Menu

U19 Drenge (2004-2005)

Velkommen til denne  årgang og afdelingsholdside på Nørresundby FB’s hjemmesiden.
Denne side indeholder information om trænerne og deres kontakt informationer.  Siden indeholder information om træningstider og på hvilke baner der skal trænes ligesom der er information om kampe og kampprogrammet for sæsonen.  Hvis afdelingen grø brug af aktivitetskalenderen vil man også her på siden kunne se de aktiviteter der er planlagt og lagt ind i kalenderen.

Alle er velkommen til at kontakte trænerne eller klubben hvis I ønsker flere oplysninger.    
Vi glæder os til at se jer til træning og på træningsbanerne.  

 

Der er noget at fejre..

 

Holdets stab

Træner
profil
Henrik Abschneider

KampprogramU19 Drenge/11 (2004-05) - DBU Jylland Pokal • Pulje 1

September 2022

Støvring IF (L3/352)
6 - 4
livescore
Ude
Støvring Stadion

Nørresundby FB (L2/312)

KampprogramU19 Drenge Liga 3 (04-05) TT / 3 kampe • Pulje 22

Marts 2023

Nørresundby FB
12. mar
Kl. 11.15
Hjemme
NFB Kunstgræs Lindholm

Hjørring FK

Frederikshavn fI
18. mar
Kl. 15.45
Ude
M.A.R.S ARENA (Frederikshavn)

Nørresundby FB

Aabybro IF
26. mar
Kl. 13.00
Ude
Aabybro Idrætscenter

Nørresundby FB

KampprogramU19 Drenge (04-05) - Futsal • Pulje 905

November 2022

Hjørring AIK Frem (1)
4 - 3
livescore
Ude
Lundergård Hallen (Inde)

Nørresundby FB
December 2022

Nørresundby FB
7 - 8
Hjemme
Nørresundby Idrætscenter

Team Østvendsyssel

Nørresundby FB
2 - 12
livescore
Hjemme
Nørresundby Idrætscenter

Aalborg KFUM (1)
Januar 2023

Hjørring Futsal Klub (2)
UHT
Ude
Fiberhallen (Hjørring)

Nørresundby FB

StillingU19 Drenge/11 (2004-05) - DBU Jylland Pokal • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 FC Djursland (L2/343) 3 3 0 0 9
2 Støvring IF (L3/352) 3 3 0 0 9
3 Aalborg KFUM (L2/311) 3 2 0 1 6
4 Aabenraa BK (L2/344) 2 2 0 0 6
5 Brabrand IF (L1/302) 2 2 0 0 6
6 FS Holstebro (L1/301) 2 2 0 0 6
7 Gauerslund IF (L1/302) 2 2 0 0 6
8 Bramming B (L3/356) 2 2 0 0 6
9 Tjele Vest Sport (C) 3 2 0 1 6
10 Team THH (L3/321) 3 2 0 1 6
11 Viborg FF (Div) 1 1 0 0 3
12 Herning Fremad (L1/301) 1 1 0 0 3
13 VSK Aarhus (L1/301) 2 1 0 1 3
14 FC Horsens (L1/302) 2 1 0 1 3
15 F.C.Fredericia (L1/302) 2 1 0 1 3
16 Thisted FC (L1/301) 2 1 0 1 3
17 AaB (Liga) 1 1 0 0 3
18 Hobro IK (Div) 1 1 0 0 3
19 FC Skanderborg (L2/315) 2 1 0 1 3
20 Vinding SF (L2/316) 2 1 0 1 3
21 Odder IGF (L2/315) 2 1 0 1 3
22 SGI/SSK (L2/317) 2 1 0 1 3
23 LKB/Gistrup (L2/311) 2 1 0 1 3
24 SønderjyskE (Liga) 1 1 0 0 3
25 Sjørring B (L2/312) 2 1 0 1 3
26 Esbjerg fB (Liga) 1 1 0 0 3
27 Silkeborg IF (Liga) 1 1 0 0 3
28 Ry Fodbold (L2/315) 2 1 0 1 3
29 Dronningborg B (L2/314) 2 1 0 1 3
30 Vinder kamp 423474 SMIFF - Dronningborg 0 0 0 0 0
31 Vinder kamp 926684 Gauerslund IF - Vejle B 0 0 0 0 0
32 Vinder kamp 926972 FS Holstebro - FC Midtjylland 0 0 0 0 0
33 Kolding IF (Div) 1 0 0 1 0
34 Varde IF (L1/302) 1 0 0 1 0
35 Billund IF (L2/316) 1 0 0 1 0
36 IF Lyseng (Div) 1 0 0 1 0
37 Nørresundby FB (L2/312) 1 0 0 1 0
38 AGF, Aarhus (Liga) 1 0 0 1 0
39 Hornbæk SF (L1/301) 1 0 0 1 0
40 SMIFF (L3/328) 1 0 0 1 0
41 Vejle B (Liga) 1 0 0 1 0
42 KLG (L3/327) 1 0 0 1 0
43 Vejgaard B (L3/322) 1 0 0 1 0
44 Vildbjerg SF (L3/326) 1 0 0 1 0
45 Hadsund B (L3/328) 1 0 0 1 0
46 Skibsby-Højene IF (C) 1 0 0 1 0
47 Hjerting IF (L3/335) 1 0 0 1 0
48 Kolt/Hasselager IF (L3/330) 1 0 0 1 0
49 Hedensted IF (L1/302) 1 0 0 1 0
50 Vejen SF (L3/336) 1 0 0 1 0
51 Alliancen IF (L3/325) 1 0 0 1 0
52 Hjørring FK (L1/301) 1 0 0 1 0
53 Svenstrup-Godthåb IF (L3/323) 1 0 0 1 0
54 Bredballe IF (L2/316) 1 0 0 1 0
55 FC Midtjylland (Liga) 1 0 0 1 0
56 Kjellerup IF (L2/313) 1 0 0 1 0
57 Kolding B (L3/333) 1 0 0 1 0
58 Aabyhøj IF (L3/330) 1 0 0 1 0

StillingU19 Drenge (04-05) - Futsal • Pulje 905

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Aalborg KFUM (1) 4 4 0 0 12
2 Hjørring Futsal Klub (2) 4 3 0 1 9
3 Team Østvendsyssel 4 2 0 2 6
4 Hjørring AIK Frem (1) 4 1 0 3 3
5 Nørresundby FB 4 0 0 4 0