Menu
Opslag
18. maj kl. 00:47 Opdatering DBU Fodboldskole uge 27. DBU bekræfter fodboldskolen vil blive afholdt. Tilmeld dig nu!
Opslag
18. maj kl. 00:42 Nørresundby FB og "genåbning" - Corona status d. 18. maj 2020.
Opslag
18. maj kl. 00:09 NFB midlertidig Covid-19 baneinddeling, fordeling og træningstider - Voerbjergvej.
Opslag
17. maj kl. 23:40 NFB midlertidig Covid-19 baneinddeling, fordeling og træningstider - Lerumbakken.

Hovedsponsor

Oversigt - alle NFB Kampe
Juni 2020
5.
fredag
18.00
Nørresundby FB
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 4 (2007) 11M - forår 2020 • Pulje 742
Baneanlæg Lerumbakken
Aalborg Freja
Baneanlæg Lerumbakken
6.
lørdag
10.00
Nørresundby FB
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 5 (2005) 11M/9M - forår 2020 • Pulje 552
Lindholm Høje Stadion
Fjerritslev IF
Lindholm Høje Stadion
6.
lørdag
10.00
Nørresundby FB
Kvinder
U15
U15 Piger Liga 2 (2005) 11M - forår 2020 • Pulje 871
Lindholm Høje Stadion
LKB/Gistrup
Lindholm Høje Stadion
6.
lørdag
11.00
Nørresundby FB
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 2A (2007) 11M - forår 2020 • Pulje 711
Baneanlæg Lerumbakken
Ikast FC
Baneanlæg Lerumbakken
6.
lørdag
11.00
Nørresundby FB
Herrer
Senior
eFodbold U17-Senior • Pulje 4
Lindholm Høje Stadion
Aalborg Fremad (1)
Lindholm Høje Stadion
6.
lørdag
12.00
Nørresundby FB
Herrer
Senior
Herrer Serie 2 - Forår 2020 • Pulje 12
Lindholm Høje Stadion
Gug B
Lindholm Høje Stadion
6.
lørdag
13.00
Aalborg Fremad (3)
Herrer
Senior
eFodbold U17-Senior • Pulje 4
Lindholm Høje Stadion
Nørresundby FB
Lindholm Høje Stadion
7.
søndag
13.00
Nørresundby FB
Kvinder
Senior
Kvinder Serie 2 11M/9M - Forår 2020 • Pulje 283
Lindholm Høje Stadion
Nibe B
Lindholm Høje Stadion
7.
søndag
18.00
Nørresundby FB
Herrer
U12
U12 Drenge B (08) 8M - Forår 2020 • Pulje 19
Baneanlæg Lerumbakken
Vodskov IF
Baneanlæg Lerumbakken
8.
mandag
19.00
Nørresundby FB (3)
Herrer
Senior
Herrer C (16+) 7M - Forår 2020 • Pulje 33
NFB Kunstgræs Lindholm
Nibe B
NFB Kunstgræs Lindholm
8.
mandag
19.00
Nørresundby FB
Herrer
M+32
M+32 11M - Forår 2020 • Pulje 400
Baneanlæg Lerumbakken
Storvorde/Sejlflod B
Baneanlæg Lerumbakken
10.
onsdag
17.30
Nørresundby FB
Kvinder
U10
U10 Piger C (10) 5M - Hverdag/Forår 2020 • Pulje 225
Baneanlæg Lerumbakken
Vejgaard B
Baneanlæg Lerumbakken
10.
onsdag
18.00
Nørresundby FB
Herrer
U14
U14 Drenge C (06) 8M - Forår 2020 • Pulje 6
NFB Kunstgræs Lindholm
Støvring IF
NFB Kunstgræs Lindholm
10.
onsdag
18.50
VGH
Kvinder
U10
U10 Piger C (10) 5M - Hverdag/Forår 2020 • Pulje 225
Baneanlæg Lerumbakken
Nørresundby FB
Baneanlæg Lerumbakken
12.
fredag
18.00
Nørresundby FB
Herrer
U17
U17 Drenge Liga 3 (2003) 11M - forår 2020 • Pulje 411
Lindholm Høje Stadion
Ingstrup Efterskoles IF
Lindholm Høje Stadion
12.
fredag
19.00
Nørresundby fB
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Forår 2020 • Pulje 52
Lindholm Høje Stadion
Aalborg KFUM (2)
Lindholm Høje Stadion
12.
fredag
19.00
Nørresundby FB
Herrer
Senior
Herrer Serie 6 11M/9M - Forår 2020 • Pulje 155
Lindholm Høje Stadion
Hune B
Lindholm Høje Stadion
13.
lørdag
10.00
Nørresundby FB
Herrer
U10
U10 Drenge A (10) 5M - Weekend/Forår 2020 • Pulje 203
Baneanlæg Lerumbakken
Aalborg Chang (1)
Baneanlæg Lerumbakken
13.
lørdag
10.00
Nørresundby FB
Kvinder
U10
U10 Piger A (10) 5M - Weekend/Forår 2020 • Pulje 220
Baneanlæg Lerumbakken
Bagterp IF
Baneanlæg Lerumbakken
13.
lørdag
10.40
Fortuna Hjørring
Kvinder
U10
U10 Piger A (10) 5M - Weekend/Forår 2020 • Pulje 220
Baneanlæg Lerumbakken
Nørresundby FB
Baneanlæg Lerumbakken
13.
lørdag
11.00
Nørresundby FB
Kvinder
U14
U14 Piger Liga 3 (2006) 11M/9M - forår 2020 • Pulje 921
Baneanlæg Lerumbakken
Fjerritslev IF
Baneanlæg Lerumbakken
13.
lørdag
11.20
Aalborg Freja (1)
Herrer
U10
U10 Drenge A (10) 5M - Weekend/Forår 2020 • Pulje 203
Baneanlæg Lerumbakken
Nørresundby FB
Baneanlæg Lerumbakken
14.
søndag
10.00
Nørresundby FB
Herrer
U12
U12 Drenge B (08) 8M - Forår 2020 • Pulje 19
Baneanlæg Lerumbakken
Aalborg Chang
Baneanlæg Lerumbakken
17.
onsdag
18.00
Nørresundby FB
Herrer
U12
U12 Drenge C (08) 8M - Forår 2020 • Pulje 25
Baneanlæg Lerumbakken
Vodskov IF
Baneanlæg Lerumbakken
20.
lørdag
11.00
Nørresundby FB
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 2A (2007) 11M - forår 2020 • Pulje 711
Baneanlæg Lerumbakken
VRI
Baneanlæg Lerumbakken
20.
lørdag
13.30
Nørresundby FB
Herrer
Senior
Herrer Serie 2 - Forår 2020 • Pulje 12
Lindholm Høje Stadion
AaB
Lindholm Høje Stadion
20.
lørdag
15.30
Nørresundby FB
Kvinder
Senior
Kvinder Serie 2 11M/9M - Forår 2020 • Pulje 283
Lindholm Høje Stadion
Aalborg Freja
Lindholm Høje Stadion
August 2020
10.
mandag
19.00
Nørresundby FB
Herrer
M+32
M+32 11M - Forår 2020 • Pulje 400
Baneanlæg Lerumbakken
Aalborg KFUM (2)
Baneanlæg Lerumbakken
24.
mandag
19.00
Nørresundby FB
Herrer
M+32
M+32 11M - Forår 2020 • Pulje 400
Baneanlæg Lerumbakken
St. Restrup IF
Baneanlæg Lerumbakken
Live-score fra NFB kampe