Menu

U14 Piger (2007)

Velkommen til denne  årgang og afdelingsholdside på Nørresundby FB’s hjemmesiden.
Denne side indeholder information om trænerne og deres kontakt informationer.  Siden indeholder information om træningstider og på hvilke baner der skal trænes ligesom der er information om kampe og kampprogrammet for sæsonen.  Hvis afdelingen gør brug af aktivitetskalenderen vil man også her på siden kunne se de aktiviteter der er planlagt og lagt ind i kalenderen.

Alle er velkommen til at kontakte trænerne eller klubben hvis I ønsker flere oplysninger.    
Vi glæder os til at se jer til træning og på træningsbanerne.  

 

Holdets stab

Træner
profil
Emil Juel Dyhrberg
Assistenttræner
profil
Patrik Trend Madsen
Assistenttræner
ingen pic
Anders Mejdahl Christensen

KampprogramU14 Piger Liga 3 (2007) 11M/9M - forår 2021 • Pulje 941

April 2021

Nørresundby FB
1 - 0
livescore
Hjemme
Lindholm Høje Stadion

Hadsund/Terndrup

Brønderslev IF
2 - 2
livescore
Ude
Arena Kop & Kande

Nørresundby FB

Vodskov IF
25. apr
Kl. 11.00
Ude
Vodskov Stadion

Nørresundby FB
Maj 2021

Nørresundby FB
1. maj
Kl. 11.00
Hjemme
Lindholm Høje Stadion

IF Skjold Sæby

Nørresundby FB
8. maj
Kl. 11.00
Hjemme
Lindholm Høje Stadion

Aalborg Freja

Hadsund/Terndrup
16. maj
Kl. 13.00
Ude
Hadsund Stadion

Nørresundby FB

Nørresundby FB
22. maj
Kl. 11.00
Hjemme
Lindholm Høje Stadion

Brønderslev IF

Nørresundby FB
29. maj
Kl. 11.00
Hjemme
Lindholm Høje Stadion

Vodskov IF
Juni 2021

IF Skjold Sæby
5. jun
Kl. 11.00
Ude
Sparekassen Vendsyssel Arena, Sæby

Nørresundby FB

Aalborg Freja
12. jun
Kl. 10.00
Ude
Frejaparken

Nørresundby FB

KampprogramU14 Piger C (07) 8M - Forår 2021 • Pulje 49

April 2021

Aalborg KFUM
4 - 1
Ude
Nordjyske Bank Arena (KFUM)

Nørresundby FB

Nørresundby FB
6 - 0
Hjemme
NFB Kunstgræs Lindholm

B52/Aalborg

Nørresundby FB
28. apr
Kl. 18.00
Hjemme
NFB Kunstgræs Lindholm

Skørping IF Frem
Maj 2021

LKB/Gistrup
4. maj
Kl. 18.00
Ude
Gistrup Idrætscenter

Nørresundby FB

Nørresundby FB
12. maj
Kl. 18.00
Hjemme
NFB Kunstgræs Lindholm

RKG

B52/Aalborg
17. maj
Kl. 18.00
Ude
Klubhuset B52/AFC

Nørresundby FB

Nørresundby FB
19. maj
Kl. 18.00
Hjemme
NFB Kunstgræs Lindholm

Aalborg KFUM
Juni 2021

Skørping IF Frem
1. jun
Kl. 18.00
Ude
Skørping Idrætscenter

Nørresundby FB

Nørresundby FB
9. jun
Kl. 18.00
Hjemme
NFB Kunstgræs Lindholm

LKB/Gistrup

RKG
15. jun
Kl. 18.00
Ude
Bixen Arena

Nørresundby FB

StillingU14 Piger Liga 3 (2007) 11M/9M - forår 2021 • Pulje 941

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 IF Skjold Sæby 2 1 1 0 4
2 Nørresundby FB 2 1 1 0 4
3 Hadsund/Terndrup 2 1 0 1 3
4 Brønderslev IF 2 0 2 0 2
5 Aalborg Freja 2 0 1 1 1
6 Vodskov IF 2 0 1 1 1

StillingU14 Piger C (07) 8M - Forår 2021 • Pulje 49

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Aalborg KFUM 2 2 0 0 6
2 Skørping IF Frem 2 1 1 0 4
3 Nørresundby FB 2 1 0 1 3
4 RKG 2 0 2 0 2
5 LKB/Gistrup 2 0 1 1 1
6 B52/Aalborg 2 0 0 2 0

Spillerliste

ingen img
Anna Martina Poulsen
profil
Anna Toft Gade
ingen img
Asta-Marie Dalgaard Fromberg
ingen img
Celina Rosenfeld Sørensen
profil
Celine Mille Nielsen
ingen img
Eltijona Gashi
profil
Filippa Bach Sommergreen
profil
Frederikke Berenthz Eriksen
profil
Frederikke Dollerup Lund
ingen img
Hanin Abdalla
ingen img
Ida Thyrring Kristensen
profil
Isabel Jakobsen
ingen img
Kirstine Møller
ingen img
Laura Marie Hansen
profil
Lilje Marie Giessing Sørensen
profil
Liva Bjørnlund
ingen img
Makeme Toure
profil
Marie Mølgaard
profil
Mathilde Karlov Matthiasen
ingen img
Mathilde Møller
ingen img
Mille Bjerregaard Larsen
ingen img
Naja Elisabeth Møller
ingen img
Nana Kirch Sonne-Schmidt
profil
Simone Graven Nielsen
ingen img
Sofie Thorup
profil
Sophia Mathilde Reiche Jensen

Holdstatistik - spillereU14 Piger Liga 3 (2007) 11M/9M - forår 2021 • Pulje 941

Navn Kampe Mål Assists Gule kort Røde kort Kampens spiller
Anna Toft Gade 2 0 0 0 0 0
Celine Mille Nielsen 2 0 0 0 0 0
Eltijona Gashi 2 0 1 0 0 0
Filippa Bach Sommergreen 2 0 0 0 0 0
Frederikke Dollerup Lund 2 0 0 0 0 0
Ida Thyrring Kristensen 1 0 0 0 0 0
Isabel Jakobsen 1 0 0 0 0 0
Kirstine Møller 1 0 0 0 0 0
Laura Marie Hansen 1 0 0 0 0 0
Mathilde Møller 2 0 0 0 0 0
Mathilde Karlov Matthiasen 2 1 1 0 0 0
Mille Bjerregaard Larsen 2 0 0 0 0 0
Naja Elisabeth Møller 1 0 0 0 0 0
Nana Kirch Sonne-Schmidt 2 0 0 0 0 0
Simone Graven Nielsen 2 0 0 0 0 0
Sofie Thorup 1 0 0 0 0 0
Sophia Mathilde Reiche Jensen 2 2 0 0 0 0

Holdstatistik - spillereU14 Piger C (07) 8M - Forår 2021 • Pulje 49

Navn Kampe Mål Assists Gule kort Røde kort Kampens spiller
Anna Martina Poulsen 2 0 0 0 0 0
Asta-Marie Dalgaard Fromberg 2 0 0 0 0 0
Celina Rosenfeld Sørensen 2 0 0 0 0 0
Celine Mille Nielsen 1 0 0 0 0 0
Eltijona Gashi 1 0 0 0 0 0
Filippa Bach Sommergreen 1 0 0 0 0 0
Ida Thyrring Kristensen 2 0 0 0 0 0
Kirstine Møller 2 0 0 0 0 0
Mathilde Karlov Matthiasen 1 0 0 0 0 0
Mille Bjerregaard Larsen 2 0 0 0 0 0
Naja Elisabeth Møller 1 0 0 0 0 0
Nana Kirch Sonne-Schmidt 2 0 0 0 0 0
Simone Graven Nielsen 1 0 0 0 0 0
Sofie Thorup 1 0 0 0 0 0