Menu

U15 Piger (2007)

Velkommen til denne  årgang og afdelingsholdside på Nørresundby FB’s hjemmesiden.
Denne side indeholder information om trænerne og deres kontakt informationer.  Siden indeholder information om træningstider og på hvilke baner der skal trænes ligesom der er information om kampe og kampprogrammet for sæsonen.  Hvis afdelingen gør brug af aktivitetskalenderen vil man også her på siden kunne se de aktiviteter der er planlagt og lagt ind i kalenderen.

Alle er velkommen til at kontakte trænerne eller klubben hvis I ønsker flere oplysninger.    
Vi glæder os til at se jer til træning og på træningsbanerne.  

 

Holdets stab

Træner
profil
Emil Juel Dyhrberg
Assistenttræner
profil
Patrik Trend Madsen
Assistenttræner
ingen pic
Anders Mejdahl Christensen

KampprogramU15 Piger Liga 3 (2007) 11M/9M - efterår 2021 ombr • Pulje 977

September 2021

Team Østvendsyssel
20. sep
Kl. 18.30
Ude
Dronninglund Ny Stadion

Nørresundby FB

Nørresundby FB
26. sep
Kl. 11.00
Hjemme
Lindholm Høje Stadion

Vodskov IF

Hadsund/Terndrup
30. sep
Kl. 18.00
Ude
Terndrup Stadion

Nørresundby FB
Oktober 2021

Nørresundby FB
9. okt
Kl. 11.00
Hjemme
Lindholm Høje Stadion

Øster Han Herred

KampprogramU15/16 Piger C (06) 8M - Efterår 2021 • Pulje 35

August 2021

Nørresundby FB
0 - 14
livescore
Hjemme
NFB Kunstgræs Lindholm

Aalborg KFUM (2)

RKG
UHT
Ude
Bixen Arena

Nørresundby FB

Nørresundby FB
HHT
Hjemme
NFB Kunstgræs Lindholm

B52/Aalborg
September 2021

Aalborg KFUM (1)
10 - 0
Ude
Nordjyske Bank Arena (KFUM)

Nørresundby FB

Nørresundby FB
HHT
Hjemme
NFB Kunstgræs Lindholm

Holtet IF

Aalborg KFUM (2)
8 - 2
livescore
Ude
Nordjyske Bank Arena (KFUM)

Nørresundby FB

Nørresundby FB
22. sep
Kl. 17.30
Hjemme
NFB Kunstgræs Lindholm

RKG

B52/Aalborg
25. sep
Kl. 11.30
Ude
Klubhuset B52/AFC

Nørresundby FB
Oktober 2021

Nørresundby FB
6. okt
Kl. 17.30
Hjemme
NFB Kunstgræs Lindholm

Aalborg KFUM (1)

Holtet IF
12. okt
Kl. 17.30
Ude
Holtet Stadion

Nørresundby FB

StillingU15 Piger Liga 3 (2007) 11M/9M - efterår 2021 ombr • Pulje 977

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Hadsund/Terndrup 0 0 0 0 0
2 Nørresundby FB 0 0 0 0 0
3 Team Østvendsyssel 0 0 0 0 0
4 Vodskov IF 0 0 0 0 0
5 Øster Han Herred 0 0 0 0 0

StillingU15/16 Piger C (06) 8M - Efterår 2021 • Pulje 35

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Aalborg KFUM (2) 5 5 0 0 15
2 Holtet IF 5 4 0 1 12
3 Aalborg KFUM (1) 4 3 0 1 9
4 B52/Aalborg 6 2 0 4 6
5 RKG 6 2 0 4 6
6 Nørresundby FB 6 0 0 6 0

Spillerliste

ingen img
Anna Martina Poulsen
profil
Anna Toft Gade
ingen img
Asta-Marie Dalgaard Fromberg
ingen img
Celina Rosenfeld Sørensen
profil
Celine Mille Nielsen
ingen img
Chanel Steenfeldt
ingen img
Donya Rami Amami
ingen img
Eltijona Gashi
profil
Filippa Bach Sommergreen
profil
Frederikke Dollerup Lund
ingen img
Ida Thyrring Kristensen
profil
Isabel Jakobsen
ingen img
Kirstine Møller
ingen img
Laura Marie Hansen
profil
Lilje Marie Giessing Sørensen
profil
Liva Bjørnlund
ingen img
Lærke Aastrup Poulsen
ingen img
Makeme Toure
profil
Marie Mølgaard
profil
Mathilde Karlov Matthiasen
ingen img
Mathilde Møller
ingen img
Mille Bjerregaard Larsen
ingen img
Nana Kirch Sonne-Schmidt
ingen img
Rebekka Hansen
ingen img
Sofie Thorup
profil
Sophia Mathilde Reiche Jensen

Holdstatistik - spillereU15/16 Piger C (06) 8M - Efterår 2021 • Pulje 35

Navn Kampe Mål Assists Gule kort Røde kort Kampens spiller
Anna Martina Poulsen 3 0 0 0 0 0
Celina Rosenfeld Sørensen 2 0 0 0 0 0
Celine Mille Nielsen 1 0 0 0 0 0
Chanel Steenfeldt 1 0 0 0 0 0
Donya Rami Amami 3 0 0 0 0 0
Filippa Bach Sommergreen 1 0 0 0 0 0
Frederikke Dollerup Lund 1 0 0 0 0 0
Ida Thyrring Kristensen 1 0 0 0 0 0
Isabel Jakobsen 1 2 0 0 0 0
Kirstine Møller 2 0 0 0 0 0
Lilje Marie Giessing Sørensen 2 0 0 0 0 0
Lærke Aastrup Poulsen 1 0 0 0 0 0
Makeme Toure 3 0 0 0 0 0
Marie Mølgaard 3 0 0 0 0 0
Mathilde Møller 1 0 0 0 0 0
Mille Bjerregaard Larsen 2 0 0 0 0 0
Nana Kirch Sonne-Schmidt 1 0 0 0 0 0
Rebekka Hansen 1 0 0 0 0 0