Menu

U14 Drenge (2007)

Velkommen til denne  årgang og afdelingsholdside på Nørresundby FB’s hjemmesiden.
Denne side indeholder information om trænerne og deres kontakt informationer.  Siden indeholder information om træningstider og på hvilke baner der skal trænes ligesom der er information om kampe og kampprogrammet for sæsonen.  Hvis afdelingen gør brug af aktivitetskalenderen vil man også her på siden kunne se de aktiviteter der er planlagt og lagt ind i kalenderen.

Alle er velkommen til at kontakte trænerne eller klubben hvis I ønsker flere oplysninger.    
Vi glæder os til at se jer til træning og på træningsbanerne.  

 

Holdets stab

Træner
profil
Peter Hagsholm Pedersen
Træner
profil
Niels Jørgen Larsen
Træner
profil
Mogens Andreassen
Træner
profil
Kristoffer Nielsen
Trinleder
profil
Martin Østerbæk

StillingU14 Drenge Liga 4 (2007) 11M - efterår 2020 • Pulje 642

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 St. Restrup IF 7 5 1 1 16
2 Løgstør IF 7 4 2 1 14
3 Gug B 8 4 1 3 13
4 Aalborg KFUM 6 1 1 4 4
5 Nørresundby FB 6 0 1 5 1

StillingU14 Drenge Liga 2B (2007) 11M - efterår 2020 • Pulje 613

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 AaB 9 4 3 2 15
2 Team Østvendsyssel 6 4 0 2 12
3 Aalborg KFUM 6 3 3 0 12
4 Nørresundby FB 9 3 2 4 11
5 RK07 7 2 2 3 8
6 Skagen IK 6 2 0 4 6
7 Skibsby-Højene IF 7 2 0 5 6

KampprogramU14 Drenge Liga 4 (2007) 11M - efterår 2020 • Pulje 642

August 2020

Nørresundby FB
0 - 4
Hjemme
Lindholm Høje Stadion

Gug B

Løgstør IF
5 - 1
Ude
Løgstør Stadion

Nørresundby FB
September 2020

Aalborg KFUM
4 - 4
Ude
Nordjyske Bank Arena (KFUM)

Nørresundby FB

Nørresundby FB
2 - 6
Hjemme
Lindholm Høje Stadion

St. Restrup IF

Gug B
13 - 1
Ude
Gug Stadion

Nørresundby FB

Nørresundby FB
HHT
Hjemme
Lindholm Høje Stadion

Løgstør IF
Oktober 2020

Nørresundby FB
21. okt
Kl. 18.45
Hjemme
NFB Kunstgræs Lindholm

Aalborg KFUM

St. Restrup IF
25. okt
Kl. 13.00
Ude
Frejlev Stadion

Nørresundby FB

KampprogramU14 Drenge Liga 2B (2007) 11M - efterår 2020 • Pulje 613

August 2020

Nørresundby FB
1 - 1
livescore
Hjemme
Lindholm Høje Stadion

Aalborg KFUM

Team Østvendsyssel
1 - 0
livescore
Ude
Hjallerup Stadion / Klubhus

Nørresundby FB

Nørresundby FB
4 - 1
livescore
Hjemme
Lindholm Høje Stadion

RK07

Skagen IK
1 - 6
livescore
Ude
Sparekassen Vendsyssel Arena (Skagen)

Nørresundby FB
September 2020

Nørresundby FB
2 - 2
livescore
Hjemme
Lindholm Høje Stadion

AaB

Nørresundby FB
10 - 1
livescore
Hjemme
Lindholm Høje Stadion

Skibsby-Højene IF

AaB
2 - 1
livescore
Ude
AaB's Anlæg

Nørresundby FB
Oktober 2020

Aalborg KFUM
1 - 0
livescore
Ude
Nordjyske Bank Arena (KFUM)

Nørresundby FB

Nørresundby FB
1 - 4
livescore
Hjemme
Lindholm Høje Stadion

Team Østvendsyssel

RK07
25. okt
Kl. 11.00
Ude
RMS Park Romalt

Nørresundby FB

Nørresundby FB
31. okt
Kl. 11.00
Hjemme
NFB Kunstgræs Lindholm

Skagen IK
November 2020

Skibsby-Højene IF
14. nov
Kl. 11.30
Ude
Højene Hallen

Nørresundby FB

Holdstatistik - spillereU14 Drenge Liga 2B (2007) 11M - efterår 2020 • Pulje 613

Navn Kampe Mål Assists Gule kort Røde kort Kampens spiller
Asger Nør 7 0 2 0 0 0
Carl Molsgaard Johannesen 7 0 4 0 0 0
Darwesh Sherzaman 1 0 0 0 0 0
David Wilson Nielsen 9 0 0 0 0 0
Elias Dons 9 1 0 0 0 0
Eran Menachem 9 0 1 0 0 0
Hadi Mohamad 9 10 2 0 0 0
Jonas Hagsholm Pedersen 9 0 0 0 0 0
Karl Schürer 5 0 0 0 0 0
Luca Lacarriere 2 0 0 0 0 0
Mads Freundlich 9 0 0 0 0 0
Marcus Bøgh 8 3 0 0 0 0
Noah Torp-Steffensen 4 0 0 0 0 0
Noah Vad 9 2 0 0 0 0
Oliver Jakobsen 9 3 4 0 0 0
Oliver Bach Carlsen 6 5 3 0 0 0
Patrick Jamie Egede-Hansen 1 0 0 0 0 0
Rasmus Jürgensen Højsby 2 0 0 0 0 0
William Kaufmann Andersen 3 0 0 0 0 0

Holdstatistik - spillereU14 Drenge Liga 4 (2007) 11M - efterår 2020 • Pulje 642

Navn Kampe Mål Assists Gule kort Røde kort Kampens spiller
Carl Molsgaard Johannesen 3 0 0 0 0 0
Christian Mørch 5 0 0 0 0 0
Darwesh Sherzaman 5 0 0 0 0 0
David Lindskov Beck 2 0 0 0 0 0
Ebbe Rosa 3 0 0 0 0 0
Eran Menachem 2 0 0 0 0 0
Hannibal Weldeabzhgi 2 0 0 0 0 0
Hjalte Laursen 3 0 0 0 0 0
Luca Lacarriere 5 0 0 0 0 0
Lukas Lindrup Lausen 3 0 0 0 0 0
Mads Østerbæk 5 0 0 0 0 0
Malthe Rosa 4 0 0 0 0 0
Mathias Laursen 5 0 0 0 0 0
Noah Torp-Steffensen 1 0 0 0 0 0
Oscar Cort 5 0 0 0 0 0
Oscar Holt Pedersen 3 0 0 0 0 0
Rasmus Jürgensen Højsby 3 0 0 0 0 0
Thomas Poulsen 5 0 0 0 0 0
William Kaufmann Andersen 5 0 0 0 0 0