Menu

U17 Drenge (2006-2005)

Velkommen til denne  årgang og afdelingsholdside på Nørresundby FB’s hjemmesiden.
Denne side indeholder information om trænerne og deres kontakt informationer.  Siden indeholder information om træningstider og på hvilke baner der skal trænes ligesom der er information om kampe og kampprogrammet for sæsonen.  Hvis afdelingen gør brug af aktivitetskalenderen vil man også her på siden kunne se de aktiviteter der er planlagt og lagt ind i kalenderen.

Alle er velkommen til at kontakte trænerne eller klubben hvis I ønsker flere oplysninger.    
Vi glæder os til at se jer til træning og på træningsbanerne.  

 

Holdets stab

Træner
profil
Henrik Abschneider
Træner
profil
Kim Esbensen Freundlich

KampprogramU17 Drenge Liga 2 (2005) 11M - efterår 2021 • Pulje 405

August 2021

LKB/Gistrup
14. aug
Kl. 14.00
Ude
Gistrup Idrætscenter

Nørresundby FB

Nørresundby FB
20. aug
Kl. 18.00
Hjemme
Lindholm Høje Stadion

Gug B

Ingstrup Efterskoles IF
24. aug
Kl. 19.00
Ude
Ingstrup Efterskoles Kunstgræsbane

Nørresundby FB

Nørresundby FB
28. aug
Kl. 11.00
Hjemme
Lindholm Høje Stadion

Skibsby-Højene IF
September 2021

Jammerbugt FC
4. sep
Kl. 14.00
Ude
Sparekassen Vendsyssel Arena (Pandrup)

Nørresundby FB

KampprogramU16/17 Drenge C (05) 8M - Efterår 2021 • Pulje 23

August 2021

Nørresundby FB
18. aug
Kl. 19.00
Hjemme
NFB Kunstgræs Lindholm

Hjørring AIK Frem

LKB/Gistrup
24. aug
Kl. 19.00
Ude
Gistrup Idrætscenter

Nørresundby FB
September 2021

Gærum IF
4. sep
Kl. 12.30
Ude
Gærum Stadion

Nørresundby FB

Nørresundby FB
8. sep
Kl. 19.00
Hjemme
NFB Kunstgræs Lindholm

Aabybro IF

Voersaa IF
11. sep
Kl. 10.00
Ude
Voersaa Stadion

Nørresundby FB

Hjørring AIK Frem
15. sep
Kl. 19.00
Ude
Frem Parken

Nørresundby FB

Nørresundby FB
22. sep
Kl. 19.00
Hjemme
NFB Kunstgræs Lindholm

LKB/Gistrup

Nørresundby FB
29. sep
Kl. 19.00
Hjemme
NFB Kunstgræs Lindholm

Gærum IF
Oktober 2021

Aabybro IF
6. okt
Kl. 19.00
Ude
Aabybro Idrætscenter

Nørresundby FB

Nørresundby FB
13. okt
Kl. 19.00
Hjemme
NFB Kunstgræs Lindholm

Voersaa IF

StillingU17 Drenge Liga 2 (2005) 11M - efterår 2021 • Pulje 405

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Gug B 0 0 0 0 0
2 Ingstrup Efterskoles IF 0 0 0 0 0
3 Jammerbugt FC 0 0 0 0 0
4 LKB/Gistrup 0 0 0 0 0
5 Nørresundby FB 0 0 0 0 0
6 Skibsby-Højene IF 0 0 0 0 0

StillingU16/17 Drenge C (05) 8M - Efterår 2021 • Pulje 23

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Gærum IF 0 0 0 0 0
2 Hjørring AIK Frem 0 0 0 0 0
3 LKB/Gistrup 0 0 0 0 0
4 Nørresundby FB 0 0 0 0 0
5 Voersaa IF 0 0 0 0 0
6 Aabybro IF 0 0 0 0 0

Spillerliste

ingen img
Abdihakin Khadar Omar
ingen img
Abdirahman Fuad Ahmed
profil
Christian Andersen
ingen img
Daniel Bo Nielsen
profil
Elias Skov Sølgaard
ingen img
Farid Najafi
profil
Frederik Hybholt
ingen img
Frederik Schmidt Sekkelund
ingen img
Jonathan Fredelund Knudsen
profil
Lasse Høygaard
ingen img
Lowin Mizori
ingen img
Mads Kristensen
profil
Magnus Juhl
ingen img
Magnus Schouenborg Trinskjær
ingen img
Mark Thon Frandsen
ingen img
Mustafa Mohamed
ingen img
Noah Flamsholt Andreasen
ingen img
Oliver Gjeruldsen
ingen img
Ronn Ibrahimi
ingen img
Siam Khoja
ingen img
Simon Mariager
profil
Tobias Eberhardt
profil
Victor Skovbo Viberg
profil
William Andreasen
ingen img
William Nordbaz Gjeruldsen
ingen img
Yacqub Warsame