresundby FB (2)
Vejgaard Østre Skole
24.
lørdag
15.00
Aalborg Fremad (1)
Herrer
Senior
eFodbold U17-Senior - Efterår 2020 • Pulje 5
Vejgaard Østre Skole
Nørresundby FB (1)
Vejgaard Østre Skole
25.
søndag
11.00
Nørresundby FB
Kvinder
U16
U16 Piger Liga 3 (2005) 11M/9M - efterår 2020 • Pulje 832
Lindholm Høje Stadion
ASV
Lindholm Høje Stadion
25.
søndag
11.00
Vodskov IF
Kvinder
U14
U14 Piger Liga 3 (2007) 11M/9M - efterår 2020 • Pulje 941
Vodskov Stadion
Nørresundby FB
Vodskov Stadion
25.
søndag
11.00
RK07
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 2B (2007) 11M - efterår 2020 • Pulje 613
RMS Park Romalt
Nørresundby FB
RMS Park Romalt
25.
søndag
13.00
Nørresundby FB
Kvinder
Senior
Kvinder Serie 1 - Efterår 2020 • Pulje 277
Lindholm Høje Stadion
Fortuna Hjørring
Lindholm Høje Stadion
25.
søndag
13.00
Nørresundby FB
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 5 (2005) 11M/9M - efterår 2020 • Pulje 483
Lindholm Høje Stadion
Støvring IF
Lindholm Høje Stadion
25.
søndag
13.00
St. Restrup IF
Omklædning 4
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 4 (2007) 11M - efterår 2020 • Pulje 642
Frejlev Stadion
11.2
Nørresundby FB
Omklædning 6
Frejlev Stadion
11.2
Dommeromk. Omklædning 8
25.
søndag
13.00
Vadum IF
Herrer
U19
U19 Drenge Liga 4 (2002-03) 11M/9M - efterår 2020 • Pulje 360
Vadum Hallen
Nørresundby FB
Vadum Hallen
27.
tirsdag
19.00
Nørresundby FB
Herrer
Senior
Herrer Serie 2 - Efterår 2020 • Pulje 12
NFB Kunstgræs Lindholm
Birkelse IF
NFB Kunstgræs Lindholm
31.
lørdag
11.00
Nørresundby FB
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 2B (2007) 11M - efterår 2020 • Pulje 613
NFB Kunstgræs Lindholm
Skagen IK
NFB Kunstgræs Lindholm
31.
lørdag
13.00
VRI
Herrer
Senior
Herre-DS • Pulje 4
NES Park
Nørresundby FB
NES Park
31.
lørdag
13.30
Storvorde/Sejlflod B
Omklædning 1
Herrer
Senior
Herrer Serie 2 - Efterår 2020 • Pulje 12
Storvorde Sejlflod Stadion
Kunstgræsbanen
Nørresundby FB
Omklædning 6
Storvorde Sejlflod Stadion
Kunstgræsbanen
November 2020
7.
lørdag
11.00
Nørresundby FB
Herrer
U12
U12 Drenge kunstgræsturnering - 1. stævne • Pulje 13
NFB Kunstgræs Lindholm
VUGH (1)
NFB Kunstgræs Lindholm
7.
lørdag
11.00
Nørresundby FB (1)
Herrer
Senior
eFodbold U17-Senior - Efterår 2020 • Pulje 5
Lindholm Høje Stadion
Nørresundby FB (2)
Lindholm Høje Stadion
7.
lørdag
11.40
Aalborg Chang
Herrer
U12
U12 Drenge kunstgræsturnering - 1. stævne • Pulje 13
NFB Kunstgræs Lindholm
Nørresundby FB
NFB Kunstgræs Lindholm
7.
lørdag
12.15
Nørresundby FB
Herrer
U11
U11 Drenge A1 (2010) 8M - Vinter 2020/21 • Pulje 13
NFB Kunstgræs Lindholm
Løgstør IF
NFB Kunstgræs Lindholm
7.
lørdag
12.20
Nørresundby FB
Herrer
U12
U12 Drenge kunstgræsturnering - 1. stævne • Pulje 13
NFB Kunstgræs Lindholm
TSV
NFB Kunstgræs Lindholm
7.
lørdag
12.30
Aalborg Fremad (3)
Herrer
Senior
eFodbold U17-Senior - Efterår 2020 • Pulje 5
Lindholm Høje Stadion
Nørresundby FB (1)
Lindholm Høje Stadion
7.
lørdag
12.30
Nørresundby FB (2)
Herrer
Senior
eFodbold U17-Senior - Efterår 2020 • Pulje 5
Lindholm Høje Stadion
Aalborg Fremad (1)
Lindholm Høje Stadion
7.
lørdag
15.00
Nørresundby FB
Herrer
Senior
Herre-DS • Pulje 4
Nordjyske Bank Arena (NFB)
Silkeborg KFUM
Nordjyske Bank Arena (NFB)
8.
søndag
11.00
Nørresundby FB
Kvinder
U11
U11 Piger kunstgræsturnering - 1. stævne • Pulje 104
NFB Kunstgræs Lindholm
Team Viborg (1)
NFB Kunstgræs Lindholm
8.
søndag
12.20
Vejgaard B (1)
Kvinder
U11
U11 Piger kunstgræsturnering - 1. stævne • Pulje 104
NFB Kunstgræs Lindholm
Nørresundby FB
NFB Kunstgræs Lindholm
14.
lørdag
11.30
Skibsby-Højene IF
1
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 2B (2007) 11M - efterår 2020 • Pulje 613
Højene Hallen
1
Nørresundby FB
5
Højene Hallen
1
Dommeromk. 9
14.
lørdag
14.00
Herning Fremad
Herrer
Senior
Herre-DS • Pulje 4
Herning Fremad's Kunstgræsbane 1
Nørresundby FB
Herning Fremad's Kunstgræsbane 1
28.
lørdag
10.30
Helsted Fremad IF
Herrer
U11
U11 Drenge A1 (2010) 8M - Vinter 2020/21 • Pulje 13
Quickpoint Park Helsted Kunstgræsbane
Nørresundby FB
Quickpoint Park Helsted Kunstgræsbane
December 2020
19.
lørdag
12.15
Nørresundby FB
Herrer
U11
U11 Drenge A1 (2010) 8M - Vinter 2020/21 • Pulje 13
NFB Kunstgræs Lindholm
Skødstrup SF
NFB Kunstgræs Lindholm