U16 Drenge (2008)
Velkommen til denne årgang og afdelingsholdside på Nørresundby FB’s hjemmesiden.
Denne side indeholder information om trænerne og deres kontakt informationer. Siden indeholder information om træningstider og på hvilke baner der skal trænes ligesom der er information om kampe og kampprogrammet for sæsonen. Hvis afdelingen gør brug af aktivitetskalenderen vil man også her på siden kunne se de aktiviteter der er planlagt og lagt ind i kalenderen.
Alle er velkommen til at kontakte trænerne eller klubben hvis I ønsker flere oplysninger.
Vi glæder os til at se jer til træning og på træningsbanerne.
Holdets stab
KampprogramU16 Drenge/11:11 (2008) - DBU Jylland Pokal • Pulje 1
KampprogramU16 Drenge Liga 3 (2008) 11:11 - forår 2024 • Pulje 461
April 2024
Maj 2024
Juni 2024
KampprogramU16 Drenge Liga 5 (2008) 11:11/9:9 - forår 2024 • Pulje 481
April 2024
Maj 2024
Juni 2024
StillingU16 Drenge/11:11 (2008) - DBU Jylland Pokal • Pulje 1
Pos. | Hold | Kampe | V | U | T | Point | |
1 | Vejle B (L1/Fyn) | 3 | 3 | 0 | 0 | 9 | |
2 | Hobro IK (L1/451) | 3 | 3 | 0 | 0 | 9 | |
3 | Viborg FF (L1) | 3 | 3 | 0 | 0 | 9 | |
4 | HEI (L2/456) | 3 | 3 | 0 | 0 | 9 | |
5 | AaB (L1/451) | 3 | 2 | 0 | 1 | 6 | |
6 | Lunderskov B (L2/458) | 3 | 2 | 0 | 1 | 6 | |
7 | Randers Freja (L2/456) | 3 | 2 | 0 | 1 | 6 | |
8 | Herning Fremad (L2/456) | 3 | 2 | 0 | 1 | 6 | |
9 | Grindsted GIF (L3/465) | 3 | 2 | 0 | 1 | 6 | |
10 | FC Sønderborg (L2/459) | 3 | 2 | 0 | 1 | 6 | |
11 | Stensballe IK (L3/465) | 3 | 2 | 0 | 1 | 6 | |
12 | Vejgaard B (L2/455) | 3 | 2 | 0 | 1 | 6 | |
13 | FC Skanderborg (L2/457) | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | |
14 | Aabyhøj IF (L1/Fyn) | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | |
15 | Esbjerg fB (L1/Fyn) | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | |
16 | RKG (L2/455) | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | |
17 | GUI/SGF (L2/457) | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | |
18 | FC Kolding Nord (L2/459) | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | |
19 | Horsens fS (L1) | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | |
20 | Skødstrup SF (L3/464) | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | |
21 | Tjørring IF (L3/463) | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | |
22 | Hornbæk SF (L3/462) | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | |
23 | KLG (L3/463) | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | |
24 | SGI/SSK (L2/459) | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | |
25 | Hornslet IF (L2/457) | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | |
26 | Kolind/Perstrup IF (L2/457) | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | |
27 | FC Horsens (L3/465) | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | |
28 | Skibet IF (L5/488) | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | |
29 | IF Lyseng (L2/458) | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | |
30 | Hjørring FK (L2/455) | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | |
31 | Vinder kamp 951567 Vejgaard - AaB | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
32 | Vinder kamp 951571 Randers Freja - Viborg FF | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
33 | Jetsmark IF (L3/461) | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | |
34 | ASA, Aarhus (L2/458) | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | |
35 | Engum UI (L3/467) | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | |
36 | Arden IF (L3/462) | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | |
37 | Rødekro IF (L3/466) | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | |
38 | Vinding SF (L2/458) | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | |
39 | Bjert IF (L4/486) | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | |
40 | BTI/SHI (L1/451) | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | |
41 | Gødvad GIF (L3/463) | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | |
42 | Helsted Fremad IF (L4/479) | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | |
43 | Ikast FC (L1/451) | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | |
44 | Sjørring/Koldby/Hørdum (L2/456) | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | |
45 | Aalborg KFUM (L1/451) | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | |
46 | Nørresundby FB (L3/461) | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | |
47 | MorsØ FC (L4/476) | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | |
48 | Aabenraa BK (L3/468) | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | |
49 | VSK Aarhus (L4/480) | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | |
50 | Bramming B (L2/459) | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 |
|
51 | Bredballe IF (L3/467) | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 |
|
52 | Vojens BI (L3/468) | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 |
|
StillingU16 Drenge Liga 3 (2008) 11:11 - forår 2024 • Pulje 461
Pos. | Hold | Kampe | V | U | T | Point | |
1 | SHI/BTI | 2 | 2 | 0 | 0 | 6 | |
2 | Brønderslev IF | 2 | 2 | 0 | 0 | 6 | |
3 | Bangsbo Freja | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
4 | Nørresundby FB | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | |
5 | VUGH | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | |
6 | Tårs/Ugilt IF | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 |
|
StillingU16 Drenge Liga 5 (2008) 11:11/9:9 - forår 2024 • Pulje 481
Pos. | Hold | Kampe | V | U | T | Point | |
1 | Øster Han Herred | 2 | 2 | 0 | 0 | 6 |
|
2 | Nørresundby FB | 3 | 2 | 0 | 1 | 6 | |
3 | Aabybro IF | 3 | 1 | 1 | 1 | 4 | |
4 | Hjørring FK | 3 | 1 | 0 | 2 | 3 |
|
5 | Bangsbo Freja | 3 | 1 | 0 | 2 | 3 | |
6 | Skagen IK | 2 | 0 | 1 | 1 | 1 |
Spillerliste
Abbas Ajoub
Albert Andreasen
Albert Thorhauge
Ali Badili
Anton Schurer
Asger Langholz Nør
August Kallehauge
Bastian Sandager Randa
Cheran Kulanathan
Christian Mørch
Christoffer Larsen
Daniel Beck
Darius Grecu
David Nielsen
Elias Hansen
Eran Menachem
Farhan Yuusef
Frederik Toksig
Gustav Bangsbo Andreasen
Gustav Lloyd Lind
Habinshuti Hategeka
Hanif Anuar
Hjalte Larsen Grønskov
Ibrahim Al-Ghandour
Johan Sloth Wamsler
Jonas Hagsholm Pedersen
Jonas Hovaldt Sørensen
Jonathan Lydholm
Karl Oskar Hasager
Kasper Christensen
Lasse Bækgaard Kristensen
Loui Hamid
Luca Lacarriere
Lucas Larsen Grønskov
Lucas Tjell
Mads - Thabang Cassebaum
Magnus Ruby Schack
Magnus Sund
Malthe Mørch
Marwaan Faid
Mathias Sørensen
Mikkel Dollerup
Mikkel Lykholt-Ustrup
Mohammed Amin Haissam
Nicolai Dahl Pedersen
Nicolai Sløk
Noah Torp-Steffensen
Noah Østergaard
Oliver Jakobsen
Oscar Nordbaz Gjeruldsen
Oskar Vanderskrog
Peter Iisager Bak
Peter Juhl
Rafael Basim
Rasmus Holm Norre
Salim Abdullatif
Sebastian Gajos Ottesen
Sebastian Odmar Poulsen
Silas Thenstrup Nielsen
Timo Akkerman
William Andersen
William Andersen
William Rasmussen
Wissam Kamal Yassine