Menu

U13 Drenge (2008)

Velkommen til denne  årgang og afdelingsholdside på Nørresundby FB’s hjemmesiden.
Denne side indeholder information om trænerne og deres kontakt informationer.  Siden indeholder information om træningstider og på hvilke baner der skal trænes ligesom der er information om kampe og kampprogrammet for sæsonen.  Hvis afdelingen gør brug af aktivitetskalenderen vil man også her på siden kunne se de aktiviteter der er planlagt og lagt ind i kalenderen.

Alle er velkommen til at kontakte trænerne eller klubben hvis I ønsker flere oplysninger.    
Vi glæder os til at se jer til træning og på træningsbanerne.  

 

 

Holdets stab

Træner
ingen pic
Rene Balser Thomsen
Træner
profil
Alf Bundgaard Christensen
Trinleder
ingen pic
Jesper Bak

KampprogramU13 Drenge Liga 4 (2008) 8M - efterår 2020 • Pulje 773

August 2020

Nørresundby FB
8 - 0
Hjemme
Baneanlæg Lerumbakken

Aalborg KFUM

Øster Han Herred
4 - 1
Ude
Halvrimmen Stadion

Nørresundby FB

Nørresundby FB
2 - 6
Hjemme
Baneanlæg Lerumbakken

Trekroner/Skovsgård
September 2020

Nørresundby FB
6 - 4
livescore
Hjemme
Baneanlæg Lerumbakken

Vejgaard B

Aalborg Chang
3 - 11
Ude
Chang's Baner

Nørresundby FB

Aalborg KFUM
0 - 6
Ude
Nordjyske Bank Arena (KFUM)

Nørresundby FB

Nørresundby FB
3 - 1
Hjemme
Baneanlæg Lerumbakken

Øster Han Herred
Oktober 2020

Trekroner/Skovsgård
2 - 5
Ude
Skovsgård Stadion

Nørresundby FB

Vejgaard B
1 - 6
livescore
Ude
Soffy Road

Nørresundby FB

Nørresundby FB
24. okt
Kl. 11.00
Hjemme
Baneanlæg Lerumbakken

Aalborg Chang

KampprogramU13 Drenge C2 (08) 8M - Efterår 2020 • Pulje 15

August 2020

Nørresundby FB
8 - 3
Hjemme
Baneanlæg Lerumbakken

Vodskov IF (1)

Vodskov IF (2)
3 - 6
Ude
Vodskov Stadion

Nørresundby FB

Nørresundby FB
3 - 2
Hjemme
Baneanlæg Lerumbakken

Aalborg Freja
September 2020

Vraa/Børglum IF
1 - 4
Ude
Vrå Kunstgræsbane

Nørresundby FB

Nørresundby FB
1 - 6
livescore
Hjemme
Baneanlæg Lerumbakken

Storvorde/Sejlflod B

Vodskov IF (1)
4 - 1
Ude
Vodskov Stadion

Nørresundby FB

Nørresundby FB
4 - 2
Hjemme
Baneanlæg Lerumbakken

Vodskov IF (2)

Aalborg Freja
1 - 3
Ude
Frejaparken

Nørresundby FB

Nørresundby FB
4 - 3
Hjemme
Baneanlæg Lerumbakken

Vraa/Børglum IF
Oktober 2020

Storvorde/Sejlflod B
2 - 5
Ude
Storvorde Sejlflod Stadion

Nørresundby FB