Menu

Fodbold Fitness

Velkommen til hjemmesiden for Fodbold Fitness i NFB.

 

Vi træner ikke i øjeblikket. Kontakt Gurli eller Sofie ved interesse.

 

Kontakt

Gurli Lauridsen: tlf; 25118892, mail; glpwj1@gmail.com

Sofie Abildgaard Skau: tlf; 61913821, mail; sofieskau@gmail.com  

Facebook-gruppen: NFB Fodbold Fitness

 

Opslag 23. juli kl. 13:59
Mere om Nordjyske Bank Cup 2021
Opslag
20. juni kl. 11:04 Rolf Toft - 100 kampe for Nørresundby Forenede Boldklubber
Opslag
13. juni kl. 12:10 U14 drenge Liga 2 rykker op - tillykke tillykke....
Opslag
06. maj kl. 10:12 Nørresundby FB udvider talentarbejde
Opslag
24. marts kl. 12:38 Udskudt generalforsamling i NFB's Venner

Hovedsponsor

NFB kampe
Juli 2021
29.
torsdag
19.00
Frederikshavn fI
-
Herrer
Senior
Herre Danmarksserien / Træningskamp • Træningskamp
Lindholm Høje Stadion
Nørresundby Forenede Boldklubber
Lindholm Høje Stadion
31.
lørdag
11.00
Nørresundby Forenede Boldklubber
-
Herrer
M+40
M+40 A/B 11-mands 2 x 35 min. • Træningskamp
Lindholm Høje Stadion
Nørresundby Forenede Boldklubber
Lindholm Høje Stadion
31.
lørdag
12.00
Nørresundby Forenede Boldklubber
-
Herrer
M+32
M+32 A 11-mands 2 x 35 min. • Træningskamp
Lindholm Høje Stadion
Aalborg KFUM Fodbold
Lindholm Høje Stadion
31.
lørdag
13.30
Nørresundby Forenede Boldklubber
-
Herrer
Senior
Herre Danmarksserien / Træningskamp • Træningskamp
Lindholm Høje Stadion
Nørresundby Forenede Boldklubber
Lindholm Høje Stadion
August 2021
1.
søndag
18.30
Nørresundby Forenede Boldklubber
-
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 1/2 / Træningskamp • Træningskamp
Lindholm Høje Stadion
Hjallerup IF
Lindholm Høje Stadion
3.
tirsdag
18.30
Nørresundby FB
-
Herrer
Senior
Sydbank Pokalen 2021/22 • Pulje 1
Lindholm Høje Stadion
Aarhus Fremad
Lindholm Høje Stadion
7.
lørdag
13.30
Nørresundby FB
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 2 - Efterår 2021 • Pulje 13
Lindholm Høje Stadion
Fjerritslev IF
Lindholm Høje Stadion
7.
lørdag
15.30
Nørresundby fB
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Efterår 2021 • Pulje 52
Lindholm Høje Stadion
PSI/Serritslev
Lindholm Høje Stadion
14.
lørdag
09.30
Nørresundby FB
-
Herrer
U12
U12 Drenge A2 (10) 8M - Efterår 2021 • Pulje 44
Baneanlæg Lerumbakken
Aalborg Chang
Baneanlæg Lerumbakken
14.
lørdag
11.00
Nørresundby FB
-
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 3 (2009) 8M - efterår 2021 • Pulje 732
Baneanlæg Lerumbakken
Vejgaard B
Baneanlæg Lerumbakken
14.
lørdag
13.30
Nørresundby FB
-
Herrer
Senior
Herre-DS 2021-22 • Pulje 4
Nordjyske Bank Arena (NFB)
ASA, Aarhus
Nordjyske Bank Arena (NFB)
16.
mandag
19.00
Nørresundby FB (1)
-
Herrer
Senior
Herrer C (16+) 7M - Efterår 2021 • Pulje 3
NFB Kunstgræs Lindholm
Aalborg Freja
NFB Kunstgræs Lindholm
16.
mandag
19.00
Nørresundby FB (3)
-
Herrer
Senior
Herrer C (16+) 7M - Efterår 2021 • Pulje 5
NFB Kunstgræs Lindholm
Nordens Paris FC (3)
NFB Kunstgræs Lindholm
16.
mandag
19.00
Nørresundby FB
-
Herrer
M+32
Oldboys M+32 / 7M - Efterår 2021 • Pulje 21
NFB Kunstgræs Lindholm
Nøvling FK
NFB Kunstgræs Lindholm
17.
tirsdag
17.30
Nørresundby FB
-
Kvinder
U16
U15/16 Piger C (06) 8M - Efterår 2021 • Pulje 35
NFB Kunstgræs Lindholm
Aalborg Freja
NFB Kunstgræs Lindholm
17.
tirsdag
18.00
Nørresundby FB
-
Herrer
U8
U8 Drenge C (14) 5M - Hverdag - Efterår 2021 • Pulje 129
Baneanlæg Lerumbakken
NUBI
Baneanlæg Lerumbakken
18.
onsdag
18.00
Nørresundby FB
-
Kvinder
U12
U12 Piger (10) 5M - Efterår 2021 • Pulje 76
Baneanlæg Lerumbakken
ØVI/TTB
Baneanlæg Lerumbakken
18.
onsdag
18.30
Nørresundby FB
-
Herrer
U12
U12 Drenge C (10) 8M - Efterår 2021 • Pulje 51
Baneanlæg Lerumbakken
Aalborg KFUM
Baneanlæg Lerumbakken
18.
onsdag
19.00
Nørresundby FB
-
Herrer
U17
U16/17 Drenge C (05) 8M - Efterår 2021 • Pulje 23
NFB Kunstgræs Lindholm
Hjørring AIK Frem
NFB Kunstgræs Lindholm
20.
fredag
18.00
Nørresundby FB
-
Herrer
U17
U17 Drenge Liga 2 (2005) 11M - efterår 2021 • Pulje 405
Lindholm Høje Stadion
Gug B
Lindholm Høje Stadion
20.
fredag
18.00
Nørresundby fB
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Efterår 2021 • Pulje 52
Lindholm Høje Stadion
Gjøl B
Lindholm Høje Stadion
21.
lørdag
09.30
Nørresundby FB
-
Kvinder
U11
U11 Piger B-C (11) 8M - Efterår 2021 • Pulje 74
Baneanlæg Lerumbakken
Gug B
Baneanlæg Lerumbakken
21.
lørdag
09.30
Nørresundby FB (2)
-
Herrer
U10
U10 Drenge C (12) 5M Weekend - Efterår 2021 • Pulje 89
Baneanlæg Lerumbakken
Aalborg Chang
Baneanlæg Lerumbakken
21.
lørdag
11.00
Nørresundby FB
-
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 2A (2007) 11M - efterår 2021 • Pulje 513
Lindholm Høje Stadion
FC Salling
Lindholm Høje Stadion
21.
lørdag
11.00
Nørresundby FB
-
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 4 (2008) 11M - efterår 2021 • Pulje 641
Baneanlæg Lerumbakken
Tårs/Ugilt IF
Baneanlæg Lerumbakken
21.
lørdag
11.00
Nørresundby FB
-
Kvinder
U12
U12 Piger A-B (10) 8M - Efterår 2021 • Pulje 55
Baneanlæg Lerumbakken
Brønderslev IF
Baneanlæg Lerumbakken
21.
lørdag
13.30
Nørresundby FB
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 2 - Efterår 2021 • Pulje 13
Lindholm Høje Stadion
Skalborg SK
Lindholm Høje Stadion
21.
lørdag
15.30
Nørresundby FB
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 5 - Efterår 2021 • Pulje 93
Lindholm Høje Stadion
Kanonkuglerne
Lindholm Høje Stadion
22.
søndag
09.30
Nørresundby FB
-
Herrer
U9
U9 Drenge C (13) 5M - Weekend - Efterår 2021 • Pulje 115
Baneanlæg Lerumbakken
Dronninglund IF
Baneanlæg Lerumbakken
22.
søndag
09.30
Nørresundby FB
-
Herrer
U8
U8 Drenge C (14) 5M - Weekend - Efterår 2021 • Pulje 149
Baneanlæg Lerumbakken
Grindsted U. IF
Baneanlæg Lerumbakken
22.
søndag
09.30
Nørresundby FB
-
Kvinder
U8
U8 Piger (14) 5M - Weekend - Efterår 2021 • Pulje 157
Baneanlæg Lerumbakken
Gug B (1)
Baneanlæg Lerumbakken
22.
søndag
11.00
Nørresundby FB
-
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 5 (2007) 11M/9M - efterår 2021 • Pulje 552
Lindholm Høje Stadion
B52/Aalborg
Lindholm Høje Stadion
22.
søndag
11.00
Nørresundby FB
-
Kvinder
U15
U15 Piger Liga 3 (2007) 11M/9M - efterår 2021 • Pulje 911
Lindholm Høje Stadion
IF Skjold Sæby
Lindholm Høje Stadion
22.
søndag
11.00
Nørresundby FB
-
Herrer
U11
U11 Drenge B (11) 8M - Efterår 2021 • Pulje 63
Baneanlæg Lerumbakken
AaB
Baneanlæg Lerumbakken
22.
søndag
11.00
Nørresundby FB
-
Kvinder
U11
U11 Piger A-B (11) 8M - Efterår 2021 • Pulje 72
Baneanlæg Lerumbakken
Aalborg KFUM
Baneanlæg Lerumbakken
23.
mandag
19.00
Nørresundby FB
-
Herrer
M+32
M+32 11M - Indledende 2021 • Pulje 400
Baneanlæg Lerumbakken
AaB
Baneanlæg Lerumbakken
23.
mandag
19.00
Nørresundby FB
-
Kvinder
Senior
Kvinder C2 (15+) 7M - Efterår 2021 • Pulje 17
Baneanlæg Lerumbakken
IF Fremad Nørhalne (2)
Baneanlæg Lerumbakken
25.
onsdag
18.00
Nørresundby FB
-
Kvinder
U15
U15 Piger Liga 3 (2007) 11M/9M - efterår 2021 • Pulje 911
Lindholm Høje Stadion
Brønderslev IF
Lindholm Høje Stadion
25.
onsdag
18.30
Nørresundby FB
-
Herrer
U12
U12 Drenge C (10) 8M - Efterår 2021 • Pulje 51
Baneanlæg Lerumbakken
Gug B
Baneanlæg Lerumbakken
25.
onsdag
19.00
Nørresundby FB (2)
-
Herrer
Senior
Herrer C (16+) 7M - Efterår 2021 • Pulje 4
Baneanlæg Lerumbakken
FC Ljiljan, Ålborg (2)
Baneanlæg Lerumbakken
26.
torsdag
19.00
Nørresundby FB
-
Kvinder
Senior
Kvinder Serie 1 - Efterår 2021 • Pulje 257
NFB Kunstgræs Lindholm
Bangsbo Freja
NFB Kunstgræs Lindholm
27.
fredag
18.00
Nørresundby FB
-
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 2A (2007) 11M - efterår 2021 • Pulje 513
Lindholm Høje Stadion
Team Østvendsyssel
Lindholm Høje Stadion