Menu

Fodbold Fitness

Velkommen til hjemmesiden for Fodbold Fitness i NFB.

 

Vi træner ikke Fodbold Fitness i øjeblikket, men du er velkommen til at kontakte klubben ved interesse - både ved interesse som deltager og tovholder.

 

Kontakt

norresundbyfb@stofanet.dk

Facebook-gruppen: NFB Fodbold Fitness

 

Opslag 22. januar kl. 14:58
Nørresundby FB - DBU fodboldskole i uge 26 – 2023
Opslag
21. december kl. 13:16 UDTRÆKNING JULEKALENDEREN 2022 - SE NUMRE OG PRÆMIER - klik her!
Opslag
20. december kl. 14:00 2 hold B&U trænere nu færdig med DBU UEFA C2 trænerkursus.
Opslag
10. december kl. 11:51 Det kan sne og det kan være koldt når der spilles på kunstgræsbanen på Voerbjergvej
Opslag
15. november kl. 15:44 UNGDOM TIL HOLLAND CUP I PÅSKEN 2023, tilmelding
Opslag
28. august kl. 10:31 150 NFB drenge og piger på Aalborg Stadion - Aab - Brøndby
Opslag
14. august kl. 21:25 Lidt minder fra turen til Holland i april måned!
Opslag
14. august kl. 20:21 NFB DBU fodboldskolen juni 2022 - 144 drenge og piger på den "store fodboldskole" og 34 drenge og piger på "mini fodboldskolen.
Opslag
14. august kl. 19:44 En varm træningsdag for U12 / U13 piger..., var det ikke noget for dig at prøve?

Hovedsponsor

Live-score
NFB kampe
Februar 2023
5.
søndag
09.00
Nørresundby FB (1)
-
Herrer
U12
U12 Drenge kunstgræsturnering - 3. stævne • Pulje 5
NFB Kunstgræs Lindholm
Bangsbo Freja
NFB Kunstgræs Lindholm
5.
søndag
09.00
Nørresundby FB (2)
-
Kvinder
U12
U12 Piger kunstgræsturnering - 3. stævne • Pulje 79
B52/Aalborg Fodbold Club Kunstgræs
Fortuna Hjørring (3)
B52/Aalborg Fodbold Club Kunstgræs
5.
søndag
09.30
Nørresundby FB
-
Herrer
U9
U9 Drenge C Kunstgræs (2014) 5M (4./5. feb) • Pulje 74
NFB Kunstgræs Lindholm
Svenstrup-Godthåb IF
NFB Kunstgræs Lindholm
5.
søndag
09.40
Lundergård IU
-
Herrer
U12
U12 Drenge kunstgræsturnering - 3. stævne • Pulje 5
NFB Kunstgræs Lindholm
Nørresundby FB (1)
NFB Kunstgræs Lindholm
5.
søndag
09.40
Aalborg KFUM
-
Kvinder
U12
U12 Piger kunstgræsturnering - 3. stævne • Pulje 79
B52/Aalborg Fodbold Club Kunstgræs
Nørresundby FB (2)
B52/Aalborg Fodbold Club Kunstgræs
5.
søndag
10.00
Nørresundby FB
1
-
Herrer
U10
U10 Drenge C Kunstgræs (2013) 5M (4./5. feb) • Pulje 29
AaB Kunstgræsbane
Bane 12 - Kunstbane 2
RKG (1)
2
AaB Kunstgræsbane
Bane 12 - Kunstbane 2
5.
søndag
10.00
Nørresundby FB (1)
-
Herrer
U9
U9 Drenge B Kunstgræs (2014) 5M (4./5. feb) • Pulje 57
Luksusbaby Kunst (Vodskov)
Svenstrup-Godthåb IF
Luksusbaby Kunst (Vodskov)
5.
søndag
10.00
Poulstrup Vrejlev 81
-
Herrer
U9
U9 Drenge C Kunstgræs (2014) 5M (4./5. feb) • Pulje 74
NFB Kunstgræs Lindholm
Nørresundby FB
NFB Kunstgræs Lindholm
5.
søndag
10.20
Aalborg KFUM (1)
-
Herrer
U12
U12 Drenge kunstgræsturnering - 3. stævne • Pulje 5
NFB Kunstgræs Lindholm
Nørresundby FB (1)
NFB Kunstgræs Lindholm
5.
søndag
10.20
B52/Aalborg
-
Kvinder
U12
U12 Piger kunstgræsturnering - 3. stævne • Pulje 79
B52/Aalborg Fodbold Club Kunstgræs
Nørresundby FB (2)
B52/Aalborg Fodbold Club Kunstgræs
5.
søndag
10.30
Brønderslev IF (2)
1
-
Herrer
U10
U10 Drenge C Kunstgræs (2013) 5M (4./5. feb) • Pulje 29
AaB Kunstgræsbane
Bane 12 - Kunstbane 2
Nørresundby FB
2
AaB Kunstgræsbane
Bane 12 - Kunstbane 2
5.
søndag
10.30
Støvring IF (3)
-
Herrer
U9
U9 Drenge B Kunstgræs (2014) 5M (4./5. feb) • Pulje 57
Luksusbaby Kunst (Vodskov)
Nørresundby FB (1)
Luksusbaby Kunst (Vodskov)
5.
søndag
10.30
Nøvling FK
-
Herrer
U9
U9 Drenge C Kunstgræs (2014) 5M (4./5. feb) • Pulje 74
NFB Kunstgræs Lindholm
Nørresundby FB
NFB Kunstgræs Lindholm
5.
søndag
11.00
IF Skjold Sæby
-
Kvinder
U11
U11 Piger kunstgræsturnering - 3. stævne • Pulje 153
NFB Kunstgræs Lindholm
Nørresundby FB
NFB Kunstgræs Lindholm
5.
søndag
11.00
Nørresundby FB (2)
-
Herrer
U11
U11 Drenge Kunstgræsturnering - 3. stævne • Pulje 124
Kunstgræsbane Svenstrup J
Bane 33B (8M-kunstgræs)
Svenstrup-Godthåb IF (2)
Kunstgræsbane Svenstrup J
Bane 33B (8M-kunstgræs)
5.
søndag
11.00
Nørresundby FB
1
-
Herrer
U10
U10 Drenge C Kunstgræs (2013) 5M (4./5. feb) • Pulje 29
AaB Kunstgræsbane
Bane 12 - Kunstbane 2
AaB
2
AaB Kunstgræsbane
Bane 12 - Kunstbane 2
5.
søndag
11.00
Nørresundby FB (1)
-
Herrer
U9
U9 Drenge B Kunstgræs (2014) 5M (4./5. feb) • Pulje 57
Luksusbaby Kunst (Vodskov)
Vodskov IF
Luksusbaby Kunst (Vodskov)
5.
søndag
11.30
Støvring IF (2)
OMKLÆDNING 3
-
Herrer
U9
U9 Drenge B Kunstgræs (2014) 5M (4./5. feb) • Pulje 56
Støvring Kunstgræsbane
Bane 3C kunstgræs
Nørresundby FB (2)
OMKLÆDNING 3
Støvring Kunstgræsbane
Bane 3C kunstgræs
5.
søndag
11.30
IF Fremad Nørhalne
-
Herrer
U8
U8 Drenge A Kunstgræs (2015) 5M (4./5. feb) • Pulje 88
AaB Kunstgræsbane
Nørresundby FB
AaB Kunstgræsbane
5.
søndag
11.40
Nørresundby FB
-
Kvinder
U11
U11 Piger kunstgræsturnering - 3. stævne • Pulje 153
NFB Kunstgræs Lindholm
Fortuna Hjørring
NFB Kunstgræs Lindholm
5.
søndag
11.40
LKB/Gistrup
-
Herrer
U11
U11 Drenge Kunstgræsturnering - 3. stævne • Pulje 124
Kunstgræsbane Svenstrup J
Bane 33A (8M-kunstgræs)
Nørresundby FB (2)
Kunstgræsbane Svenstrup J
Bane 33A (8M-kunstgræs)
5.
søndag
12.00
Nørresundby FB (2)
OMKLÆDNING 3
-
Herrer
U9
U9 Drenge B Kunstgræs (2014) 5M (4./5. feb) • Pulje 56
Støvring Kunstgræsbane
Bane 3C kunstgræs
Jetsmark IF
OMKLÆDNING 5
Støvring Kunstgræsbane
Bane 3C kunstgræs
5.
søndag
12.00
Nørresundby FB
-
Herrer
U8
U8 Drenge A Kunstgræs (2015) 5M (4./5. feb) • Pulje 88
AaB Kunstgræsbane
Gug B
AaB Kunstgræsbane
5.
søndag
12.20
Hadsund B
-
Kvinder
U11
U11 Piger kunstgræsturnering - 3. stævne • Pulje 153
NFB Kunstgræs Lindholm
Nørresundby FB
NFB Kunstgræs Lindholm
5.
søndag
12.20
Nørresundby FB (2)
-
Herrer
U11
U11 Drenge Kunstgræsturnering - 3. stævne • Pulje 124
Kunstgræsbane Svenstrup J
Bane 33A (8M-kunstgræs)
IF Skjold Sæby
Kunstgræsbane Svenstrup J
Bane 33A (8M-kunstgræs)
5.
søndag
12.30
Brønderslev IF
OMKLÆDNING 5
-
Herrer
U9
U9 Drenge B Kunstgræs (2014) 5M (4./5. feb) • Pulje 56
Støvring Kunstgræsbane
BANE 3B kunstgræs
Nørresundby FB (2)
OMKLÆDNING 3
Støvring Kunstgræsbane
BANE 3B kunstgræs
5.
søndag
12.30
Brønderslev IF
-
Herrer
U8
U8 Drenge A Kunstgræs (2015) 5M (4./5. feb) • Pulje 88
AaB Kunstgræsbane
Nørresundby FB
AaB Kunstgræsbane
5.
søndag
13.00
Nørresundby FB (3)
-
Herrer
U12
U12 Drenge kunstgræsturnering - 3. stævne • Pulje 38
B52/Aalborg Fodbold Club Kunstgræs
Aalborg KFUM (5)
B52/Aalborg Fodbold Club Kunstgræs
5.
søndag
13.00
Gug B (1)
-
Kvinder
U10
U10 Piger B Kunstgræs (2013) 5M (4./5. feb) • Pulje 115
Gistrup kunstgræsanlæg
Nørresundby FB
Gistrup kunstgræsanlæg
5.
søndag
13.30
Nørresundby FB
-
Kvinder
U10
U10 Piger B Kunstgræs (2013) 5M (4./5. feb) • Pulje 115
Gistrup kunstgræsanlæg
Langholt SK
Gistrup kunstgræsanlæg
5.
søndag
13.40
Arden IF
-
Herrer
U12
U12 Drenge kunstgræsturnering - 3. stævne • Pulje 38
B52/Aalborg Fodbold Club Kunstgræs
Nørresundby FB (3)
B52/Aalborg Fodbold Club Kunstgræs
5.
søndag
14.00
Aalborg KFUM (1)
-
Kvinder
U10
U10 Piger B Kunstgræs (2013) 5M (4./5. feb) • Pulje 115
Gistrup kunstgræsanlæg
Nørresundby FB
Gistrup kunstgræsanlæg
5.
søndag
14.20
Nørresundby FB (3)
-
Herrer
U12
U12 Drenge kunstgræsturnering - 3. stævne • Pulje 38
B52/Aalborg Fodbold Club Kunstgræs
Vejgaard B (2)
B52/Aalborg Fodbold Club Kunstgræs
10.
fredag
18.15
Nørresundby FB
-
Herrer
Senior
Herre Serie 5 / Træningskamp • Træningskamp
NFB Kunstgræs Lindholm
Vejgaard B
NFB Kunstgræs Lindholm
11.
lørdag
10.00
Nørresundby FB (2)
-
Herrer
U6
U6 Drenge (17) INDE • Pulje 84
Ravnshøj Hallen
Biersted IF
Ravnshøj Hallen
11.
lørdag
10.00
IF Skjold Sæby
-
Herrer
U6
U6 Drenge (17) INDE • Pulje 84
Ravnshøj Hallen
Nørresundby FB (1)
Ravnshøj Hallen
11.
lørdag
10.20
Nørresundby FB (1)
-
Herrer
U8
U8 Drenge (15) INDE • Pulje 66
Klokkerholm Hallen
Klokkerholm IF
Klokkerholm Hallen
11.
lørdag
10.20
Nørresundby FB (1)
-
Herrer
U6
U6 Drenge (17) INDE • Pulje 84
Ravnshøj Hallen
Nørresundby FB (2)
Ravnshøj Hallen
11.
lørdag
10.20
Nørresundby FB
-
Herrer
U12
U12 Drenge C (11) INDE • Pulje 39
Skørping Idrætscenter
Øster Han Herred
Skørping Idrætscenter
11.
lørdag
10.30
Rebild Syd
-
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 3 (2009) 11M - Vinterturnering • Pulje 58
VICTORIA (HCI - Kunstbane) (Haverslev)
Nørresundby FB
VICTORIA (HCI - Kunstbane) (Haverslev)
11.
lørdag
10.30
Nørresundby FB (2)
-
Herrer
U8
U8 Drenge (15) INDE • Pulje 66
Klokkerholm Hallen
Hals FS
Klokkerholm Hallen
11.
lørdag
10.30
Nørresundby FB
-
Kvinder
U8
U8 Piger (15) INDE • Pulje 109
Frederikshavn Firmaidrætsklub
Fortuna Hjørring
Frederikshavn Firmaidrætsklub
11.
lørdag
10.40
Nørresundby FB (2)
-
Herrer
U6
U6 Drenge (17) INDE • Pulje 84
Ravnshøj Hallen
Voersaa IF
Ravnshøj Hallen
11.
lørdag
10.40
Kvissel-Ravnshøj IF (2)
-
Herrer
U6
U6 Drenge (17) INDE • Pulje 84
Ravnshøj Hallen
Nørresundby FB (1)
Ravnshøj Hallen
11.
lørdag
10.40
Nørresundby FB
-
Herrer
U12
U12 Drenge C (11) INDE • Pulje 39
Skørping Idrætscenter
Farstrup B
Skørping Idrætscenter
11.
lørdag
10.50
Voersaa IF
-
Herrer
U8
U8 Drenge (15) INDE • Pulje 66
Klokkerholm Hallen
Nørresundby FB (1)
Klokkerholm Hallen
11.
lørdag
10.50
Nørresundby FB (2)
-
Herrer
U6
U6 Drenge (17) INDE • Pulje 84
Ravnshøj Hallen
Hals FS
Ravnshøj Hallen
11.
lørdag
10.50
Nørresundby FB (1)
-
Herrer
U6
U6 Drenge (17) INDE • Pulje 84
Ravnshøj Hallen
Kvissel-Ravnshøj IF (1)
Ravnshøj Hallen
11.
lørdag
11.00
Klokkerholm IF
-
Herrer
U8
U8 Drenge (15) INDE • Pulje 66
Klokkerholm Hallen
Nørresundby FB (2)
Klokkerholm Hallen
11.
lørdag
11.00
Lundergård IU
-
Kvinder
U8
U8 Piger (15) INDE • Pulje 109
Frederikshavn Firmaidrætsklub
Nørresundby FB
Frederikshavn Firmaidrætsklub
11.
lørdag
11.00
Nørresundby FB
-
Kvinder
U13
U13 Piger Liga 2-3 (2010) 11M - Vinterturnering • Pulje 124
NFB Kunstgræs Lindholm
TSV (L3)
NFB Kunstgræs Lindholm
11.
lørdag
11.20
Vodskov IF
-
Herrer
U8
U8 Drenge (15) INDE • Pulje 66
Klokkerholm Hallen
Nørresundby FB (1)
Klokkerholm Hallen
11.
lørdag
11.20
Øster Hornum IF
-
Herrer
U12
U12 Drenge C (11) INDE • Pulje 39
Skørping Idrætscenter
Nørresundby FB
Skørping Idrætscenter
11.
lørdag
11.30
Hals FS
-
Herrer
U9
U9 Drenge B (14) INDE • Pulje 59
Nørhalne Hallen
Nørresundby FB
Nørhalne Hallen
11.
lørdag
11.40
TSV
-
Herrer
U8
U8 Drenge (15) INDE • Pulje 66
Klokkerholm Hallen
Nørresundby FB (2)
Klokkerholm Hallen
11.
lørdag
11.40
AaB
-
Kvinder
U8
U8 Piger (15) INDE • Pulje 109
Frederikshavn Firmaidrætsklub
Nørresundby FB
Frederikshavn Firmaidrætsklub
11.
lørdag
11.50
B52/Aalborg (1)
-
Herrer
U9
U9 Drenge B (14) INDE • Pulje 59
Nørhalne Hallen
Nørresundby FB
Nørhalne Hallen
11.
lørdag
11.50
Nørresundby FB (1)
-
Herrer
U8
U8 Drenge (15) INDE • Pulje 66
Klokkerholm Hallen
Hals FS
Klokkerholm Hallen
11.
lørdag
11.50
Aalborg KFUM
-
Herrer
U12
U12 Drenge C (11) INDE • Pulje 39
Skørping Idrætscenter
Nørresundby FB
Skørping Idrætscenter
11.
lørdag
12.00
Nørresundby FB
-
Herrer
Senior
Herre Danmarksserien / Træningskamp • Træningskamp
Jutlanderbank Arena (kunstgræs) (Fjerritslev)
AaB
Jutlanderbank Arena (kunstgræs) (Fjerritslev)
11.
lørdag
12.10
Nørresundby FB (2)
-
Herrer
U8
U8 Drenge (15) INDE • Pulje 66
Klokkerholm Hallen
Voersaa IF
Klokkerholm Hallen
11.
lørdag
12.10
Nørresundby FB
-
Kvinder
U8
U8 Piger (15) INDE • Pulje 109
Frederikshavn Firmaidrætsklub
Aabybro IF
Frederikshavn Firmaidrætsklub
11.
lørdag
12.20
Nørresundby FB
-
Herrer
U9
U9 Drenge B (14) INDE • Pulje 59
Nørhalne Hallen
TSV (1)
Nørhalne Hallen
11.
lørdag
13.00
Nørresundby FB
-
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 3 / Træningskamp • Træningskamp
NFB Kunstgræs Lindholm
Vejgaard B
NFB Kunstgræs Lindholm
11.
lørdag
13.10
Nørresundby FB
-
Herrer
U9
U9 Drenge B (14) INDE • Pulje 59
Nørhalne Hallen
AaB (2)
Nørhalne Hallen
11.
lørdag
13.30
Nørresundby FB
-
Kvinder
U10
U10 Piger B (13) INDE • Pulje 103
Birkelse Hallen
Øster Han Herred
Birkelse Hallen
11.
lørdag
14.00
NUBI
-
Kvinder
U10
U10 Piger B (13) INDE • Pulje 103
Birkelse Hallen
Nørresundby FB
Birkelse Hallen
11.
lørdag
14.30
Bagterp IF
-
Kvinder
U10
U10 Piger B (13) INDE • Pulje 103
Birkelse Hallen
Nørresundby FB
Birkelse Hallen
11.
lørdag
15.00
Nørresundby FB
-
Herrer
Senior
Herre Serie 3 / Træningskamp • Træningskamp
NFB Kunstgræs Lindholm
Aalborg Freja
NFB Kunstgræs Lindholm
11.
lørdag
15.00
Nørresundby FB
-
Kvinder
U10
U10 Piger B (13) INDE • Pulje 103
Birkelse Hallen
Aabybro IF
Birkelse Hallen
12.
søndag
10.10
Nørresundby FB (2)
-
Herrer
U7
U7 Drenge (16) INDE • Pulje 79
Nibe Idræts-& Kulturcenter
Gug B (2)
Nibe Idræts-& Kulturcenter
12.
søndag
10.20
Nørresundby FB (1)
-
Herrer
U7
U7 Drenge (16) INDE • Pulje 79
Nibe Idræts-& Kulturcenter
Nibe B
Nibe Idræts-& Kulturcenter
12.
søndag
10.30
Gug B (1)
-
Herrer
U7
U7 Drenge (16) INDE • Pulje 79
Nibe Idræts-& Kulturcenter
Nørresundby FB (2)
Nibe Idræts-& Kulturcenter
12.
søndag
10.50
Nørresundby FB (2)
-
Herrer
U7
U7 Drenge (16) INDE • Pulje 79
Nibe Idræts-& Kulturcenter
Nørresundby FB (1)
Nibe Idræts-& Kulturcenter
12.
søndag
11.00
Nørresundby FB (2)
-
Herrer
U7
U7 Drenge (16) INDE • Pulje 79
Nibe Idræts-& Kulturcenter
Aars IK (1)
Nibe Idræts-& Kulturcenter
12.
søndag
11.10
Støvring IF (1)
-
Herrer
U7
U7 Drenge (16) INDE • Pulje 79
Nibe Idræts-& Kulturcenter
Nørresundby FB (1)
Nibe Idræts-& Kulturcenter
12.
søndag
12.00
Aalborg Chang
-
Herrer
U19
U13 Drenge Liga 5 / Træningskamp • Træningskamp
Chang's Baner (Kunstgræs)
Kunstbane
Nørresundby FB
Chang's Baner (Kunstgræs)
Kunstbane
12.
søndag
12.30
Aars IK (2)
-
Kvinder
U12
U12 Piger B (11) INDE • Pulje 97
Gudumholm Skolehal
Nørresundby FB
Gudumholm Skolehal
12.
søndag
12.50
Nørresundby FB
-
Kvinder
U12
U12 Piger B (11) INDE • Pulje 97
Gudumholm Skolehal
Aalborg Freja
Gudumholm Skolehal
12.
søndag
13.10
Nibe B (1)
-
Kvinder
U12
U12 Piger B (11) INDE • Pulje 97
Gudumholm Skolehal
Nørresundby FB
Gudumholm Skolehal
12.
søndag
13.40
Nørresundby FB
-
Kvinder
U12
U12 Piger B (11) INDE • Pulje 97
Gudumholm Skolehal
Rebild Syd (2)
Gudumholm Skolehal
15.
onsdag
18.00
Nørresundby FB
-
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 1 / Træningskamp • Træningskamp
NFB Kunstgræs Lindholm
Aalborg KFUM
NFB Kunstgræs Lindholm
18.
lørdag
11.00
Nørresundby FB
-
Herrer
Senior
Herre Serie 4 TT / 5 kampe • Pulje 5
NFB Kunstgræs Lindholm
Vejgaard B
NFB Kunstgræs Lindholm
18.
lørdag
12.00
Vejgaard B
-
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 3 (2009) 11M - Vinterturnering • Pulje 58
B52/Aalborg Fodbold Club Kunstgræs
Nørresundby FB
B52/Aalborg Fodbold Club Kunstgræs
18.
lørdag
13.00
Nørresundby FB
-
Herrer
Senior
Herre Danmarksserien / Træningskamp • Træningskamp
NFB Kunstgræs Lindholm
Hobro IK
NFB Kunstgræs Lindholm
18.
lørdag
14.00
Aalborg Chang
-
Herrer
Senior
Herre Serie 3 / Træningskamp • Træningskamp
Chang's Baner (Kunstgræs)
Kunstbane
Nørresundby FB
Chang's Baner (Kunstgræs)
Kunstbane
25.
lørdag
13.00
Nørresundby FB
-
Herrer
Senior
Herre Serie 2 / Træningskamp • Træningskamp
NFB Kunstgræs Lindholm
Flauenskjold IF
NFB Kunstgræs Lindholm
26.
søndag
12.00
Aalborg Chang (2)
-
Herrer
Senior
Herre Serie 4 TT / 5 kampe • Pulje 5
Chang's Baner (Kunstgræs)
Kunstbane
Nørresundby FB
Chang's Baner (Kunstgræs)
Kunstbane
Marts 2023
3.
fredag
18.30
Lystrup IF/Virup IF (L3/462)
Omklædning 1
-
Herrer
U16
U16 Drenge/11 (2007) - DBU Jylland Pokal • Pulje 1
Lystrup Kunstbane
K11-1
Dommeromk.: Omklædning 6 (dommer)
Nørresundby FB (L1/451)
Omklædning 8
Lystrup Kunstbane
K11-1
Dommeromk. Omklædning 6 (dommer)
4.
lørdag
11.00
Nørresundby FB
-
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 3 / Træningskamp • Træningskamp
NFB Kunstgræs Lindholm
Gug B
NFB Kunstgræs Lindholm
4.
lørdag
11.45
VSK Aarhus
-
Herrer
Senior
Herre Division / Træningskamp • Træningskamp
Kunstgræsbanen-VSK Aarhus
Nørresundby FB
Kunstgræsbanen-VSK Aarhus
4.
lørdag
13.00
Frederikshavn fI
-
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 3 (2009) 11M - Vinterturnering • Pulje 58
M.A.R.S ARENA (Frederikshavn)
Nørresundby FB
M.A.R.S ARENA (Frederikshavn)
5.
søndag
08.45
Vodskov IF
omklædning 3
-
Kvinder
U13
U13 Piger Liga 2-3 (2010) 11M - Vinterturnering • Pulje 124
Luksusbaby Kunst (Vodskov)
Kunstgræsbane
Nørresundby FB
Omklædning 8
Luksusbaby Kunst (Vodskov)
Kunstgræsbane
5.
søndag
13.15
Nørresundby FB
-
Herrer
Senior
Herre Serie 4 TT / 5 kampe • Pulje 5
NFB Kunstgræs Lindholm
Aalborg Chang (3)
NFB Kunstgræs Lindholm
11.
lørdag
00.00
Aars IK (L2)
-
Kvinder
U13
U13 Piger Liga 2/3 (10) TT - 3 kampe • Pulje 46
Sondrup Park Kunstgræs (Aars)
Nørresundby FB (L3) (2)
Sondrup Park Kunstgræs (Aars)
11.
lørdag
09.30
Nørresundby FB (L3)
-
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 3/4 (10) TT / 3 kampe • Pulje 37
NFB Kunstgræs Lindholm
Vodskov IF (L4)
NFB Kunstgræs Lindholm
11.
lørdag
09.30
Vodskov IF (L2)
-
Kvinder
U13
U13 Piger Liga 2/3 (10) TT - 3 kampe • Pulje 45
Luksusbaby Arena (Vodskov)
Nørresundby FB (L2) (1)
Luksusbaby Arena (Vodskov)
11.
lørdag
10.30
TSV (L4)
-
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 3/4 (09) TT / 3 kampe • Pulje 32
Tylstrup Stadion
Nørresundby FB (L3)
Tylstrup Stadion
11.
lørdag
12.00
Brønderslev IF
-
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 3 / Træningskamp • Træningskamp
Brønderslev Kunstgræsbane
Kunsten 11 mands
Nørresundby FB
Brønderslev Kunstgræsbane
Kunsten 11 mands
11.
lørdag
13.00
Nordens Paris FC
-
Herrer
Senior
Herre Serie 4 TT / 5 kampe • Pulje 5
Selektro Stadium (Aalborg)
Nørresundby FB
Selektro Stadium (Aalborg)
11.
lørdag
13.15
Nørresundby FB
-
Herrer
Senior
Herre Danmarksserien / Træningskamp • Træningskamp
NFB Kunstgræs Lindholm
Vejgaard B
NFB Kunstgræs Lindholm
12.
søndag
11.15
Nørresundby FB
-
Herrer
U19
U19 Drenge Liga 3 (04-05) TT / 3 kampe • Pulje 22
NFB Kunstgræs Lindholm
Hjørring FK
NFB Kunstgræs Lindholm
12.
søndag
13.00
HEI
-
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 1 (2007) 11M - forår 2023 • Pulje 451
Invita Park Kunstgræs, Skæring
Nørresundby FB
Invita Park Kunstgræs, Skæring
17.
fredag
18.15
Nørresundby FB (L3)
-
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 3/4 (10) TT / 3 kampe • Pulje 37
NFB Kunstgræs Lindholm
VUGH (L4)
NFB Kunstgræs Lindholm
18.
lørdag
00.00
Valsgård IF 83
-
Herrer
Senior
Herre Serie 4 TT / 5 kampe • Pulje 5
Valsgård Stadion
Nørresundby FB
Valsgård Stadion
18.
lørdag
13.00
VRI
-
Herrer
Senior
Herre-DS 2022-23 Kval • Pulje 4
NES Park
Nørresundby FB
NES Park
18.
lørdag
15.45
Frederikshavn fI
-
Herrer
U19
U19 Drenge Liga 3 (04-05) TT / 3 kampe • Pulje 22
M.A.R.S ARENA (Frederikshavn)
Nørresundby FB
M.A.R.S ARENA (Frederikshavn)
18.
lørdag
18.00
Aabybro IF (L4)
-
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 3/4 (09) TT / 3 kampe • Pulje 32
Aabybro Idrætscenter
Nørresundby FB (L3)
Aabybro Idrætscenter
19.
søndag
09.30
Nørresundby FB (L3) (2)
-
Kvinder
U13
U13 Piger Liga 2/3 (10) TT - 3 kampe • Pulje 46
NFB Kunstgræs Lindholm
Nibe B (L2)
NFB Kunstgræs Lindholm
19.
søndag
11.15
Nørresundby FB
-
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 1 (2007) 11M - forår 2023 • Pulje 451
NFB Kunstgræs Lindholm
ASA, Aarhus
NFB Kunstgræs Lindholm
19.
søndag
13.00
Nørresundby FB
-
Herrer
Senior
Herre Serie 2 / Træningskamp • Træningskamp
NFB Kunstgræs Lindholm
Doense/Vebbestrup IF
NFB Kunstgræs Lindholm
24.
fredag
18.15
Nørresundby FB (L3) (2)
-
Kvinder
U13
U13 Piger Liga 2/3 (10) TT - 3 kampe • Pulje 46
NFB Kunstgræs Lindholm
Aalborg Freja (L3)
NFB Kunstgræs Lindholm
25.
lørdag
10.00
Aabybro IF (L3)
-
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 3/4 (10) TT / 3 kampe • Pulje 37
Aabybro Idrætscenter
Nørresundby FB (L3)
Aabybro Idrætscenter
25.
lørdag
13.30
Nørresundby FB
-
Herrer
Senior
Herre-DS 2022-23 Kval • Pulje 4
NFB Kunstgræs Lindholm
Kjellerup IF
NFB Kunstgræs Lindholm
26.
søndag
00.00
Jetsmark IF
-
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 1 (2007) 11M - forår 2023 • Pulje 451
Sparekassen Danmark Arena (Jetsmark)
Nørresundby FB
Sparekassen Danmark Arena (Jetsmark)
26.
søndag
11.15
Nørresundby FB (L2) (1)
-
Kvinder
U13
U13 Piger Liga 2/3 (10) TT - 3 kampe • Pulje 45
NFB Kunstgræs Lindholm
LKB/Gistrup (L2)
NFB Kunstgræs Lindholm
26.
søndag
12.45
Nørresundby FB
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 3 - Forår 2023 • Pulje 26
NFB Kunstgræs Lindholm
Hjørring AIK Frem (1)
NFB Kunstgræs Lindholm
26.
søndag
13.00
Aabybro IF
-
Herrer
U19
U19 Drenge Liga 3 (04-05) TT / 3 kampe • Pulje 22
Aabybro Idrætscenter
Nørresundby FB
Aabybro Idrætscenter
26.
søndag
14.45
Nørresundby fB
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Forår 2023 • Pulje 53
NFB Kunstgræs Lindholm
Vestbjerg IF
NFB Kunstgræs Lindholm
26.
søndag
16.45
Nørresundby FB (L3)
-
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 3/4 (09) TT / 3 kampe • Pulje 32
NFB Kunstgræs Lindholm
Jetsmark IF (L4)
NFB Kunstgræs Lindholm
April 2023
1.
lørdag
11.15
Nørresundby FB
-
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 1 (2007) 11M - forår 2023 • Pulje 451
NFB Kunstgræs Lindholm
Skibsby-Højene IF
NFB Kunstgræs Lindholm
1.
lørdag
13.30
Nørresundby FB
-
Herrer
Senior
Herre-DS 2022-23 Kval • Pulje 4
NFB Kunstgræs Lindholm
ASA, Aarhus
NFB Kunstgræs Lindholm
1.
lørdag
14.00
Dronninglund IF
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 3 - Forår 2023 • Pulje 26
Dronninglund Ny Stadion
Bane 1
Nørresundby FB
Dronninglund Ny Stadion
Bane 1
1.
lørdag
15.30
Nørresundby fB
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Forår 2023 • Pulje 53
NFB Kunstgræs Lindholm
Flauenskjold IF (1)
NFB Kunstgræs Lindholm
6.
torsdag
00.00
IF Skjold Sæby
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 3 - Forår 2023 • Pulje 26
Sparekassen Danmark Arena (Sæby)
Nørresundby FB
Sparekassen Danmark Arena (Sæby)
6.
torsdag
00.00
Vodskov IF
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Forår 2023 • Pulje 53
Luksusbaby Arena (Vodskov)
Nørresundby fB
Luksusbaby Arena (Vodskov)
6.
torsdag
13.30
Nørresundby FB
-
Herrer
Senior
Herre-DS 2022-23 Kval • Pulje 4
Nordjyske Bank Arena (Nørresundby)
FC Djursland
Nordjyske Bank Arena (Nørresundby)
10.
mandag
16.00
Viborg Sdrm. IK
-
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 1 (2007) 11M - forår 2023 • Pulje 451
Liseborgcentret
Nørresundby FB
Liseborgcentret
15.
lørdag
11.00
Nørresundby FB
-
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 1 (2007) 11M - forår 2023 • Pulje 451
Lindholm Høje Stadion
VRI
Lindholm Høje Stadion
15.
lørdag
13.30
Nørresundby FB
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 3 - Forår 2023 • Pulje 26
Lindholm Høje Stadion
Ulsted B
Lindholm Høje Stadion
15.
lørdag
14.00
Aarhus Fremad
-
Herrer
Senior
Herre-DS 2022-23 Kval • Pulje 4
Riisvangen Stadion
Nørresundby FB
Riisvangen Stadion
15.
lørdag
15.30
Nørresundby fB
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Forår 2023 • Pulje 53
Lindholm Høje Stadion
FC Nordsiden
Lindholm Høje Stadion
22.
lørdag
13.00
Viby IF
-
Herrer
Senior
Herre-DS 2022-23 Kval • Pulje 4
Viby Idrætspark
Nørresundby FB
Viby Idrætspark
22.
lørdag
13.00
Asaa/Hjallerup
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 3 - Forår 2023 • Pulje 26
Sparekassen Danmark Arena (Asaa)
Nørresundby FB
Sparekassen Danmark Arena (Asaa)
22.
lørdag
14.00
Aalborg KFUM
-
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 1 (2007) 11M - forår 2023 • Pulje 451
Nordjyske Bank Arena (KFUM)
Nørresundby FB
Nordjyske Bank Arena (KFUM)
23.
søndag
00.00
Nordens Paris FC (2)
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Forår 2023 • Pulje 53
Selektro Stadium (Aalborg)
Nørresundby fB
Selektro Stadium (Aalborg)
29.
lørdag
11.00
Nørresundby FB
-
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 1 (2007) 11M - forår 2023 • Pulje 451
Lindholm Høje Stadion
HEI
Lindholm Høje Stadion
29.
lørdag
13.30
Nørresundby FB
-
Herrer
Senior
Herre-DS 2022-23 Kval • Pulje 4
Nordjyske Bank Arena (Nørresundby)
AaB
Nordjyske Bank Arena (Nørresundby)
29.
lørdag
15.30
Nørresundby FB
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 3 - Forår 2023 • Pulje 26
Lindholm Høje Stadion
Hals FS
Lindholm Høje Stadion
30.
søndag
13.00
Nørresundby fB
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Forår 2023 • Pulje 53
Lindholm Høje Stadion
VHG/GS
Lindholm Høje Stadion
Maj 2023
5.
fredag
18.30
Aalborg Chang (1)
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Forår 2023 • Pulje 53
Chang's Baner
Nørresundby fB
Chang's Baner
5.
fredag
19.00
ASA, Aarhus
-
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 1 (2007) 11M - forår 2023 • Pulje 451
Koncenton Park (ASA)
Nørresundby FB
Koncenton Park (ASA)
6.
lørdag
13.30
Nørresundby FB
-
Herrer
Senior
Herre-DS 2022-23 Kval • Pulje 4
Nordjyske Bank Arena (Nørresundby)
VRI
Nordjyske Bank Arena (Nørresundby)
7.
søndag
00.00
Voersaa IF
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 3 - Forår 2023 • Pulje 26
Voersaa Stadion
Nørresundby FB
Voersaa Stadion
12.
fredag
19.00
Kjellerup IF
-
Herrer
Senior
Herre-DS 2022-23 Kval • Pulje 4
Bjergets Idrætsanlæg
Nørresundby FB
Bjergets Idrætsanlæg
13.
lørdag
00.00
Vestbjerg IF
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Forår 2023 • Pulje 53
Vestbjerg Stadion
Nørresundby fB
Vestbjerg Stadion
13.
lørdag
11.00
Nørresundby FB
-
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 1 (2007) 11M - forår 2023 • Pulje 451
Lindholm Høje Stadion
Jetsmark IF
Lindholm Høje Stadion
14.
søndag
00.00
Hjørring AIK Frem (1)
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 3 - Forår 2023 • Pulje 26
Frem Parken (Hjørring)
Nørresundby FB
Frem Parken (Hjørring)
17.
onsdag
18.30
Nørresundby FB
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 3 - Forår 2023 • Pulje 26
Lindholm Høje Stadion
Dronninglund IF
Lindholm Høje Stadion
18.
torsdag
00.00
Flauenskjold IF (1)
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Forår 2023 • Pulje 53
Nordturn Arena (Flauenskjold)
Nørresundby fB
Nordturn Arena (Flauenskjold)
20.
lørdag
13.30
Nørresundby FB
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 3 - Forår 2023 • Pulje 26
Lindholm Høje Stadion
IF Skjold Sæby
Lindholm Høje Stadion
20.
lørdag
16.00
ASA, Aarhus
-
Herrer
Senior
Herre-DS 2022-23 Kval • Pulje 4
Koncenton Park (ASA)
Nørresundby FB
Koncenton Park (ASA)
21.
søndag
13.00
Nørresundby fB
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Forår 2023 • Pulje 53
Lindholm Høje Stadion
Vodskov IF
Lindholm Høje Stadion
24.
onsdag
18.30
Skibsby-Højene IF
-
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 1 (2007) 11M - forår 2023 • Pulje 451
Højene Hallen
Nørresundby FB
Højene Hallen
26.
fredag
17.58
FC Nordsiden
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Forår 2023 • Pulje 53
Åvejens Baneanlæg (Nørresundby)
Nørresundby fB
Åvejens Baneanlæg (Nørresundby)
26.
fredag
18.30
Ulsted B
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 3 - Forår 2023 • Pulje 26
Ulsted El Arena (Ulsted)
Nørresundby FB
Ulsted El Arena (Ulsted)
26.
fredag
19.00
FC Djursland
Omkl. 2
-
Herrer
Senior
Herre-DS 2022-23 Kval • Pulje 4
HSM Arena Grenå
Stadion
Dommeromk.: Omkl. 6 Dommer
Nørresundby FB
Omkl. 5
HSM Arena Grenå
Stadion
Dommeromk. Omkl. 6 Dommer
Juni 2023
3.
lørdag
11.00
Nørresundby FB
-
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 1 (2007) 11M - forår 2023 • Pulje 451
Lindholm Høje Stadion
Viborg Sdrm. IK
Lindholm Høje Stadion
3.
lørdag
13.30
Nørresundby FB
-
Herrer
Senior
Herre-DS 2022-23 Kval • Pulje 4
Nordjyske Bank Arena (Nørresundby)
Aarhus Fremad
Nordjyske Bank Arena (Nørresundby)
3.
lørdag
15.30
Nørresundby fB
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Forår 2023 • Pulje 53
Lindholm Høje Stadion
Nordens Paris FC (2)
Lindholm Høje Stadion
5.
mandag
18.30
Nørresundby FB
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 3 - Forår 2023 • Pulje 26
Lindholm Høje Stadion
Asaa/Hjallerup
Lindholm Høje Stadion
10.
lørdag
11.00
VRI
-
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 1 (2007) 11M - forår 2023 • Pulje 451
NES Park
Nørresundby FB
NES Park
10.
lørdag
13.30
Nørresundby FB
-
Herrer
Senior
Herre-DS 2022-23 Kval • Pulje 4
Nordjyske Bank Arena (Nørresundby)
Viby IF
Nordjyske Bank Arena (Nørresundby)
11.
søndag
00.00
VHG/GS
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Forår 2023 • Pulje 53
Vester Hassing Stadion
Nørresundby fB
Vester Hassing Stadion
13.
tirsdag
18.30
Hals FS
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 3 - Forår 2023 • Pulje 26
Hals Stadion - Spar D Arena
Nørresundby FB
Hals Stadion - Spar D Arena
17.
lørdag
11.00
Nørresundby FB
-
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 1 (2007) 11M - forår 2023 • Pulje 451
Lindholm Høje Stadion
Aalborg KFUM
Lindholm Høje Stadion
17.
lørdag
14.00
AaB
-
Herrer
Senior
Herre-DS 2022-23 Kval • Pulje 4
AaB's Anlæg
Nørresundby FB
AaB's Anlæg
17.
lørdag
14.30
Nørresundby FB
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 3 - Forår 2023 • Pulje 26
Lindholm Høje Stadion
Voersaa IF
Lindholm Høje Stadion
18.
søndag
12.00
Nørresundby fB
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Forår 2023 • Pulje 53
Lindholm Høje Stadion
Aalborg Chang (1)
Lindholm Høje Stadion